Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przedstawili 30 zarzutów mężczyźnie, który na terenie powiatu olkuskiego kradł samochody oraz  włamał się do domu jednorodzinnego. Podejrzany trafił do aresztu. Mężczyźnie grozi surowsza kara, ponieważ działał on w warunkach recydywy. 

Początek sprawie dała interwencja policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z olkuskiej komendy, którzy 10 lipca br. zatrzymali 40-letniego mężczyznę, po tym jak włamał się on do domu jednorodzonego. Mężczyzna wszedł  do budynku w czasie snu domowników i z jednego z pomieszczeń  ukradł portfel, w którym znajdowały się  karty bankomatowe. Tej samej nocy złodziej usiłował aż 24 razy wypłacić pieniądze w pobliskim bankomacie.

40-latek został zatrzymany przez policjantów w momencie, gdy znajdował się  przy bankomacie. Miał przy sobie skradzione karty bankomatowe i pieniądze, które zdążył wypłacić.

Mężczyzna szybko trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu łącznie 25 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna działał wówczas w warunkach recydywy i był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. 10 lipca br. Sąd Rejonowy w Olkuszu aresztował go tymczasowo na trzy miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy podejrzewali również, że mężczyzna „stał” za kradzieżami samochodów. Zgromadzony w tej spawie materiał dowodowy pozwolił, by 10 sierpnia br. śledczy przedstawili mężczyźnie kolejne zarzuty,  kradzieży z włamaniem. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w okresie od 20 czerwca do 8 lipca z terenów posesji znajdujących się w gminie Olkusz, ukradł cztery samochody osobowe: volkswagena transportera, volkswagena polo, renault lagunę oraz fiata seicento. Ponadto ustalono również, że 20 czerwca mężczyzna  włamał się do samochodów,  które były zaparkowane przy jednej z posesji w Olkuszu i ukradł z nich różne przedmioty. Złodziej kradł wszystko co wpadło w jego ręce, były to m.in. elektronarzędzia czy  papierosy.

Skradzione samochody zostały przekazane  właścicielom. Policjanci zwrócili też część elektronarzędzi. Łączna wartość odzyskanego przez policję mienia, to około 50 tysięcy złotych.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze