stypendia 2015

36 najzdolniejszych uczniów z Gminy Olkusz odebrało w przedświąteczny wtorek nagrody finansowe w formie stypendiów, za swoje osiągnięcia edukacyjne i sportowe w mijającym 2015 roku. Do podziału z budżetu Samorządowego Zespołu Edukacji było 25 700 zł.

Do magistratu wpłynęło ponad 50 wniosków od dyrekcji szkół i prezesów klubów sportowych. Komisja do przyznawania Stypendium Edukacyjnego, na czele której stanęła wiceburmistrz Bożena Krok, ostatecznie do nagród wybrała 36 osób. Wśród nich znaleźli się absolwenci oraz uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół średnich, mieszkający na terenie Gminy Olkusz. Wysokość stypendiów jest zróżnicowana i waha się od 600 do 1200 zł. Każdy z młodych sportowców mógł natomiast liczyć na 700 zł. Zróżnicowanie nagród wynika z osiągnięć uzyskiwanych przez uczniów, a więc tytułów Laureata, Finalisty oraz ilości samych osiągnięć.

– Gratuluję wszystkim bez wyjątku i mam nadzieję, że po zakończeniu nauki i zdobyciu uniwersyteckich tytułów wszyscy wrócicie do Olkusza, aby wspólnymi siłami zadbać o przyszłość naszego miasta – mówił do stypendystów burmistrz Roman Piaśnik.

Młodych i zdolnych, obok ich rodziców i wychowawców, oklaskiwali również Radni Rady Miejskiej, bowiem nagradzanie najlepszych uczniów odbywało się w ramach ostatniej w tym roku sesji rady. – Gratuluję również Waszym rodzicom, bo to oni są Waszymi najlepszymi nauczycielami. Wychowują i zachęcają do rozwoju – dodał szef UMiG-u. Na zakończenie wizyty w magistracie nadszedł czas na wspólne zdjęcie i indywidualne gratulacje. Nie zabrakło też świątecznych życzeń od Przewodniczącej RM Małgorzaty Bień.

Stypendia naukowe za osiągnięcia w 2015 roku odebrali:
Dariusz Kluczewski (absolwent Gim nr 4), Konrad Kulig (absolwent IV LO), Jakub Kluczewski (SP nr 2), Barbara Chwast (absolwentka Gim nr 3 ), Patrycja Zalewska (absolwentka Gim nr 3), Przemysław Ciępka (uczeń I LO), Magdalena Sokół (absolwentka I LO), Kamil Glaba (uczeń SP nr 1), Kacper Haras (absolwent SP nr 10), Adrian Domagała (absolwent Gim nr 1), Julia Góralczyk (uczennica Gim nr 1), Kacper Żurek (uczeń Gim nr 1), Alicja Frączek (absolwentka Gim nr 3), Magdalena Byczek (absolwentka Gim nr 3), Patrycja Stach (absolwentka Gim nr 3), Patrycja Adrianna Piątek (absolwentka Gim nr 3), Patrycja Woszczek (absolwentka Gim nr 3), Kacper Kluczewski (absolwent Gim nr 3), Mariusz Byczek (absolwent Gim nr 4,) Paweł Kluczewski (absolwent Gim nr 4), Radosław Rup (absolwent Gim nr 4), Urszula Wadas (absolwentka Gim nr 4), Kamil Sobolewski (absolwent I LO), Justyna Filo (uczennica I LO), Julia Nowak (uczennica I LO), Magdalena Dołęga (uczennica I LO), Dagmara Nazifi (absolwentka IV LO).

Stypendia sportowe otrzymali:
Kinga Seweryn (zawodniczka OKS Słowik, uczennica SP nr 5), Magdalena Adamska (uczennica I LO), Aleksandra Wiśniewska (uczennica I LO), Weronika Wiśniewska (uczennica I LO), Weronika Furman (zawodniczka Klubu Oyama Karate,uczennica Gim nr 3), Kinga Kowal (zawodniczka Klubu Oyama Karate, uczennica Gim nr 3), Jakub Jurczyk (zawodnik Klubu Oyama Karate, uczeń Gim nr 1), Laura Nawara (zawodniczka SPR, uczennica Gim nr 4) Klaudia Zub (zawodniczka SPR, uczennica IV LO).

{joomplu:56024}{joomplu:56011}{joomplu:55983}

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
uczeńu2kleofas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kleofas
kleofas

stypendia nakłaniają do lenistwa i nie róbstwa, oraz życia na koszt państwa

u2
u2

[quote name=”kleofas”]stypendia nakłaniają do lenistwa i nie róbstwa, oraz życia na koszt państwa[/quote]
Co na ten temat może wiedzieć nieuk, któremu w jednym zdaniu udało się popełnić dwa błędy ortograficzne i tyleż interpunkcyjnych?

uczeń
uczeń

Stypendia zachęcają do pracy nad sobą i dla siebie . Zdolni sportowcy i uczniowie są ” wizytówką” Gminy Olkusz i zasłużyli na stypendium i tak uroczyste wręczenie . Olkusz może być z Nich dumny i będzie dumny. Pewnie jest więcej takich osób, lecz trzeba się cieszyć z tego co jest i dalej robić swoje,żeby się „przebić”