termomodernizacja

Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji o nowym programie pożyczkowym na termomodernizację dla osób fizycznych JAWOR mogą dowiedzieć się więcej podczas zaplanowanych na 20 i 21 lipca w godzinach od 8 do 15 Dni Otwartych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

1 lipca 2016 r. Rada Nadzorcza WFOŚiGW w Krakowie zatwierdziła Program Priorytetowy „Jawor” Poprawa efektywności energetycznej – termomodernizacja budynków jednorodzinnych. Dzięki niemu osoby fizyczne zamieszkałe na terenie Małopolski będą mogły ubiegać się o uzyskanie niskoprocentowej, umarzalnej do 20% pożyczki na termomodernizację budynków jednorodzinnych. Na dofinansowanie zadań objętych programem w roku 2016 Rada Nadzorcza przeznaczyła kwotę 10 mln zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu.

Dofinansowanie udzielane będzie w formie preferencyjnej pożyczki w wysokości do 90% kosztu kwalifikowanego planowanych prac termomodernizacyjnych. Osoby ubiegające się o pomoc finansową z projektu muszą zatem posiadać wkład własny w wysokości tylko 10% kosztów. Minimalna kwota pożyczki to 20 tys. zł, maksymalnie można uzyskać pomoc w wysokości 100 tys. zł. Niezbędnym załącznikiem do wniosku o pożyczkę jest audyt albo ocena energetyczna budynku, dlatego warto zainteresować się tematem wcześniej i zadbać o przygotowanie odpowiednich dokumentów.

Program dotyczy termomodernizacji budynków jednorodzinnych o powierzchni docieplanej poniżej 600 m2 i można dzięki niemu sfinansować: ocieplenie ścian budynków, dachów, stropodachów, stropów nad ostatnią kondygnacją, ścian piwnic, stropów piwnic, a także wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków o pożyczki zaplanowano na pierwszą połowę sierpnia 2016 r.

Na Dni Otwarte, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o pożyczce, WFOŚiGW w Krakowie zaprasza do swej siedziby przy ul. Kanoniczej 12.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młody
Młody
6 lat temu

[quote name=”Piotr”]”Program dotyczy termomodernizacji budynków jednorodzinnych o powierzchni docieplanej poniżej 600 m2 i można dzięki niemu sfinansować: ocieplenie ścian budynków, dachów, stropodachów, stropów nad ostatnią kondygnacją, ścian piwnic, stropów piwnic, a także wymianę okien i drzwi zewnętrznych” CZYTAJCIE UWAŻNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1[/quote]

Uważnie czytamy i jasno piszemy aby prezes OSM zainteresował się tematem i przyjrzał się jak inne spółdzielnie mieszkaniowe w kraju już dawno termomodernizację zrobili, po to aby obniżyć spółdzielcom koszty ogrzewania, i aby w końcu tanio zrobił to na wszystkich zarządzanych budynkach spółdzielni od których co miesiąc wysoki haracz za swoje rządy pobiera …

Piotr
Piotr
6 lat temu

„Program dotyczy termomodernizacji budynków jednorodzinnych o powierzchni docieplanej poniżej 600 m2 i można dzięki niemu sfinansować: ocieplenie ścian budynków, dachów, stropodachów, stropów nad ostatnią kondygnacją, ścian piwnic, stropów piwnic, a także wymianę okien i drzwi zewnętrznych” CZYTAJCIE UWAŻNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ocieplacz
ocieplacz
6 lat temu

Opis na załączonym do tekstu rysunku jest „bes sęsu” =>Zużycie ciepła.
Powinno być napisane =>STRATY ciepła.
Cenimy dobre dziennikarstwo?

Olkuszek
Olkuszek
6 lat temu

To może by tak Prezes OSM w Olkuszu zainteresował się tematem. Zamiast podnosić stawki od października b.r. to zrobił by w końcu coś dla mieszkańców.

Młody
Młody
6 lat temu

A z jakiego programu korzysta Olkuska Spółdzielnia Mieszkaniowa, który to nakazuje jej prezesowi skakać po blokach i izolować ich elewacje po kawałku w wielu etapach przerzucając ciągle rusztowania i niszcząc tym samym chodniki i zieleń, nie mówiąc o kosztach takiej rozpierduchy ? no i jeszcze dlaczego niektóre bloki są prawie ukończone szczególnie te widoczne z dróg i te po uważaniu a inne są pomijane ?