kronika policyjna

Uszkodzenie pojazdu
7 lipca 2016 roku, w Wolbromiu na ul. Szwajcary, nieustalony do chwili obecnej sprawca uszkodził tylną klapę oraz porysował samochód marki Toyota Avensis na szkodę mieszkańca Chełmu. Łączna suma strat wyniosła 1200 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Wolbromiu.

 

Kierowali samochodami pomimo orzeczonych zakazów
Podczas ubiegłego weekendu na terenie powiatu olkuskiego policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dwóch z nich wsiadło za kierownicę po alkoholu, nie zważając na zagrożenie, które stwarzali, ani na konsekwencje, które będą musieli ponieść.
8 lipca br. około godz. 16.00 w Wolbromiu na ul. Krakowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW Golf. 34-letna mieszkanka powiatu olkuskiego, posiadała aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
Tego samego dnia (8 lipca br.) około godz. 16.30 policjanci z Klucz zatrzymali do kontroli 62- letniego mieszkańca Chechła który, będąc w stanie nietrzeźwości (0,75 promila ) kierował samochodem marki Audi pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Ponadto, w trakcie czynności okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest na podstawie nakazu Sądu Rejonowy w Olkuszu do odbycia kary pozbawienia wolności.
W niedzielę (10 lipca br.) Wolbromscy policjanci udaremnili ucieczkę 60 – letniemu nietrzeźwemu kierowcy, który jadąc ul. Miechowską stracił panowanie nad pojazdem marki Fiat Punto i zjechał do przydrożnego rowu. Badanie wykazało prawie 3 promile. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Rabsztyn. Zderzyły się dwa pojazdy
Policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego (12 lipiec 2016 roku) wypadku drogowego zaistniałego w Rabsztynie około godz. 9.00. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że mieszkaniec Kosmolowa kierując pojazdem specjalnym typu laweta marki Mercedes, jadąc z Olkusza w kierunku Wolbromia stracił panowanie nad pojazdem a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z samochodem marki Renault Scenic, którym kierował mieszkaniec Wolbromia. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Po przewiezieniu do szpitala w Olkuszu okazało się, że kierujący Renault doznał złamania żeber natomiast kierowca lawety posiada uraz oka a także liczne stłuczenia.

Wypadek z udziałem pieszej
Kierujący samochodem VW Transporter 30 – letni mieszkaniec Olkusza potrącił kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Olkuscy policjanci będą wyjaśniać okoliczności wypadku. 13.07.2016 roku około godziny 10.00 w Olkuszu na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Górniczą, doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący VW Transporter nie udzielił pierwszeństwa, wjechał na oznakowane przejście dla pieszych i potrącił przechodzącą 73-letnią mieszkankę Olkusza. W wyniku zderzenia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący był trzeźwy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia, wyjaśnią funkcjonariusze z tutejszej komendy.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze