roboty

Czy powstanie droga łącząca al. Tysiąclecia i ul. Partyzantów? Miejskie władze rozważają możliwość wykonania takiej inwestycji. Byłoby to sporym ułatwieniem zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Ci pierwsi mogliby omijać korki, jakie często tworzą się na wiadukcie 29 Listopada oraz na lewoskręcie z al. Tysiąclecia na „krajówkę”. Dla poruszających się pieszo mieszkańców Pakuski byłaby to najkrótsza droga do centrum.

Temat wrócił na ostatniej sesji Rady Miejskiej. O umożliwienie przejazdu przez dawną fabrykę OFNE samochodom z jednej strony Olkusza w kierunku południowym pytał radny Łukasz Kmita. – Czy istnieje możliwość wykupienia gruntów od właścicieli Emalii i urządzenia ogólnodostępnej drogi? Obecnie samochodu wjeżdżają swobodnie na teren Emalii do marketu budowlanego od strony osiedla Pakuska. Gdyby gmina porozumiała się z właścicielem terenu, mieszkańcy dzielnicy południowej uzyskaliby dogodne połączenie z drugą stroną miasta – uważa Kmita.

Okazało się, że w olkuskim magistracie w kwietniu rozpoczęto przygotowanie materiałów mających na celu rozeznanie możliwości wykonania takiej inwestycji. – Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje wykonanie drogi dojazdowej od alei Tysiąclecia do ul. Partyzantów przez teren OFNE Emalia. W chwili obecnej użytkownikami wieczystymi terenu są Skarb Państwa, PKP oraz Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie. Ustalono, iż przy budowie omawianej drogi będzie można wykorzystać istniejącą jezdnię przebiegającą przez teren Emalii, przedłużając ją w kierunki ul. Partyzantów i dobudowując jednostronnie chodnik na całej długości. Zadanie będzie wymagało opracowania dokumentacji technicznej, uzyskania pozwolenia na budowę oraz uregulowania stanu prawnego działek przeznaczonych pod pas drogowy. Wtedy też można będzie oszacować koszt potencjalnej inwestycji – wyjaśnił burmistrz Dariusz Rzepka.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jurek
Jurek
11 lat temu

Gdzie można dostać GWARKA ???
Jestem ciekaw co tam napisali.

wacek
wacek
11 lat temu

Jak Kmitę odwołali z wice, to się stał aktywny. Oj Rzepka i Po będzie z nim miała ciężko. Widać to po ostatnim gwarku.

SC
SC
11 lat temu

Bardzo dobry pomysł. Czekamy na realizację. 😆