produkty regionalne

Sezon turystyczny w pełni, a nasze okolice mogą być wspaniałym celem podróży dla gości z dalszych stron. Są także warte lepszego poznania przez mieszkańców. Ciekawą propozycją na „klucz” do zwiedzania może być wędrówka z przewodnikiem po Małopolsce zatytułowanym: „Małopolska Palce Lizać ”, zachęcającym do wyruszenia w teren i odkrywania tajników kuchni naszego regionu.

Promocją Małopolski „od kuchni” poprzez ukazywanie bogactwa jej smaków i rozpowszechnianie informacji o tradycyjnych produktach regionalnych zajmuje się od lat Małopolska Organizacja Turystyczna. W ubiegłym roku wydała pierwszy kulinarny przewodnik po miejscach wartych odwiedzenia przez smakoszy. Projekt „Małopolska Trasa Smakoszy – Certyfikacja Regionalnych Karczm Małopolski jako element podnoszenia jakości usług turystycznych” udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Województwa Małopolskiego. W ramach projektu opracowano i wdrożono system certyfikacji gastronomii regionalnej Małopolski, a także wskazano lokale gastronomiczne o najwyższym standardzie i jakości świadczonych usług, promujące małopolskie produkty tradycyjne i regionalne.

Wśród certyfikowanych „Regionalnych Karczm Małopolski” wymienione zostały m.in. znajdujące się w naszej najbliższej okolicy: wolbromska Karczma „Klimtówka, Karczma Podzamcze w Rabsztynie i usytuowana przy trasie z Olkusza do Krakowa Restauracja Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach, które zostały uznane za ambasadorów dziedzictwa kulinarnego Małopolski. Oczywiście pyszne regionalne jedzenie podawane jest także w wielu innych miejscach na terenie naszego powiatu, dlatego zachęcamy do poznawania okolicy i lokalnych smaków.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Klimtówka
Klimtówka
6 lat temu

Klimtówka jest otwarta na pewno i pyszne tam jedzenie 🙂

Peak
Peak
6 lat temu

To Karczma w Rabsztynie jest otwarta?