remiza w Wierzchowisku

Samorząd województwa małopolskiego ogłosił po raz ósmy konkurs „MAŁOPOLSKIE REMIZY” na dofinansowanie prac budowlano-remontowych w siedzibach Ochotniczych Straży Pożarnych na swoim terenie. Środki finansowe pozyskane przez gminy z tego projektu wykorzystywane są od 2009 r. na poprawę warunków zaplecza lokalowego jednostek OSP, działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego i ochrony środowiska. O dotacje będzie zabiegało pięć gmin z naszego powiatu.

W powiecie olkuskim wnioski do konkursu przygotowują gminy Bukowno, Klucze, Olkusz, Trzyciąż i Wolbrom. Władze gminy Bukowno chcą zabiegać o pomoc finansową na planowany remont remizy OSP w Borze Biskupim. Klucze chcą remontować siedzibę OSP w Bydlinie (jednostka działa w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym). Olkusz opracowuje dokumentację na modernizację remizy w Zedermanie, która otrzyma także dofinansowanie na to zadanie w ramach projektu złożonego do tegorocznego „Budżetu obywatelskiego”. Natomiast wójt Trzyciąża wybrał do modernizacji remizę w Imbramowicach. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi gmina Wolbrom nie będzie aplikowała o dofinansowanie remontu remizy OSP Wolbrom. Burmistrz zdecydował, że urzędnicy z wolbromskiego magistratu przygotują dokumentację i złożą  wnioski o dofinansowanie prac modernizacyjnych w  dwóch innych obiektach: siedzibach OSP w Wierzchowisku i OSP w Sulisławicach. Obydwie jednostki są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Na realizację konkursu „MAŁOPOLSKIE REMIZY 2016” organizator przeznaczy środki finansowe w wysokości 2 600 000 zł. Uprawnione podmioty z terenu województwa małopolskiego, czyli gminy i jednostki OSP posiadające pisemne upoważnienie gminy, właściwej ze względu na miejsce swojego funkcjonowania mogą wykorzystać te fundusze wyłącznie na zakup materiałów budowlanych i wykonanie prac budowlano-remontowych w siedzibach jednostek OSP. W przypadku, gdy na terenie danej gminy funkcjonuje mniej niż 15 jednostek OSP istnieje możliwość złożenia jednego wniosku o dofinansowanie, jeżeli jednostek jest więcej, gmina w danym roku może ubiegać się o dotacje na dwa remonty. Nie można też zgłosić do konkursu remiz, które uzyskały podobne dofinansowanie w ubiegłym roku. Kwota przyznanej dotacji na prace budowlano – remontowe może wynieść do 50% całkowitych kosztów kwalifikowanych inwestycji. Maksymalna wysokość dotacji dla jednego wniosku może wynieść do 50 tys. zł i nie może być mniejsza niż 20 tys. zł. Inwestycje należy wykonać i rozliczyć w bieżącym roku kalendarzowym. Wnioski o dofinansowanie wraz z niezbędną dokumentacją trzeba złożyć do 4 marca.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Theon
Theon
8 lat temu

A nie lepiej zamiast finansować ten przaśny folklor, dać tą kasę prawdziwym strażakom ?

Tomek222
Tomek222
8 lat temu

Pani redaktor, Borze Biskupim jak już, a rzetelniej byłoby napisać przy ul. Wiejskiej w Bukownie!

jestę prawnikię
jestę prawnikię
8 lat temu

[quote name=”urzednik”]”Pomimo wcześniejszych zapowiedzi gmina Wolbrom nie będzie aplikowała o dofinansowanie remontu remizy OSP Wolbrom. Burmistrz zdecydował, że urzędnicy z wolbromskiego magistratu przygotują dokumentację i złożą wnioski o dofinansowanie prac modernizacyjnych w dwóch innych obiektach: siedzibach OSP w Wierzchowisku i OSP w Sulisławicach. Obydwie jednostki są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.”
Pani redaktor oczywiście „zapomniała” dodać, że Wolbrom wypadł bo nie ma uregulowanego stanu prawnego strażnicy przy Strażackiej.[/quote]
Ojejku. To Pan Prezes – Przewodniczący – Mecenas – Doktorant nie załatwił sprawy? 😳

urzednik
urzednik
8 lat temu

„Pomimo wcześniejszych zapowiedzi gmina Wolbrom nie będzie aplikowała o dofinansowanie remontu remizy OSP Wolbrom. Burmistrz zdecydował, że urzędnicy z wolbromskiego magistratu przygotują dokumentację i złożą wnioski o dofinansowanie prac modernizacyjnych w dwóch innych obiektach: siedzibach OSP w Wierzchowisku i OSP w Sulisławicach. Obydwie jednostki są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.”
Pani redaktor oczywiście „zapomniała” dodać, że Wolbrom wypadł bo nie ma uregulowanego stanu prawnego strażnicy przy Strażackiej.