Dyrektor olkuskiego szpitala na wniosek radnych miał zdać raport z aktualnej sytuacji ekonomicznej Nowego Szpitala w Olkuszu. Radni spodziewali się zapewne konkretnych cyfr. Usłyszeli jedynie od dawna powtarzane ogólniki – sytuacja jest stabilna, jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Jest również wiele planów co do rozwoju szpitala. Po raz kolejny zostały powtórzone sukcesy nowego zarządu, do których zaliczany jest OIOM, wzrost liczby porodów i nadwykonania kontraktu. Na sprawozdanie dyrektora Michała Michalaka oburzył się radny Jan Orkisz. – Nie wynika z tego nic. Domagam się podania wyniku finansowego spółki za pięć miesięcy funkcjonowania – forsował radny. Podczas żenującej dyskusji między dyrektorem, Ewą Klich, powiatową sekretarz i jednocześnie członkiem rady nadzorczej spółki Nowy Szpital w Olkuszu, a radnym Janem Orkiszem więcej można było się dowiedzieć z pytań radnego niż z odpowiedzi na nie. Zgromadzeni na sali radni, pracownicy starostwa i przedstawiciele związków zawodowych dowiedzieli się za to, jak dużo informacji jest ściśle tajnych.

Orkisz domagał się konkretnych cyfr, które, jego zdaniem, doprecyzowałyby stwierdzenie, że szpital jest w dobrej kondycji. Odczytał zapis z umowy między powiatem a spółką Nowy Szpital i firmą konsultingową „Know How” ze Szczecina, który określa, że powiat ma zapewnioną bieżącą i stałą informację na temat funkcjonowania szpitala, w tym wyników finansowych. Okazało się, że wielce naiwna była wiara w to, iż mieszkańcy dowiedzą się o zyskach spółki. – Informacje są poufne, bo udziałowcami są osoby prywatne – tłumaczy Michał Michalak. Zgodnie z obowiązującym prawem faktycznie są to dane poufne. Nawet jeśli powiat jest ważnym udziałowcem, to informacje o zyskach spółki nie trafią do opinii publicznej. Musi wystarczyć zapewnienie, że sytuacja jest stabilna i nie ma powodów do niepokoju, jak to określa dyrektor.

Pojawiły się też zarzuty co do niegospodarności nowych władz szpitala. Orkisz, podpierając się pozyskanymi przez siebie danymi, sądzi, że wzrosły koszty zakupów leków, co dziwi w aspekcie kupowania tańszych, a zdaniem lekarzy gorszych leków, oraz wprowadzenia limitów na nie. Niepokoi również suma pieniędzy wydawana na kwestie reprezentacyjne oraz usługi zewnętrzne. Orkisz uważa, że na leki wydano o 50 tysięcy więcej w porównaniu z adekwatnym zamówieniem z poprzedniego okresu. 338 tysięcy złotych w ciągu trzech miesięcy zostało wydanych na różnego typu usługi, w tym doradztwo prawne, obsługa informatyczna i inne usługi konsultingowe, które podobno świadczy spółka „matka”. Orkisz sugeruje, że jest to wyprowadzanie publicznych pieniędzy. Jest oburzony faktem, że podczas negocjacji spółki z władzami powiatu padły zapewnienia, że Nowy Szpital zapewni pomoc menadżerską i postawi szpital na nogi. – Mówiliście, że spółka „matka” otoczy opieką spółkę „córkę”. A teraz okazuje się, że „matka” dorwała się do miodu. To nie jest matka, ale macocha – ostrymi słowami podsumował zachowanie zarządu Orkisz. Te słowa całkowicie wyprowadziły z równowagi Michalaka. 

– Skąd ma pan takie dane? To jest sprawa spółki, ile wydaje, a dane są niepubliczne – oburza się Michalak. – O czym my w ogóle rozmawiamy? Czy my robimy coś złego, czy kradniemy? Czuję się zaszczuty. Przez rok ciężko pracuję i ciągle słyszę oskarżenia o wyprowadzanie pieniędzy – odbija piłeczkę Michalak. W obronie poirytowanego dyrektora wystąpili niektórzy radni. Jeden nawet pokusił się o stwierdzenie, że kiedyś w szpitalu było tak źle, że operował tylko jeden chirurg. A teraz jest o wiele lepiej. Ta wypowiedź mocno oburzyła przedstawicieli związków zawodowych i wywołała salwę śmiechu. Dyrekcja twierdzi, że sytuacja finansowa szpitala jest na tyle dobra, że zaplanowano inwestycje i remonty na prawie dwa miliony złotych. Jak chodzi o kontrakt z NFZ, to na zdecydowanej większości oddziałów i w poradniach są nadwykonania. Nie udało się ustalić, jak sprawa się ma z rzekomym wyprowadzaniem pieniędzy ze spółki w Olkuszu. – Z moich informacji wynika, że koszty za usługi zewnętrzne to ponad 20 tysięcy miesięcznie – mówi Ewa Klich, członek rady nadzorczej szpitala. Jest to spora rozbieżność z danymi podanymi przez Orkisza. Zgodnie z tym, co mówi radny, byłoby to ponad 100 tysięcy miesięcznie.

– To nie jest spółka produkująca gwoździe, tylko zapewniająca ochronę zdrowia mieszkańcom tego powiatu. My żądamy informacji – denerwuje się Orkisz. Przewodnicząca Rady Powiatu Lidia Gądek uważa, że mamy prawo pytać władze szpitala o zabezpieczenie usług zdrowotnych dla mieszkańców i ich jakość, ale nie można pytać o szczegóły finansowe spółki.

– Skoro pracuje mniej osób, są limity i tańsze leki, czyli są oszczędności, to ja pytam: gdzie są te pieniądze i ile ich jest? – denerwuje się Orkisz. Swoje trzy grosze dorzuciła Ewa Klich, która stwierdziła, że takie pytania nie powinny być kierowane do Michalaka, co z kolei zdenerwowało związki zawodowe jeszcze bardziej. Klich twierdzi, że radni nie mają kompetencji kontrolnych, a prawo do tego ma jedynie zarząd powiatu. Jej zdaniem Michalak może zastawiać się tajemnicą przedsiębiorstwa. Jednocześnie uważa, że nie ma pewności co do tego, iż złe sygnały docierające od pacjentów są prawdziwe. Pokusiła się o stwierdzenie, że najlepiej byłoby zrobić badanie opinii publicznej w tej sprawie. Jednakże jest bardzo niepewne, że pozyskane w ten sposób informacje będą wiarygodne, bo pacjenci już dawno się w tym wszystkim pogubili i nie wiedzą, kto w batalii o szpital ma rację, a kto tylko interes.

62
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
62 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
ankauczestnik sesjipracownik zozDo ?????? Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan Orkisz  - radny
Jan Orkisz - radny

Na zakończenie sesji Rady Powiatu w Olkuszu w dniu 30 06. 2010 r. złożyłem następujące oswiadczenie :
„Jeżeli w terminie zgodnym z kpa tj. 14 dni ,nie otrzymam odpowiedzi na pytanie : ile umów , na jaką kwotę , z jakimi podmiotami i w jakiej sprawie, zawarł Nowy Szpital w Olkuszu, to jako funkcjonariusz publiczny, złożę doniesienie do Prokuratury, gdyż mam podejrzenie ,że doszło do popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień i dzialania na szkodę spółki Nowy Szpital w Olkuszu.”

dociekliwy
dociekliwy

Panie radny Orkisz:
Dlaczego w radzie nadzorczej spółki Nowy Szpital w Olkuszu, wszyscy członkowie są z poza powiatu olkuskiego, przecież powiat olkuski podobno nabył 30 % udziałów w tej spółce?

też ciekawy
też ciekawy

Czy prawdą jest , że: Pan Michalak w Szpitalu w Olkuszu zarobi miesięcznie aż 1300 zł, i oczywiście ma zwrot kosztów za delegacje,hotele i kolacje, / za marzec podobno tylko 23.000 zł /,?zaś w Grupie Nowe Szpitale w Szczecinie, Pan Michalak jako zstępca dyrektora ds strategi i rozwoju zarabia miesięcznie podobno tylko 39.000 zl.?Jeżeli to jest prawda, to rozumiem dlaczego radny Orkisz pyta Dyrektora Nowego Szpitala w Olkuszu, ile płaci za doradztwo i konsultacje Grupie Nowe Szpitale w Szczecine – czyli ile płaci sam sobie. I pomyśleć, że Pan Michalak podobno był tylko nauczycielem WF w szkole w Poznaniu, pewnie… Czytaj więcej »

kaśka
kaśka

Jeśli teraz jest tyle pretensji o wyprowadzanie zysków ze szpitala przez obecną spółkę zarządzającą szpitalem To ja się pytam kto i gdzie wyprowadzał te zyski przed objęciem szpitala przez spółkę Podobno zyski były ale jakoś dobrobytu nie odczuli ani pacjenci ani pracownicy

były pracownik  zoz
były pracownik zoz

„kaśka” napisała „Jeśli teraz jest tyle pretensji o wyprowadzanie zysków ze szpitala przez obecną spółkę zarządzającą szpitalem To ja się pytam kto i gdzie wyprowadzał te zyski przed objęciem szpitala przez spółkę Podobno zyski były ale jakoś dobrobytu nie odczuli ani pacjenci ani pracownicy”Odpowiadam : w ubiegłym roku na inwestycje, remonty i zakupy sprzętu dla szpitala przeznaczono 3mln. zł. i był jeszcze zysk prawie 500.000 zł. naodprawy za zwolnienia grupowe. Między innymi wyposażono za 800.000 zł OJOM, a Ziemia Olkuska napisała że to spółka, zmodernizowano pracownię rtg na II piętrze i zakupiono nowy aparat rtg za prawie 500.000 zł który… Czytaj więcej »

były pracownik  zoz
były pracownik zoz

dalej odpowiadam „kasce : wykonano ocieplenie budynku głównego za kwotę prawie 400.000 zł.
A w tym roku spólka na okrągło się chwali nie swoimi osiagnieciami, aby odwrocic uwage od swojej nieudolności az radny orkisz nie wytrzymał

Byłty prac. ZOZ
Byłty prac. ZOZ

do radnego J. Orkisza
Bardzo prosze o wymienienie z imienia i nazwiska tych Radnych którzy byli za tą pseudoprywatyzacją. Należy IM odpowiednio popdziękować i wieszać te nazwiska na tablicach ogłoszeń jako przestroga prywaty nad obowiązkiem publicznym tj. na składaną przysięgę jak obejmuja mandat RADNEGO!. Zyczę Panu dużo zdrowia i walki z tą SITWĄ, Pozdrawiam.

sympatyk Platformy
sympatyk Platformy

Miałam głosować na Komorowskiego, ale jak pomyślę, że to radni powiatowi z Platformy Obywatelskiej z Wicestarostą Olkuskim Ściążką Kazimierzem na czele, głosowali za przekształceniem Publicznego Szpitala Powiatowego w Olkuszu w spółkę prawa handlowego i pozwolili na to ,aby obcy ludzie bogacili się , oszczędzając na naszych mieszkańcach i kosztem pracowników szpitala, a szczególnie pielegniarek, to napewno ja i moja rodzina odda głos na Kaczyńskiego, który podobnie jak radny Orkisz przestrzega przed prywatyzowaniem ochrony zdrowia.

OBSERWATOR OLKUSKI
OBSERWATOR OLKUSKI

A P E L D O P A N A P O S Ł A J A C K A O S U C H APanie Pośle. Ostatnio w radiu i telewizji można było usłyszeć głos Pana szefa J . Kaczyńskiego , Który wygłasza swoje opinie odnośnie prywatyzacji szpitali w Polsce. I o dziwo jak bardzo zbieżne są one z modelem praktycznym w dosłownym tego słowa znaczeniu Pana Orkisza , który podjął najwyższy trud obrony jedynego w powiecie szpitala. Co się z Panem stało , gdzie się Pan zaszył? O ile pamiętam, uczestniczył Pan tylko w jednej sesji RP dotyczącej… Czytaj więcej »

MIlanos
MIlanos

S P R Y W A T Y Z O W A Ć !!! CAŁKOWICIE!
każdą jednostkę leczniczą!

wiadomo że prywaty lekarz jest lepszy od … tfu … publicznego

ciekawy
ciekawy

Sprywatyzować olkuski szpital trzeba było tylko dlatego że zbyt dużo chwastow się tam ostatnimi laty rozpleniło Przecierz wiedzieliście że szpital będzie prywatyzowany po co było wydawać tyle kasy na remonty

Zyczliwy
Zyczliwy

Pogratulować Pani Emilii stylu. czy nie myli Pani przypadkiem roli dziennikarza z funkcją rzecznika prasowego Orkisza?

poprawny
poprawny

Bylem na tej sesji i bardzo mnie ciekawilo, jaki powstanie tekst z tego steku bzdur wypowiadanych przez dyrektora i pania sekretarz. Przyznac musze, ze jestem zaskoczony dokladnoscia przytaczanych cytatow, bo wlasnie takie wypowiedzi padly (wzbudzajac oglony smiech zreszta). Dlatego nie zgadzam sie z „zyczliwym” (ktory zapewne na sesji nie byl). To dokladnie bylo mowione i takie sprawy byly poruszane. A z tego co wiem z kuluar, to nikt nie moze rozgryzc, jakie poglady polityczne ma Pani Emilia… Bo szpilki wbija po rowno na lewo i prawo hehe 🙂 Co w zasadzie jest duzym uklonem w jej strone. Młoda krew, jeszcze… Czytaj więcej »

poprawny
poprawny

Jeszcze mi sie jedna fajna sytuacja przypomniala, smieje sie z tego do dzisiaj. Pani Redaktor rozmawiala z jednym wysokopostawionym urzednikiem, (slynacym ze zlego humoru zawsze) po jakiejs konferencji czy czyms tam. Cos do niej bąkal, a ona mu powiedziala bardzo grezcznie i z usmiechem na ustach „Prosze Pana, albo wstal Pan jak zwykle zreszta lewa noga, albo zbyt pochopnie stwierdzil pan, ze jestem kretynka i pisze dla kretynow, ktorzy w to wszystko uwierza co pan plecie”. Mniej wiecej tak to bylo. Urzednika zatkalo, bo sadze ze z takim charakterkiem nie mial nigdy do czynienia. a Pani redaktor dwojga nazwisk jest… Czytaj więcej »

poprawna
poprawna

No jasne, jakby ktos inny mial odwage zabrac glos. to pewno jego by tez cytowali. Ale jak dwudziestu radnych siedzi cicho jak mysz pod miotla i nic nie gada, a jak juz gada to lepiej zeby nic nie mowil…. Panie Orkisz, gratuluje Panu odwagi.

OBSERWATOR OLKUSKI
OBSERWATOR OLKUSKI

[quote name=”poprawna”]No jasne, jakby ktos inny mial odwage zabrac glos. to pewno jego by tez cytowali. Ale jak dwudziestu radnych siedzi cicho jak mysz pod miotla i nic nie gada, a jak juz gada to lepiej zeby nic nie mowil…. Panie Orkisz, gratuluje Panu odwagi.[/quote]Odwagi Panu Orkiszowi na pewno nigdy nie brakowało. Zawsze mówił prawdę , patrząc w oczy . Czy to Pani Gądkowej , czy P. Konarskiego. Teraz demaskuje niecne poczynania prezesów GNS w ich obecności. A co na to zarząd Rady Powiatu? Przecież tak nie może być , by tak ogromne kwoty pieniędzy były wyprowadzane z olkuskiego szpitala.… Czytaj więcej »

Fred
Fred

Pisałem już wcześniej przy innej okazji, żeby „PO” zlecał pisanie o szpitalu Pani Krzystanek, która zawsze w pozytywnym świetle pisała o spółce Nowy Szpital. A to co? Znowu relacja przedstawiająca niekorzystnie zbawicieli olkuskiej służby zdrowia. Jeśli Dyrektor Michalak mówi, że zarabia 1300 zł. to nie należy pisać o innych składnikach jego wynagrodzenia poza tym co sam deklaruje. Co z tego, że te wszystkie przedsięwzięcia jak remonty, ocieplenia czy OIOM zostały wykonane za pieniądze starego ZOZ-u?, kiedy wydawał je Dyrektor Sobolewski związany z Nowym Szpitalem. Nic dziwnego, że spółka przypisuje je sobie. To naturalne. Nie rozumiem pretensji do posła Osucha. Przecież… Czytaj więcej »

Fred
Fred

I bardzo proszę nie mieć pretensji do naszych radnych powiatowych. Nawet nie wiecie jak oni poświęcają się dla dobra lokalnej społeczności. Wiele godzin poświęcają na analizowanie materiałów dostarczanych im przed sesją. Poddają je fachowym ocenom i jako fachowcy w wielu dziedzinach nie mogą skupiać się wyłącznie na problemach szpitala. A problemów jest wiele, np. drogi w ich rodzinnych miejscowościach, chodniki na osiedlach na których mieszkają. Radni często nie dosypiają i poświęcają swój cenny czas na sprawy społeczne. A wcale nie muszą. I to za jakie nędzne pieniądze? Są niezastąpieni, o czym świadczą kolejne wybory, podczas których są wybierani ciągle ci… Czytaj więcej »

sympatyk Platformy
sympatyk Platformy

„Zyczliwy” napisał :”Pogratulować Pani Emilii stylu. czy nie myli Pani przypadkiem roli dziennikarza z funkcją rzecznika prasowego Orkisza? Oto” rzetelna „informacja z sesji na stronie internetowej starostwa : „Sesja XLIII zakończona piątek, 02 07 2010 W ubiegłą środę późnym wieczorem zakończyła się XLIII sesja Rady Powiatu. W obradach uczestniczyli wszyscy radni. Przeprowadzono wszystkie z zaplanowanych punktów sesji. Przyjęto między innymi następujące uchwały: wprowadzenie zmian w uchwale budżetowej Powiatu Olkuskiego na 2010 rok.; udzielenie Gminie Olkusz pomocy finansowej w formie dotacji celowej; udzielenie pomocy finansowej Województwu Małopolskiemu z przeznaczeniem na realizację zadania pn. „Modernizacja DW nr 794 Etap I”; udzielenie pomocy… Czytaj więcej »

sympatyk Platformy
sympatyk Platformy

dalsza część informacji z sesji:oraz „Przebudowa DW nr 783 na odcinku Wolbrom-Miechów”; zaopiniowanie wniosku Starosty Olkuskiego o dofinansowanie kosztów utworzenia Centrum Aktywizacji Zawodowej w Olkuszu ze środków Funduszu Pracy pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw pracy; darowizny na rzecz Gminy Trzyciąż nieruchomości położonej w Trzyciążu oznaczonej jako działka nr 192/153; zmian w Statucie Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Olkuszu; zmian w regulaminie Organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Na sesji przedstawiono również informację dyrektora NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu na temat sytuacji ekonomiczno-finansowej spółki za okres od początku jej powstania do chwili obecnej oraz sposobu zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców Powiatu… Czytaj więcej »

prawdziwyktoś
prawdziwyktoś

Chyba nikt się nie spodziewał, że firma która bierze w dzierżawę inną podupadającą firmę, w którą trzeba włożyć duże pieniądze, żeby funkcjonowała nowocześnie i efektywnie będzie wyciągała w taki bezczelny sposób pieniądze. Myślę, że w tej chwili radni, którzy głosowali za przekazaniem zarządzanie spółce Nowy Szpital nie wiedzą jak zjeść tą żabę. Wybory za pasem, boją się Konarskiego i nikt się nie wychyli, no chyba , że jest takim desperatem jak pan Jan. Szacunek wielki panie Janie Orkisz, pana czas jeszcze nadejdzie…

OBSERWATOR OLKUSKI
OBSERWATOR OLKUSKI

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI !!!!!!Podobno od jutra t.j. poniedziałku, zgodnie z zarządzeniem jednego z dyrektorów Nowego Szpitala w Olkuszu, kierowcy ambulansów będący na dyżurze będą do dyspozycji dyrekcji i administracji N. Szpitala, w celu wykorzystania ich do wożenia pań urzędniczek . Czyli że będą zmuszani do opuszczenia swoich stanowisk pracy, czyli karetek pogotowia. A co z tymi , którzy w tym czasie będą potrzebowali pomocy medycznej? Czy komuś się w głowie nie poprzewracało? Czy ten ktoś zdaje sobie sprawę z podjętej przez siebie decyzji? Czy w ogóle ma pojęcie o funkcjonowaniu pogotowia ratunkowego? No chyba że jest z wykształcenia W.F-istą… Czytaj więcej »

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Olkuszu jest nieprawdziwa informacja z sesji Rady Powiatu w Olkuszu w dniu 30. 06. 2010 r. Z informacji tej wynika, że w obradach uczestniczyli wszyscy radni, a na tej sesji przecież nie było Pana Starosty Leszka Konarskiego. Przewodnicząca Rady nie poinformowała radnych z jakiego powodu w tak ważnej sesji nie może wziąść udział Pan Starosta – przecież tematy były bardzo ważne, szczególnie pkt. dotyczący sytuacji ekonomiczno – finansowej NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu od poczatku jego powołania przez spółkę Nowy Szpital w Olkuszu, czyli po prywatyzacji szpitala.

Jan Orkisz -  radny
Jan Orkisz - radny

Byłty prac. ZOZ” pisze do radnego J. Orkisza :„Bardzo prosze o wymienienie z imienia i nazwiska tych Radnych którzy byli za tą pseudoprywatyzacją. Należy IM odpowiednio popdziękować i wieszać te nazwiska na tablicach ogłoszeń jako przestroga prywaty nad obowiązkiem publicznym tj. na składaną przysięgę jak obejmuja mandat RADNEGO!. Zyczę Panu dużo zdrowia i walki z tą SITWĄ, Pozdrawiam.”Prościej jest napisać , którzy radni byli przeciwko takiej prywatyzacji szpitala . Oto oni :JAN ORKISZ – UNIA PRACY – OLKUSZ,MAREK DABEK – SLD – OLKUSZ,ROBERT HERZYK – SLD – OLKUSZ,ELZBIETA KUŚ – BEZPARTYJNA – TRZYCIĄŻ. Wykaz wszystkich radnych Rady Powiatu w Olkuszu… Czytaj więcej »

rzetelny
rzetelny

[quote name=”Jan Orkisz radny”] Z informacji tej wynika, że w obradach uczestniczyli wszyscy radni, a na tej sesji przecież nie było Pana Starosty Leszka Konarskiego. Przewodnicząca Rady nie poinformowała radnych z jakiego powodu w tak ważnej sesji nie może wziąść udział Pan Starosta – przecież tematy były bardzo ważne, [/quote]
Bo jest po operacji w szpitalu. Trochę szacunku do człowieka, który leży w szpitalu i jest chory. Niech Pan nie buduje poparcia na kłamstwie panie Janie! Chyba, że za wszelką cenę chce Pan dorwać się „do koryta”, bo z pensji bhp-owca ciężko wyżyć.

prawdziwyktoś
prawdziwyktoś

„Chyba, że za wszelką cenę chce Pan dorwać się „do koryta”, bo z pensji bhp-owca ciężko wyżyć.”

Wiele osób żyje z takich pensji, nikomu to nie uwłacza. W czym gorsze jest staranie opozycji o dobry wynik wyborczy od trwania takich nieudaczników przy władzy (korycie)? Życzę Panu Staroście szybkiego powrotu do zdrowia, nic nie wiedziałem o jego chorobie.

OJCIEC MATEUSZ
OJCIEC MATEUSZ

Czy Pan starosta świadomie, orientując się w nie najlepszej , oszczędnościowej na pacjencie polityce N.SZ. nie pozwolił na przeprowadzanie na swojej osobie testów oszczędnościowych i dlatego wybrał inny szpital? Przecież jak oświadczył na ostatniej sesji P. radny Stach, w nowym szpitalu w przeciwieństwie do „starego” są inni fachowcy , którzy to zaczęli operować i odbierać porody. A może strach ogarną P. starostę przed szpitalem niepublicznym . A może przed personelem , który doświadczył jego reform i na jego nazwisko dostaje silnej wysypki. Może ma tego świadomość? Słuchaj „rzetelny”. Tylko się nie rozpłacz nad biednym P. starostą. Bo do dzisiaj przez… Czytaj więcej »

obiektywny
obiektywny

„rzetelny”][quote name=”Jan Orkisz radny”] Z informacji tej wynika, że w obradach uczestniczyli wszyscy radni, a na tej sesji przecież nie było Pana Starosty Leszka Konarskiego. Przewodnicząca Rady nie poinformowała radnych z jakiego powodu w tak ważnej sesji nie może wziąść udział Pan Starosta – przecież tematy były bardzo ważne, [/quote]Bo jest po operacji w szpitalu. Trochę szacunku do człowieka, który leży w szpitalu i jest chory. Niech Pan nie buduje poparcia na kłamstwie panie Janie! Chyba, że za wszelką cenę chce Pan dorwać się „do koryta”, bo z pensji bhp-owca ciężko wyżyć. Nadal na stronie Starostwa jest następująca informacja:„W ubiegłą… Czytaj więcej »

Zyczliwy
Zyczliwy

[quote name=”OBSERWATOR OLKUSKI”]
Odwagi Panu Orkiszowi na pewno nigdy nie brakowało. Zawsze mówił prawdę.[/quote]

Taaa, zwłaszcza w PZPR

Zyczliwy
Zyczliwy

[quote name=”OJCIEC MATEUSZ”]Bo do dzisiaj przez niego płaczą nic niewinni ludzie,którzy dzięki niemu , albo przez niego zostali zwolnieni..[/quote]
Taaa, pewnie najbardziej płaczą ci co wykorzystywali szpitalny sprzęt do prywatnej działalności gospodarczej

prawdziwyktoś
prawdziwyktoś

quote „Taaa, pewnie najbardziej płaczą ci co wykorzystywali szpitalny sprzęt do prywatnej działalności gospodarczej”

Taaa, zwłaszcza jeśli są zwolnieni…a jesli nie to co stoi na przeszkodzie, żeby nadal go wykorzystywać. Bardzo śmieszą mnie takie uwagi jak „Zyczliwego”, dawniej tak podpisywał pewnie anonimy.

OJCIEC MATEUSZ
OJCIEC MATEUSZ

„Życzliwy” – poradnia zdrowia psychicznego czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 na ul. Żuradzkiej. Jak poprosisz to dostaniesz skierowanie na elektrowstrząsy . Może przestaniesz połykać litery, i dołożysz K do TAAA

Zyczliwy
Zyczliwy

[quote name=”OJCIEC MATEUSZ”]”Życzliwy” – poradnia zdrowia psychicznego czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 na ul. Żuradzkiej. Jak poprosisz to dostaniesz skierowanie na elektrowstrząsy . Może przestaniesz połykać litery, i dołożysz K do TAAA[/quote]

Dla ciebie by się tam miejsce znalazło ofiaro konarskich represji. Może wystąpisz o jeszcze nadanie przywilejów kombatanckich dla „niewinnych płaczących po zwolnieniu” 😀

olkuszanin
olkuszanin

Czy takie informacje nie wystarczą aby prokuratura z urzędu wszczęła postępowanie wyjasniające tej sprawy, jeżeli radni powiatowi nie są tym zainteresowani.
Przecież jest to spółka z udziałem powiatu, która dysponuje dużymi środkami publicznymi przeznaczonymi na ochronę zdrowia mieszkańców naszego powiatu, / ponad 40. mln zł. rocznie / i w imieniu powiatu realizuje jego zadanie pt. ochrona zdrowia. Dziwi fakt całkowitej bierności naszych Posłów w tej sprawie. Przecież PIS zawsze był przeciw prywatyzacji ochrony zdrowia.

Zyczliwy
Zyczliwy

[quote name=”olkuszanin”]Czy takie informacje nie wystarczą aby prokuratura z urzędu wszczęła postępowanie wyjasniające tej sprawy.[/quote]

Pomarzyć zawsze można 🙂 Miała już być w Olkuszu prokuratura, TVN, NIK i Bóg wie kto jeszcze inny – przybyć na białym koniu, rozgonić złą klikę i pozwolić lekarzom nadal prywatnie przyjmować pacjentów na szpitalnym sprzęcie 😉 I jakoś nie ma…

emilia
emilia

Szanowni Państwo,
w związku z dużą ilością wątpliwości naszych Czytelników co do funkcjonowania szpitala oraz relacji z ostatniej sesji Rady Powiatu, proponuję, żeby za pośrednictwem edytora do komentowania tekstu wpisywali Państwo konkretne pytania, które ja zadam w Państwa imieniu dyrektorowi Michałowi Michalakowi w najbliższą środę. W kolejnym numerze Przeglądu Olkuskiego, będą Państwo mogli poznać odpowiedzi na nie. Zachęcam Państwa do współpracy.

pierwsze pytania
pierwsze pytania

Jak dyrekcja szpitala ocenia współprace z wladzami powiatu?
Jakim sposobem radny Orkisz zdobyl tajne niby dane odnosnie wydatkow spolki?
Dlaczego dyrekcja nie chce ujawnic dochodow spolki, chocby dlatego, zeby opinia publiczna nie miala wrazenia, ze cos jest przed nia celowo ukrywne?
Czy ktos z powiatu olkuskiego ma udzialy w spolce?

sylwek
sylwek

panie orkisz pisemna interpelacja a ich psim obowiązkiem Konarskiego Sciążki Górnickiego Stacha albo Feliksika jest odpowiedzieć a jak nie doniesienie do prokuratury o utrudnianie wykonywania mandatu radnego. Tylko czy oni maja o tym pojecie. kilku cwaniaków znalazło jeleni naszych radnych i przejmuja szpital za grosze co wam to przypomina bo mnie lata 90 tak robili z zakładami pracy. Dziwne ze znowu główną rolę gra Klichowa „wybitny fachowiec” w zarządzaniu.

sylwek
sylwek

jeszcze ja panie michalak jak sie mieszka w Victori czy śpiewa pan sobie podczas golenia piosenke Kombii Victoria hotel hotel moich snów tutaj jak w telewizorze i tak dalej a miesięczne koszty podobno okolo 20 tysięcy złotych prawda to?. ale to pewnie tajemnica handlowa.

olkuszanin
olkuszanin

Dlaczego w NZOZ Nowy Szpital tak często zmieniają się dyretorzy : Sobolewski, Maciejewski, Michalak, Martis Sękowski, Zagowałko i wszyscy są z poza powiatu?Jakie wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie w ochronie zdrowia mają Zagowałko, Michalak, Martis?Dlaczego dyrektor nie udzielił radnemu Orkiszowi , a zarazem pracownikowi szpitala ,odpowiedzi w sprawie wydatków na delegacje ,usługi doradcze, ,prawne , informatyczne i konsultacje – tylko ta sprawa była podnoszona na sesji powiatu ?Jak układa się współpraca dyrekcji NZOZ Nowy Szpital ze związkami zawodowymi i Radą Pracowników – czy nie jest to gremium gdzie należy rzetelnie informować załogę o kosztach i wyniku ekonomicznym NZOZ u ?Czy w… Czytaj więcej »

ode mnie
ode mnie

Bardzo dobry pomysl – prosze Pania o zadanie w moim imieniu ponizszych pytan:Czy docieraja do Pana informacje, jakoby leakrze i pielegniarki otrzymywali od pacjentow nielegalne gratyfikacje pieniezne?Jak sie Pan zapatruje na prywatne wizyty przeprowadzane w szpitalu i badania za peniadze wykonywane na szpitalnym sprzecie?lle faktycznie pieniedzy jest wydawanych na sprawy reprezentacyjne i uslugi konsultingowe?Dlaczego tak dlugo nie mozecie znalezc lekarzy na niektore oddzialy, czy dlatego ze place sa za niskie czy dlatego, ze nikt nie chce dla was pracowac?Jak Pan znosi fakt, ze pracownik pana firmy jest jednoczesnie Pana publicznym oponentem? Czy zgadza sie Pan z jego pretensjami?Czy dziwi sie… Czytaj więcej »

pytanie do P Kotnis
pytanie do P Kotnis

Czy prosektorium jest już wydzierżawione firmie zewnętrznej i rodzina zmarłego będzie musiała płacic za przygotowanie, ubranie i przechowywanie zwłok ?Czy firma prowadząca prosektorium może prowadzić na jego terenie zakład pogrzebowy i akwizycję ?Dlaczego dzierżawca prosektorium nie chce przyjmować zwłok tzw. prokuratorskich tylko są wożone do Krakowa, przecież za przechowywanie tych szpital pobierał opłaty ? Na czym dzierżawca prosektorium będzie zarabiał skoro płaci spółce czynsz , i ile on wynosi ?Czy szpital dokonując zakupów i usług przez spółki Nowego Szpitala nie ma większych kosztów w porównaniu do kosztów szpitala publicznego?Dlaczego szpital w Chrzanowie ma kontrakt wiekszy o 3,5 mln zł w… Czytaj więcej »

pytanie do P Kotnis
pytanie do P Kotnis

Czy spółka miała obiecaną przez zarząd powiatu sprzedaż wyposażenia całego szpitala ?W jaki sposób Pan Szulwinski – Prezes spółki Grupa Nowe Szpitale w Szczecinie nawiązał kontakt z zarządem powiatu w sprawie prywatyzacji szpitala ?Którzy radni powiatowi zwiedzali szpitale w Nakle, Szubinie prowadzone przez Grupę Nowe Szpitale w Szczecinie ?W jaki sposób była ustalona wysokośc dzierżawy za budynki i wyposażenie szpitala ile ona wynosi ?Dlaczego Pan Dyrektor Szulwiński od początku funkcjonowania spółki w Olkuszu nie spotkał się ze związkami zawodowymi i Radą Pracowników ?Dlaczego dyrektorem szpitala nie został wybrany w drodze konkursu menadżer z doświadczeniem w zarzadzaniu w słuzbie zdrowia, tylko… Czytaj więcej »

pytanie do P Emilii
pytanie do P Emilii

W jaki sposób Dyrektor NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu zamierza nawiązać współpracę z załogą by nie dochodziło do takich publicznych dyskusji jak na ostatniej sesji Rady Powiatu?Czy ten konflikt , który uwidocznił się na sesji Rady Powiatu wynika z braku doświadczenia dyrekcji NZOZ Nowy szpital w Olkuszu w zarządzaniu tak dużym zakładem, lub zlekceważenia przedstawicieli załogi?Dlaczego na ostatnią sesję Rady Powiatu nie przyszedł Pan Prezes Szulwiński, tylko Pan Michalak, który nie był upoważniony do udzielania odpowiedzi na zadane pytania?Dlaczego o wynikach ekonomicznych spółki i jej kosztach, która zarządza środkami publicznymi na ochronę zdrowia mieszkańców powiatu, radni powiatowi nie otrzymali żadnych… Czytaj więcej »

Pytania
Pytania

1. Czy to prawda, że Firmę Nowy Szpital polecił staroście były Wojewoda a obecny Minister Spraw Wewnętrznych Miller?2. Czy to prawda, że Pan Miller znał pana Prezesa Szulwińskiego już w czasie, kiedy ten był szefem zachodniopomorskiej kasy chorych?3. Czy to prawda,że to wojewoda Miller decydował, że oprotestowana uchwała RP o przekształceniu ZOZ Olkusz jest zgodna z prawem?4. Czy to prawda, że mieszkanie w Olkuszu dla Dyrektora Sobolewskiego wynajmowała mu pracownica ZOZ-u i za to była wynagradzana dodatkową premią ze środków ZOZ-u, w wysokości równiej należności za najem?5. Czy to prawda, że za delegacje jednego z dyrektorów płacono ze środków innego… Czytaj więcej »

Pytania
Pytania

1. Proszę o dokładną odpowiedź: Z czyich środków sfinansowano adaptacje i wyposażenie OIOM, Nowy RTG, remonty i ocieplenia budynków o. zakaźnego, psychiatrycznego tj. czy ze środków ówczesnego SP ZOZ i ew. starostwa, czy też ze środków spółki Nowy Szpital, bo z wypowiedzi niektórych przedstawicieli Nowego Szpitala można odnieść wrażenie, że to Nowy Szpital finansował te przedsięwzięcia? Mieszkańcom Powiatu należy się konkretna i ścisła odpowiedź na to pytanie.2. Czy od początku swojej działalności tj. od 1.1.2010 do dziś Spółka Nowy Szpital wykazała zysk czy stratę. Pytanie dotyczy całokształtu działalności, a nie wybranych komórek organizacyjnych. I chodzi o bilans, a nie porównywanie… Czytaj więcej »

Pytania
Pytania

1. Czy zatrudnienie przez ZP na stanowisku dyrektora SP ZOZ Pana Sobolewskiego z grupy Nowy Szpital miało na celu przygotowanie zakładu do działalności w nowych warunkach, czy raczej wydatkowaniu jak największych środków SP ZOZ-u, czyli inwestowaniu w Spółkę. Każdy wie jak wielkie sumy wydatkowano w ostatnim okresie istnienia SP ZOZ na polecenie Pana Sobolewskiego. Teraz można to przedstawiać jako sukces spółki.2. Czy to prawda, że Pan Sobolewski przedstawiany społeczeństwu jako wybitny specjalista w dziedzinie zarządzania został zwolniony ze spółki, która nie chciała już korzystać z jego cennego doświadczenia? Czy jego wybitne kwalifikacje ograniczały się jedynie do umięjętności zwalniania długoletnich fachowców,… Czytaj więcej »

Pytanie
Pytanie

Czy Dyr. Michalak zamierza zwolnić radnego Orkisza, który zamiast pracować organizuje w Szpitalu kampanię wyborczą??????????

.
.

nawiązując do wcześniejszych wpisów proszę o informację w jakim szpitalu p. starosta się aktualnie leczy (przeszedł zabieg). Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

pytanie
pytanie

11 maja br został podpisany PAKT GWARANCJI PRACOWNICZYCH pomiędzy NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu reprezentowanym przez Pana Michalaka a związkami zawodowymi tam działajacymi. Pkt. 5 w rozdziale IV stanowi : „Pracodawca zobowiązuje się do udzielania organizacjom związkowym informacji o sytuacji ekonomicznej zakładu ( miesięczne, kwartalne i roczne wyniki finansowe ), w terminie nieprzekraczajacym końca miesiąca następnego, oraz o okresowych i wieloletnich planach rozwoju zakładu, w tym restrukturyzacji i modernizacji a także zmianach organizacyjnych i planu rzeczowo – finansowego, po zatwierdzeniu go przez zgromadzenie wspólników spółki” Czy to porozumienie już nie obowiązuje ?Dlaczego pan Michalak nie chce podać wyniku finansowego spółki… Czytaj więcej »