1

Ochotnicza Straż Pożarna w Ryczówku była gospodarzem obchodów Dnia Strażaka w gminie Klucze. Okazja do świętowania była podwójna, bowiem w tym roku 90 – lecie obchodzi OSP w Rodakach.

Tradycyjnie obchody rozpoczęto od mszy św. w intencji strażaków i ich rodzin, odprawionej przez proboszcza parafii Rodaki ks. Jarosława Kwietnia oraz proboszcza parafii Kwaśniów i kapelana strażaków OSP ks. Marka Plebanka.

2

Podczas apelu prowadzonego przez dowódcę uroczystości druha Patryka Pandela z OSP Ryczówek przekazano i poświecono nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. W przekazaniu samochodu jednostce OSP w Ryczówku uczestniczyli: przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Paweł Susło, Zastępca Komendanta PSP w Olkuszu mł. bryg. Michał Polak, przedstawiciel WFOŚiGW st. bryg. w stanie spoczynku Piotr Konar oraz wójt gminy Klucze Norbert Bień.

– Bez waszego poświęcenia i pracy trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie gminy. To wy jesteście gotowi w każdej chwili do pomocy. Za to dziękuję. Wysłużone samochody strażackie są sukcesywnie wymieniane, abyście czuli się bezpiecznie podczas akcji, na które wyjeżdżacie. W ciągu ostatnich dwóch lat zakupiliśmy dwa średnie samochody bojowe i jeden mały. Środki na pojazdy pochodzą z programu „Bezpieczna Małopolska”, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Państwowej Straży Pożarnej i budżetu gminy Klucze. Samochody te są oczywiście wyposażone w niezbędny sprzęt – mówił wójt gminy Klucze Norbert Bień.

3

Nieodłączną częścią Dnia Strażaka jest wyróżnienie najlepszych ochotników. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa uhonorowano Piotra Guzika, Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa Karolinę Jande, a odznaką Zasłużony dla Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej – Adama Myszora i Marka Dąbrowskiego. Złotymi Medalami Na Straży odznaczono Mieczysława Kamionkę i Macieja Maruszczyka. Odznaką Wzorowego Strażaka wyróżniono Marcina Osucha i Michała Sadkowskiego.

Wśród gości obecnych na strażackim świecie był przedstawiciel straży pożarnej z partnerskiej gminy w Niemczech druh Uve Ludwig. Z okazji 15-letniej współpracy z jednostkami straży w Gminie Klucze otrzymał od Wójta Gminy Klucze Norberta Bienia i Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kluczach okolicznościowy upominek.

4

Redakcja „Przeglądu Olkuskiego” życzy strażakom – ochotnikom z gminy Klucze wszystkiego najlepszego!

{joomplu:85561}{joomplu:85527}{joomplu:85512}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze