1 2019

Artykuł sponsorowany
Szkoła Rysunku Zalubowski rozpoczyna zapisy na drugi semestr! Wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody z nauką rysunku i malarstwa zachęcamy do skorzystania z zajęć Szkoły Rysunku Zalubowski w Olkuszu.

2 2019

Dlaczego warto zapisać się na zajęcia?

Szczególna rola rysunku
Rysunek stanowi podwalinę pisma i jest jednym z najważniejszych budulców cywilizacji. Kiedyś prawie wszyscy umieli rysować. Oficerowie, inżynierowie, naukowcy, medycy, przyrodnicy, architekci i rzemieślnicy. Aż do czasu, gdy w XX w. zaczęto rezygnować z rysunku w nauczaniu tych zawodów. Ale, jak powiedział wybitny artysta David Hockney „Z rysunku nie da się zrezygnować. W którymś momencie trzeba wrócić do deski kreślarskiej.”
Rysowanie to fascynująca podróż. Poznawanie oraz odkrywanie świata i kosmosu. Chcemy w tę podróż zabrać dzieci i młodzież. Oderwać je od telefonów oraz komputerów. Pozwolić im rozwinąć wyobraźnię, zachęcić do twórczości.

6 2019

Zajęcia rysunku dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat
Dla dzieci i młodszych uczestników nauka rysunku jest kapitalnym wsparciem rozwoju kreatywności, sprawności intelektualnych i charakterologicznych, zdolności obserwacyjnych i poznawczych, ale także sprawności manualnej. Rysowanie rozwija wyobraźnię oraz uczy skupienia. Wpływa na rozwój obu półkul mózgowych: lewej, werbalno – analitycznej i prawej, wizualno – przestrzennej. W trakcie lekcji w Szkole Rysunku Zalubowski dzieci odnoszą wszystkie powyższe korzyści a przy tym zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze a twarze, zwłaszcza tych najmłodszych uczniów z reguły wesołe i uśmiechnięte. Udane rysunki nie tylko uczą ich wielu rzeczy, ale też dodają pewności siebie i satysfakcji.

7 2019

Zajęcia dla młodzieży
Lekcje dla starszych uczestników są sposobem na przygotowanie się do interesujących kierunków studiów lub innej aktywności plastycznej oraz gwarantują atrakcyjne i twórcze spędzanie czasu poprzez realizację ukochanego hobby. Zajęcia rysunku to szansa się do przygotowania się do wykonywania zawodu na rynku wydawniczym i reklamy, w mediach, w dyscyplinach projektowych zwłaszcza architekturze, projektowaniu graficznym i wzornictwie przemysłowym, ale także możliwość samorealizacji w bardzo twórczy i ciekawy sposób.

8 2019

Autorski program nauczania
Od wielu lat, tworzymy autorski program nauczania, który realizuje kompetentna i zaangażowana kadra, a nasza szkoła została objęta w części swoich placówek kuratorskim nadzorem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Opiekunem naszej olkuskiej filii jest Wojciech Osielczak urodzony 13 października 1992 roku w Myślenicach. Obecnie realizuje dyplom na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz kontynuuje studia pedagogiczne w Studium Pedagogicznym przy Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką, fotografią. Wojtek uczy w Szkole Rysunku Zalubowski od 2016 roku od początku wykazując się nieprzeciętną sumiennością, troską o wyniki uczniów, pasją i inteligencją w pracy. Jego lekcje są bardzo dojrzałe i poważne, ale i zarazem bardzo kreatywne i pełne radości.

9 2019

Bezpłatne zajęcia
Wszystkich chętnych do zapisu na pierwsze, bezpłatne zajęcia próbne zapraszamy na stronę olkusz.zalubowski.pl oraz do kontaktu mailowego galeria@galeriazalubowski.pl lub telefonicznego pod numerem 502 027 408.

Na stronie internetowej i Facebooku Szkoły można znaleźć więcej informacji na temat zajęć.

Z pasją uczymy rysunku!{jcomments off}

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze