trojak olkuski baner

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
W tym roku po raz pierwszy przyznane zostaną Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz – „TROJAK OLKUSKI”. Pomysłodawcą takiej formy uhonorowania wyróżniających się pracą i postawą przedsiębiorców jest obecny włodarz – Roman Piaśnik. Kandydatów do tej nagrody można zgłaszać do 15 kwietnia. Inauguracyjna ceremonia wręczenia statuetek przewidziana jest na drugą połowę maja.
– W Gminie Olkusz prężnie działa kilka tysięcy podmiotów gospodarczych. To dzięki przedsiębiorcom, ich pomysłowości, otwartości na innowacje, podjętym inwestycjom oraz dbałości o pracowników lokalna gospodarka ma szansę się rozwijać. Podmioty z sektora prywatnego są ważnym partnerem każdego samorządu, dlatego staramy się wspierać rodzimy biznes i ułatwiać przedsiębiorcom działalność w zakresie współpracy na każdym polu – uważa Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. – Chcąc w sposób szczególny wyróżnić tych przedsiębiorców, którzy są wzorem, wystąpiłem z propozycją ustanowienia takiej nagrody. Gorąco zachęcam do składania wniosków w pierwszej, a więc historycznej, edycji tej nagrody.
Statuetki Nagrody „Trojak Olkuski” zostały zaprojektowane przez olkuską artystkę, Wiolettę Sarotę-Stach. Jej symbolika nawiązuje do historii miasta oraz przedsiębiorczości.

O nagrodzie
Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz „Trojak Olkuski” i „Srebrny Trojak Olkuski” (nagroda specjalna, którą może przyznać indywidualnie burmistrz) mają charakter honorowy. Celami jej przyświecającymi są: promowanie najlepszych przedsiębiorców działających na terenie Gminy Olkusz oraz inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i tworzenie przyjaznego klimatu zarówno dla miejscowych przedsiębiorców, jak i inwestorów zewnętrznych. Nagrody przyznawane będą w dwóch kategoriach: Przedsiębiorca Roku oraz Mikroprzedsiębiorca Roku.
Zgodnie z założeniami regulaminu, kandydaci do tej nagrody powinni między innymi: produkować wyroby lub oferować usługi cieszące się uznaniem konsumentów, stosować nowoczesne technologie produkcji oraz metody zarządzania i marketingu zapewniające sukces rynkowy, posiadać dobrą sytuację finansową i osiągać rentowność działalności gospodarczej, inwestować w rozwój firmy, miasta i regionu, stwarzać dobre warunki pracy i płacy pracownikom, podejmować działania promujące i kreujące pozytywny wizerunek Miasta i Gminy Olkusz.

Kto może zgłosić kandydata?
Kandydatów, mających działalność zarejestrowaną na terenie Gminy Olkusz, zgłaszać mogą organizacje, instytucje i członkowie Kapituły oraz właściciele i pracownicy firm – do dnia 15 kwietnia każdego roku. Karty zgłoszeniowe o przyznanie Nagrody należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz „TROJAK OLKUSKI” na biuro podawcze Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1.
Wzór karty zgłoszeniowej oraz regulamin można pobrać ze stron internetowych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu (www.umig.olkusz.pl oraz inwestuj-olkusz.eu) oraz w formie papierowej w olkuskim magistracie.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ilkus
Ilkus
6 lat temu

[quote name=”Ilkus”]Zarządzanie Olkuszem musi przejść w ręce młodych , ja mogę Piasnika szanować jako człowieka ale burmistrz z niego bardzo kiepski ,podpieranie się kobietami to tylko świadectwo jego słabości , a zaangażowanie Pijarowcow niewiele wnoszących do samorządu to kolejna pomyłka Piasnika z całym szacunkiem dla tychże właśnie . w bliskości świat Wielkanocnych musimy zadać sobie pytanie „Olkuszu dokąd zmierzasz , czym sobie zasłużyłeś aby coraz bardziej upadać ” byłem świadkiem dzisiejszej sztandarowej pseudo uroczystości burmistrza , i właśnie ta a jakże doniosła uroczystość w obrządku każdego z nas uświadomiła mi ze Olkusz pod takim przywództwem nie ma szans na jakikolwiek rozwój , nie chciałbym w przeddzień tak ważnych świąt krytykować olkuska władze i powiem tak Burmistrz na tle innych olkuszan wyglądał niezłe , ale czy o to chodzi ? czy jest ktoś w magistracie kto ma serce do tego miasta i poważnie myśli o inwestycjach mogących nasz gród wyrwać z dołujących wszelakich rankingów , i na koniec powiem tak normalnie , tak po ludzku , szczerze współczuje wydzialowi promocji umig Olkusz , oczekiwałem od Was ze polozycie podwaliny pod rozwój czy to gospodarczy , turystyczny , kulturalny czy jakikolwiek inny , a tu słychać ze współpraca z Burmistrzem jest niesłychanie trudna , żal Olkusza , żal olkuszan![/. Komentujcie

Ilkus
Ilkus
6 lat temu

Zarządzanie Olkuszem musi przejść w ręce młodych , ja mogę Piasnika szanować jako człowieka ale burmistrz z niego bardzo kiepski ,podpieranie się kobietami to tylko świadectwo jego słabości , a zaangażowanie Pijarowcow niewiele wnoszących do samorządu to kolejna pomyłka Piasnika z całym szacunkiem dla tychże właśnie . w bliskości świat Wielkanocnych musimy zadać sobie pytanie „Olkuszu dokąd zmierzasz , czym sobie zasłużyłeś aby coraz bardziej upadać ” byłem świadkiem dzisiejszej sztandarowej pseudo uroczystości burmistrza , i właśnie ta a jakże doniosła uroczystość w obrządku każdego z nas uświadomiła mi ze Olkusz pod takim przywództwem nie ma szans na jakikolwiek rozwój , nie chciałbym w przeddzień tak ważnych świąt krytykować olkuska władze i powiem tak Burmistrz na tle innych olkuszan wyglądał niezłe , ale czy o to chodzi ? czy jest ktoś w magistracie kto ma serce do tego miasta i poważnie myśli o inwestycjach mogących nasz gród wyrwać z dołujących wszelakich rankingów , i na koniec powiem tak normalnie , tak po ludzku , szczerze współczuje wydzialowi promocji umig Olkusz , oczekiwałem od Was ze polozycie podwaliny pod rozwój czy to gospodarczy , turystyczny , kulturalny czy jakikolwiek inny , a tu słychać czy to z lewa czy to z prawa ze współpraca z Burmistrzem jest niesłychanie trudna , żal Olkusza , żal olkuszan!