święto policji 2015

67. policjantów w dniu swojego święta odebrało awanse. Podczas obchodów Święta Policji w olkuskiej komendzie kilkunastu funkcjonariuszy otrzymało również nagrody rzeczowe za swoją pracę.

Tradycyjnie, policjantom towarzyszyli samorządowcy, przedstawiciele olkuskich parlamentarzystów oraz przedstawiciele miejscowych instytucji. Szef olkuskiej komendy mł. insp. Włodzimierz Warzecha przypomniał, że tegoroczne święto jest szczególne, bowiem mija 90 lat od czasu, gdy służbę w policji pełnią kobiety. W 1935 roku po raz pierwszy przyjęto do policji 30 pań. Obecnie w skali kraju jest ich ponad 14 tysięcy. W olkuskiej komendzie pracują 23 policjantki oraz 29 pracownic cywilnych.

Komendant Włodzimierz Warzecha nie szczędził ciepłych słów pod adresem swoich podwładnych. – Jestem przekonany, że w pełni zasługujecie na awanse oraz nagrody. Dziękuję za dobrze wykonywaną pracę, życząc dalszych sukcesów i bezpiecznych powrotów ze służby – tak do olkuskich funkcjonariuszy zwrócił się ich przełożony.

Życzenia policjantom złożył również zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Andrzej Płatek, który od 2005 roku do lutego 2014 roku był szefem olkuskich mundurowych. – Policja to fundament stabilnego, bezpiecznego państwa. Wasza praca niesie za sobą ryzyko, a także odpowiedzialność za losy mieszkańców. Tutaj liczy się przede wszystkim doświadczenie z codziennej służby. Dziękuję za to, co robicie i życzę powodzenia – mówił insp. Płatek.

święto policji 2015 1

Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczono Tomasza Wróbla, a srebrnym asp. szt. Tadeusza Posełka. Asp. szt. Dariusz Dziwak został uhonorowany Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Brązowy medal „Za zasługi dla Policji” wręczono ks. Krzysztofowi Bujakowi. Z okazji 25-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów mł. insp. Włodzimierzowi Warzesze, Mirosławowi Gajdziszewskiemu oraz Bogusławowi Ochabowi nadano medale XXV – lecia NSZZ Policjantów. Honorowe odznaki przyznano z kolei Januszowi Adamskiemu i Janowi Kajdzie.

Co roku funkcjonariuszy nagradzają również samorządowcy. Starosta Paweł Piasny wyróżnił asp. szt. Marcin Adamka, asp. szt. Pawła Czarnika oraz asp. Marcina Dzięcioła. Sierż. szt. Marcin Lewandowski i mł. asp. Zbigniew Nocoń otrzymali nagrody od olkuskiego burmistrza Romana Piaśnika. Pracę sierż. Bogdana Perka i sierż. Karola Sobieraja docenił burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski. Wójt gminy Bolesław Krzysztof Dudziński uhonorował asp. szt. Michała Woźniaka oraz sierż. szt. Pawła Dudę. Asp. szt. Jacek Kudła, st. asp. Dariusz Gorgoń i st. asp. Tomasz Swędzioł to policjanci nagrodzeni przez wójta gminy Klucze Norberta Bienia. Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik wyróżnił sierż. szt. Grzegorza Kaczmarskiego, sierż. szt. Marka Urbańskiego i st. sierż. Arkadiusza Pielkę. Nagrodę wójta gminy Trzyciąż Romana Żelaznego otrzymał asp. szt. Artur Dachowski. Niespodziankę dla policjantek przygotowali przedstawiciele powiatu. Starosta Paweł Piasny, wicestarosta Jan Orkisz i Marian Buczek z Zespołu Zarządzania Kryzysowego każdej z pań wręczyli róże.

{joomplu:53889}{joomplu:53857}{joomplu:53845}

MIANOWANIA NA WYŻSZE STOPNIE SŁUŻBOWE:

Na stopień nadkomisarza Policji:
1. Barbara Kozłowska
2. Adam Milanowski

Na stopień aspiranta sztabowego Policji:
1. Marcin Adamek
2. Paweł Banyś
3. Aneta Cupiał
4. Ireneusz Czajka
5. Paweł Czarnik
6. Sławomir Imiołek
7. Krzysztof Kołodziej
8. Jacek Kudła
9. Rafał Kulawik
10. Piotr Kuś
11. Tomasz Mosur
12. Przemysław Olszak
13. Krzysztof Paszczela
14. Michał Słowik
15. Dariusz Staszkiewicz
16. Robert Szatan
17. Dariusz Zając

Na stopień starszego aspiranta Policji:
1. Robert Domagała
2. Tomasz Gondek
3. Dariusz Gorgoń
4. Norbert Kmiecik
5. Piotr Osiecki
6. Tomasz Swędzioł

Na stopień aspiranta Policji:
1.Mateusz Kruszenko

Na stopień młodszego aspiranta Policji:
1. Paweł Chaberka
2. Tomasz Gajowiec
3. Grzegorz Kościelny
4. Paweł Madejski
5. Dominik Muzyk
6. Krzysztof Rozlał
7. Przemysław Warzecha

Na stopień sierżanta sztabowego Policji:
1. Łukasz Gardeła
2. Rafał Szczepankiewicz
3. Przemysław Szeląg
4. Rafał Zub
5. Arkadiusz Żak

Na stopień starszego sierżanta Policji:
1. Marika Guzik – Gajda
2. Justyna Hudzik
3. Paweł Jarzmik
4. Rafał Kwaśniewski
5. Rafał Poczęsny

Na stopień sierżanta Policji:
1. Katarzyna Cader
2. Marcin Habera
3. Monika Kot
4. Agata Łaskawiec
5. Oskar Mirowski
6. Paweł Sarecki
7. Małgorzata Sarota
8. Karol Sobieraj
9. Piotr Stanek
10. Przemysław Wadowski
11. Bartosz Ziarnik

Na stopień starszego posterunkowego Policji:
1. Bartosz Chwast
2. Przemysław Cyran
3. Maciej Hat
4. Łukasz Janicki
5. Bogusław Kocjan
6. Marcin Kundas
7. Wojciech Manterys
8. Piotr Nawrot
9. Grzegorz Piętka
10. Bartosz Słowiński
11. Roman Starzec
12. Łukasz Szota
13. Agnieszka Żak

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
8 lat temu

Te szpilki są w zestawie mundurowym pań jako obuwie służbowe?

...
...
8 lat temu

[quote name=”biurokracja”]Wiecie że od stycznia 2016 policjanci dostaną POdwyżkę ? Pani premier wczoraj mówiła 😆
Zwykły policjant zarabia około 3 tysiące i jeszcze im dawać więcej? :lol:[/quote]
Ja na miejscu pani premier to bym im ogólnie obciął do minimum a dopiero podnosił stopniowo tylko tym co rokują nadzieje że są z autentycznego powołania ale również dawał astronomiczne premie tylko tym co w rzeczywistości się poświęcili i narazili życie i zdrowie w służbie, wówczas szeregi by się przetrzebiły w sposób naturalny, odpadli z nich łowcy wcześniejszych emeryturek i nabijacze statystyk co to głównie skupiają się na łapaniu drobnych pijaczków. Oni- tylko psując wizerunek wręcz zniechęcają do rekrutacji tych co się rzeczywiście nadają. Prawo Kopernika trzeba uwzględniać wszędzie bo ono naprawdę działa a przez to, że jest lekceważone jest tak jak jest w każdej branży.

@
@
8 lat temu

Przecież całe miasto wie, że oni tam stoją komercyjnie a nie dla bezpieczeństwa. Żenada.

gdziemitamdowas
gdziemitamdowas
8 lat temu

Stoją jak przydrożne prostytutki i czają zza cmentarnego muru przy 50km/h na dwupasmówce. A w tym samym czasie na tym samym jakże niebezpiecznym skrzyżowaniu przeciętny obywatel gimnastykuje się przy lewoskręcie. Oczywiście pokierować ruchem nie ma komu. To staremu statystyk nie nabije. Awanse! Bawcie się dalej dobrze skorumpowane panie i panowie.Szkoda, że wewnętrzny założył wam podsłuch nie w tym radiowozie co trzeba.

...
...
8 lat temu

No to trzeba się będzie mieć na baczności, żeby z ogródka się przypadkiem nie wychylić z kufelkiem w strefę publiczną, Pewnie te podwyżki będą powiązane z statystyką wyników.

biurokracja
biurokracja
8 lat temu

Wiecie że od stycznia 2016 policjanci dostaną POdwyżkę ? Pani premier wczoraj mówiła 😆
Zwykły policjant zarabia około 3 tysiące i jeszcze im dawać więcej? 😆

...
...
8 lat temu

Do Vazeldeza: To zależy kim jesteś, jak jesteś zwykłym Vazel von dupenwłazem to nie ma problemu bo bym ci zrobił kuku w obronie własnej. Ale pewnie jesteś jednym z nich, więc wówczas byłby problem, bo nie mógłbym ci oddać „legalnie” tego co masz zamiar mi zrobić bo byście mi zaraz postawili zarzut o naruszenie nietykalności funkcjonariusza nawet gdybym się powstrzymał i tego nie zrobił- nie ma to żadnego znaczenia. Zawsze bowiem standardowo stawiacie ten zarzut prawie wszystkim nawet z rozpędu pewnie także i babci z alzheimerem co ukradła batonika z Biedronki nawet by nie musiała za bardzo wymachiwać parasolką albo laską..

Valdez76
Valdez76
8 lat temu

Ciekawe czy bylbys taki odwazny i powiedzialbys mi to w twarz? Tutaj jestes anonimowy,pewnie matka za ksiazki placi. Peesa masz,grasz w gry,praca sie nie zhanbiles,bo szlachta nie pracuje przeciez. I znalazles kilku nadladowcow na forum,co krzycza,ze to zle,ze tamto. A nic do spolecznosci nie wnosza. Taki pasozyt jestes.

a na tom pies
a na tom pies
8 lat temu

Już samo „ocieplić”jest b kobiece ,jak mu się dobrze przyjrzeć.

...
...
8 lat temu

Wolę być pustym słoikiem po ogórkach niż po wazelinie i fajnie że chociaż słoikiem a nie słojem.

Weronika K.
Weronika K.
8 lat temu

[quote name=”…”]Valdez 76 ty chyba raczej jesteś Vazeldez a pełna nazwa Vazel von dupwłaz :lol:[/quote]
Nie zniża się chociaż do Twojego poziomu. Pusty jesteś jak słoik po ogórkach. Wg Ciebie wszyscy mają mieć to samo zdanie co Ty? Pewnie masz coś za paznokciami,że tak Ci Policja przeszkadza. I po co te personalne wycieczki w komentarzu? Na tyle Cię stać?

Olkuszak
Olkuszak
8 lat temu

Ciekawe za co ks.Bujak dostał medal ,,Za Zasługi dla Policji,,?Może trzeba zapytać panią kadrową Komendy Powiatowej w Olkuszu?

...
...
8 lat temu

Valdez 76 ty chyba raczej jesteś Vazeldez a pełna nazwa Vazel von dupwłaz 😆

pavv
pavv
8 lat temu

Olkuskie pały! Kiedyś ich szanowałem i podziwiałem, a teraz olewam! Zero wiedzy, znajomości prawa, rozumu i kompetencji. Widać ich tylko przy cmentarzu, Hypernovej, ogólniaku i w klimatyzowanym superbie. Nawet jak mnie spróbują zatrzymać to ich oleję. Wiszą na łańcuchu upadłej i nic nie znaczącej Ewki i Komora!

valdez76
valdez76
8 lat temu

[quote name=”@”]Przyjmowanie dużej ilości kobiet ma za zadanie „ocieplić wizerunek”- czytaj zatrzeć bandyctwo w policji jakie się rozwinęło do tej pory. Myślę że jest to jakieś wyjście, ale mnie ono się kojarzy z ISIS, które chowa się za żywą tarczą cywili. Gdyby jeszcze dorzucić popiół na głowy to byłby najlepszy gest do kompletu tego ocieplenia a ciągle tego brakuje.[/quote]
Zmień lekarza,bo te tabletki nie pomagają. Raczej ci szkodzą!

JurandZWisliczki
JurandZWisliczki
8 lat temu

[quote name=”valdez76″]JP na 100% i takie inne bzdety.Ale jak Ci rower jeden z drugim ukradną to gdzie idziesz. A,że pijanego rowerzystę zatrzymają to problem? Chcesz,żeby Ci się pod maskę jak jedziesz z dzieciakami wyłożył?Nie sądzę! Wszystkiego najlepszego Panie i Panowie Policjanci z okazji Waszego Święta![/quote] Normalny komentarz sie pojawil w koncu. Nie przejmuj sie,frajerzy i zyciowi nieudacznicy tylko problemu nie widza. I fotki z palcem na tle radiowozu na fejsbuku pokazuja. Bohaterzy za trzy grosze.
[quote name=”valdez76″]JP na 100% i takie inne bzdety.Ale jak Ci rower jeden z drugim ukradną to gdzie idziesz. A,że pijanego rowerzystę zatrzymają to problem? Chcesz,żeby Ci się pod maskę jak jedziesz z dzieciakami wyłożył?Nie sądzę! Wszystkiego najlepszego Panie i Panowie Policjanci z okazji Waszego Święta![/quote]

valdez76
valdez76
8 lat temu

JP na 100% i takie inne bzdety.Ale jak Ci rower jeden z drugim ukradną to gdzie idziesz. A,że pijanego rowerzystę zatrzymają to problem? Chcesz,żeby Ci się pod maskę jak jedziesz z dzieciakami wyłożył?Nie sądzę! Wszystkiego najlepszego Panie i Panowie Policjanci z okazji Waszego Święta!

PXT
PXT
8 lat temu

W szeregach milicyjnych jeszcze jakiś tam zdrowy rozsądek funkcjonował. Obecnie ma być całkowicie wyłączony. Jeśli by miał włączony- to taki policjant raczej długo nie popracuje, jak to było w przypadku sierżanta Kamila Całka a więc ma być wyłączony, albo musi sprytnie udawać, że wyłączył i rżnąć głupa przed przełożonymi, żeby się utrzymać.

olek
olek
8 lat temu

[quote name=”PXT”]Do Kolo: Bo pytałeś „spokojnego obywatela” czy widział interwencję z inicjatywy policjanta. Ja odpowiem bo widziałem taką, która odbyła się na mnie. Patrol oczywiście zmotoryzowany. Podejrzenie było- alkohol i jazda na rowerze. A w rzeczywistości bez alkoholu i nawet nie jazda tylko prowadzenie roweru. Wynik interwencji o mało nie połamana noga w kolanie tylko dlatego że upomniałem się o przedstawienie się interweniującego i odmówiłem pokazania dokumentów dopóki on pierwszy się nie przedstawi a przy okazji trochę popyskowałem bez wyzwisk oczywiście- co każdy by pewnie zrobił na moim miejscu.[/quote]

Przypomniał mi się kawał o milicjancie który legitymuje studenta:
Milicjant – Dowód osobowy proszę
student: Ale Panie władzo , mówi się: dowód osobisty
Milicjant – Dowód osobowy proszę
student: Ale Panie władzo….
Milicjant – Nie filozuj 😆

Zwyczajny ludź
Zwyczajny ludź
8 lat temu

Spokojny obywatel z tego co widzę to właśnie ty używasz inwektyw w czystej postaci. Czyli takiego spokojnego to raczej trudno sobie ciebie wyobrazić. Moim zdaniem to jesteś niedoszkolony funkcjonariusz.

@
@
8 lat temu

Spokojny Obywatel wyglądasz mi na wirtualnego dyżurnego cyberruchu w KPP 🙂
Fajna fucha w sumie.

sprzątaczka
sprzątaczka
8 lat temu

Na Słowikach Wielki Piątek ciągle a w Przeglądzie dyżury aptek na ….2014 r.

PXT
PXT
8 lat temu

Do Kolo: Bo pytałeś „spokojnego obywatela” czy widział interwencję z inicjatywy policjanta. Ja odpowiem bo widziałem taką, która odbyła się na mnie. Patrol oczywiście zmotoryzowany. Podejrzenie było- alkohol i jazda na rowerze. A w rzeczywistości bez alkoholu i nawet nie jazda tylko prowadzenie roweru. Wynik interwencji o mało nie połamana noga w kolanie tylko dlatego że upomniałem się o przedstawienie się interweniującego i odmówiłem pokazania dokumentów dopóki on pierwszy się nie przedstawi a przy okazji trochę popyskowałem bez wyzwisk oczywiście- co każdy by pewnie zrobił na moim miejscu.

PXT
PXT
8 lat temu

I jeszcze jedno: Na jakiej podstawie stwierdzasz że pasożytuję społecznie? I skąd wiesz co robię za co dostaję tę opieprz? Bo ja nic o tym nie wiem. Konkrety jakieś proszę.

PXT
PXT
8 lat temu

[quote name=”spokojny obywatel”]PXT pierwszy na posterunku, gdy idzie o napisanie czegoś głupiego na Policję. Sfrustrowany mały bandyta, co zresztą sam przyznaje. Pasożyt społeczny, który za swoją robotę może dostać co najwyżej opieprz, więc sam raczej nie ma czego świętować. I tu d.pa boli, że inni mogą.[/quote]
W którym wpisie przyznałem „moje bandyctwo”? Proszę o cytat. A co do świętowania- to nie czuję potrzeby takiej praktyki tym samym i nie zazdroszczę nikomu świętowania. Świętować można w zasadzie wszystko. W Syrii też świętują i to hucznie… po obcięciu główek niewiernym.

kolo
kolo
8 lat temu

@ spokojny obywatel – nie masz racji.. Policja w Olkuszu to (mozna rzec im prosto w twarz) – nieroby .. Widziałeś kiedy pieszy patrol ?? Widziałeś interwencję z inicjatywy policjanta ?? Nie widziałeś, bo takich nie ma !!! Autem sie wozic po mieście, nie widzieć bajzlu na drodze i na osiedlach, czekac na telefon (niektórzy jeszcze są od czytania maili).. To główne zadania tej formacji. Gdyby było mozliwe – byłbym ZA likwidacją.. Szkoda, że nie mozna, bo jak się widzi takich Nowaków, Imiołków, Cupiałów i innych Kołodziejów to się ma dość .. Zero myslenia, ale awanse tylko we łbach..
A do roboty zagonic !! Na ulice wysłać!! Przepisów nauczyć!!
A przy okazji – kiedy sie skończy polowanie na kierowców zza muru cmentarza ?? Zamiast rżnąć głupa podjechaliby 300m na skrzyżowanie DK94 z ul. Wspólną i przypilnowali porządku.. Bezpieczeństwo pieszych i kierowców by się podniosło!!!

@
@
8 lat temu

Przyjmowanie dużej ilości kobiet ma za zadanie „ocieplić wizerunek”- czytaj zatrzeć bandyctwo w policji jakie się rozwinęło do tej pory. Myślę że jest to jakieś wyjście, ale mnie ono się kojarzy z ISIS, które chowa się za żywą tarczą cywili. Gdyby jeszcze dorzucić popiół na głowy to byłby najlepszy gest do kompletu tego ocieplenia a ciągle tego brakuje.

spokojny obywatel
spokojny obywatel
8 lat temu

PXT pierwszy na posterunku, gdy idzie o napisanie czegoś głupiego na Policję. Sfrustrowany mały bandyta, co zresztą sam przyznaje. Pasożyt społeczny, który za swoją robotę może dostać co najwyżej opieprz, więc sam raczej nie ma czego świętować. I tu d.pa boli, że inni mogą.

..
..
8 lat temu

Na co dzień rączka rączkę myje, a w te święta ściskanie rączek i kosiu łapki 🙄

PXT
PXT
8 lat temu

Tam się co chwila świętuje. Całkiem niedawno było jakieś świętowanie a tu znowu. Nawet na Jasnej Górze się tyle nie świętuje co w olkuskej kpp.

fala
fala
8 lat temu

Ale się wysilili, po jednej róże po 5 zł. dla każdej z Pań. I to ma być wielka niespodzianka. Pod publiczkę.