17 sierpnia 2020 r. do Wolbromia dotarła ekipa sportowców, którzy biegną w sztafecie ultra z Zakopanego na Hel. Celem organizatorów biegu – grupy sportowców amatorów zrzeszonych w ONE TEAM ONE DREAM jest zebranie 150 tys. zł dla podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Pokonując w 5 dni 750 km 12 uczestników akcji chce zachęcić Polaków do wspólnej zbiórki funduszy dla dzieci chorych na raka.

Jak informują uczestnicy, a jednocześnie pomysłodawcy i główni organizatorzy biegu – są ludźmi z różnych regionów Polski i świata, którzy poznali się podczas ekstremalnych biegów m.in. na Saharze czy w Górach Kaukaz. Sztafetę współorganizuje Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, od 29 lat pomagająca małym pacjentom Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu, do której trafią zebrane pieniądze. Fundacja nie tylko pomogła otworzyć tę, jedną z najlepszych klinik onkologicznych dla dzieci w naszym kraju, ale też realnie wspiera ją finansowo, np. fundując drogie leki, protezy czy rehabilitacje za granicą – ok. 2000 dzieci z całej Polski. Zapewnia także pomoc psychologiczną dla cierpiących dzieci i ich przerażonych, często zagubionych bliskich, realizując unikatowy w skali kraju projekt Kliniki Mentalnej. Zainteresowanych wpłatą na szczytny cel odsyłamy do strony internetowej fundacji: https://naratunek.org

– Ekipa, która dotarła do Wolbromia wcześniej niż planowano – w poniedziałkowe późne popołudnie ok. 18.30 –  pokonała właśnie pierwszy etap swego biegu, rozpoczętego o godz. 5 pod remizą OSP w zakopiańskiej Olczy. Przywitaliśmy ich u granic gminy i przybiegliśmy wspólnie do rynku. W Wolbromiu przyjęli ich gościnnie strażacy, którzy udostępnili remizę OSP, zaprosili biegaczy na kolację i dali im nocleg. We wtorkowy poranek mamy zamiar  znów dołączyć na chwilę do ekipy, odprowadzając biegaczy ze sztafety do granic gminy Wolbrom, rozpocząwszy z nimi kolejny etap biegu. Następne noclegi uczestnicy ultra sztafety zaplanowali w Tuszynie, Bobrownikach i Rudnie, a pod latarnię morską na Helu mają zamiar dotrzeć ok. godz. 21 w piątek, 21 sierpnia 2020 r. – informuje jeden z zapalonych wolbromskich biegaczy, Grzegorz Osmęda z amatorskiego klubu sportowego Wolbrom Team.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze