Wielbiciele słowa pisanego, a konkretnie poezji, będą mieli okazję spotkać się z Łukaszem Jaroszem, tegorocznym laureatem Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Wieczór poetycki z udziałem laureata zaplanowano na piątek, 20 grudnia, o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu.

 

Łukasz Jarosz to nie tylko poeta, ale też muzyk. Był lub jest wokalistą, perkusistą i autorem tekstów takich zespołów muzycznych jak: Lesers Bend, Chaotic Splutter, Mgłowce, Zziajani Porywacze Makowców. Jego wiersze ukazują się drukiem od 10 lat. Zostały opublikowane w sześciu tomach i wielu wydawnictwach poświęconych twórczości literackiej. Jest laureatem prestiżowych nagród poetyckich. Debiutancka „Soma” zdobyła I nagrodę w Konkursie Młodych Twórców im W. Gombrowicza oraz otrzymała nagrodę Złoty Środek Poezji na najlepszy poetycki debiut książkowy. Był jednym z inicjatorów organizowanego od 9 lat w Olkuszu Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia. Jest nauczycielem języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Olkuszu. Przewodniczy radzie programowej Galerii Sztuki Współczesnej BWA.

Nagrodę Szymborskiej zdobył ex eaquo z Krystyną Dąbrowską. Jurorom przypadł do gustu jego tomik „Pełna krew”, który ukazał się nakładem Wydawnictwa ZNAK.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ble ble ble
ble ble ble
8 lat temu

Poza tym domaganie się mówienia w twarz nie jest fair ponieważ… ponieważ może wyjść, że nie mam żadnych argumentów i jestem zwykłym bojaźliwym hejterem. W necie mi wszystko wolno, w necie nie jestem Stefkiem Burczymuchą 😆

ble ble ble
ble ble ble
8 lat temu

choć ja akurat zresztą nie przyjdę, ponieważ jestem bojaźliwy, wolę raczej pisać o kims w necie, niż się pokazywać publicznie i publicznie mówić, co mi nie pasuje, w necie jestem bezpieczny, w necie jest mi cieplutko.

trzęsąsiępor...
trzęsąsiępor...
8 lat temu

Przeglądowy „cenzor”,cóż powiecie?
Uwłacza pismu,nam i Poecie.

ble ble ble
ble ble ble
8 lat temu

[quote name=”Łukasz Jarosz”]…
Jednoczeście Ci wiecznie niezadowoleni, którzy mają zawsze jakieś uwagi do mojego pisania, będą mogli mi je powiedzieć prosto w twarz, a nie tylko wypowiadać się, kryjąc się za różnymi nickami….[/quote]
Trudna sprawa. Tak się składa, że każdy twórca, mały i duży, ma swoich fanów i przeciwników, nie z tej to z innej beczki. A najlepsze jest to, że i fani i przeciwnicy najczęściej twórczości twórcy w ogóle nie znają, są fanami lub przeciwnikami ot tak, lub z innych powodów. Prawdziwi miłośnicy twórczości, w tym przypadku poezji, przyjdą na spotkanie i chętnie wymienią swoje myśli z poetą, a dla przeciwników niech będzie to forum, dlaczego nie? Domaganie się mówienia w twarz nie jest fair ponieważ… ponieważ każdy twórca ma conajmniej dwa oblicza, conajmniej dwa oblicza ma też nasz laureat. Wielu zaraz odpisze: „ble ble ble” – i oni może znają się na dobrej poezji, ale nie znają się na twórcach, mówię wam 😆

Łukasz Jarosz
Łukasz Jarosz
8 lat temu

Zapraszam serdecznie!
Jednoczeście Ci wiecznie niezadowoleni, którzy mają zawsze jakieś uwagi do mojego pisania, będą mogli mi je powiedzieć prosto w twarz, a nie tylko wypowiadać się, kryjąc się za różnymi nickami. Zapraszam, może uda się podyskutować jak ludzie.

obserwator XXL
obserwator XXL
8 lat temu

[quote name=”cenzor”]/……………/c.b.d.o.[/quote]
Zabredziłeś to cię cenzor ocenzurował, o co chodzi?

cenzor
cenzor
8 lat temu

/……………/c.b.d.o.

Poeta Lokalny
Poeta Lokalny
8 lat temu

Przewodnictwo poety Łukasza Jarosza w radzie programowej galerii sztuki współczesnej BWA wiele wyjaśnia. Gratuluję dotychczasowych nagród życząc jak najwięcej następnych.