W Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów VI Małopolskiego Konkursu Literackiego, w którym uczestniczą uczniowie ze szkół naszego województwa.
Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 101 w Krakowie. Jego celem była popularyzacja twórczości  Hansa Christiana Andersena.
Zaczarowany ogród, w którym zakwita stokrotka i groszek, śpiewa słowik i mieszka Bzowa Babuleńka, były inspiracją i zachętą dla uczniów do tworzenia własnych tekstów literackich, których wpłynęło na konkurs przeszło 200. Podsumowanie zmagań literackich odbyło się w niecodziennej scenerii Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Tam, przy wtórze chóru, który umilał uroczystość swoim śpiewem, uczniowie z Poręby Górnej zostali wyróżnieni nagrodami i dyplomami. Jakub Kubik, uczeń klasy II, otrzymał Nagrodę II stopnia w kategorii uczniów klas I-III za baśń pt. Magiczny ogród (opiekun: Maria Kantor).

Karolina Nowojewska, uczennica klasy V, otrzymała Nagrodę II stopnia w kategorii klas IV-VI za baśń Hanka Niezapominajka (opiekun: Agnieszka Lepiarczyk). Warto nadmienić, że Karolina stale rozwija swoje zdolności pisarskie. W tym roku szkolnym otrzymała już jedno wyróżnienie w powiatowym konkursie literackim Zamek Krucza Skała.
Źródło: www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze