Przedświąteczną, grudniową tradycją staje się już, rosnąca z roku na rok, spontanicznie organizowana przez członków stowarzyszenia Motocykliści Wolbromscy impreza plenerowa „Motomikołaje”. Tym razem Mikołaje na motocyklach i quadach zawitali na wolbromski rynek w niedzielę, 8 grudnia.

Na zaproszenie hojnych Motomikołajów odpowiedziały dziesiątki dzieci z rodzicami. Rynek zaroił się od błyszczących i ryczących maszyn oraz zainteresowanych motoryzacją milusińskich i ich opiekunów. Rozstrzygnięto specjalnie ogłoszony wcześniej konkurs rysunkowy, śpiewano świąteczne piosenki, nie zabrakło nawet wspólnych mikołajkowych pląsów. Wszystkie przybyłe na rynek dzieci otrzymały w prezencie słodycze i mogły zrobić sobie zdjęcie na wybranym motocyklu. Frajdy było co niemiara, i trudno określić kto cieszył się bardziej – zaangażowani w organizację imprezy motocykliści i sponsorzy, czy obdarowane dzieci.

Po zakończeniu zabawy w Wolbromiu Motomikołaje pojechali z dalszą misją do Trzebienic, Chrząstowic i Zarzecza, gdzie obdarowywali i bawili kolejne dzieciaki. W kolejnych dniach z wizyty zmotoryzowanych darczyńców cieszyły się też dzieci w Kalisiu, Dłużcu, Ryczówku, Kolbarku, Skale… A podobno to nie koniec przedświątecznych wizyt mikołajkowych. Milusińscy mogą więc spotkać jeszcze na swej drodze Mikołaja na motocyklu, który ostatnio jest popularniejszym środkiem lokomocji niż wóz ciągnięty przez renifery…

Galeria: Ewa Barczyk
Przedświąteczną, grudniową tradycją staje się już, rosnąca z roku na rok, spontanicznie organizowana przez członków stowarzyszenia Motocykliści Wolbromscy impreza plenerowa "Motomikołaje". Tym razem Mikołaje na motocyklach i quadach zawitali na wolbromski rynek w niedzielę, 8 grudnia.
« 1 z 4 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze