tablet

Z propozycją wyposażenia olkuskich radnych w tablety wystąpił niedawno burmistrz Roman Piaśnik.

Przewodniczący Rady Jan Kucharzyk przeprowadził sondę wśród rajców na temat sposobu dostarczania materiałów na sesje czy komisje: tylko w wersji elektronicznej na 10-calowym tablecie lub tylko w wersji papierowej. Sześcioro wybrało pierwszą z opcji. Tylu samo radnych wybrało z kolei wersję papierową. Pozostali nie opowiedzieli się za żadną z opcji. Na razie kwestia zakupu tabletów pozostaje nierozstrzygnięta. Obecnie materiały dostarczane są pocztą elektroniczną oraz w wersji papierowej.

Czy Waszym zdaniem zakup tabletów to dobry pomysł? Czekamy na opinie!

Fot. Pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kizi
Kizi
5 lat temu

[quote name=”Media Expert”]Jak na dzisiejsze czasy, już dawno powinni mieć takie zabawki.
Widocznie u p. Burmistrza był przedstawiciel Media Expert z świąteczną ofertą promocyjną i włodarz chce błysnąć elokwencją oraz pokazać zaangażowanie w pracy.[/quote]
hehe tak, z pewnością tak było, może jeszcze podpisali umowę na bezpłatne tablety od ME…

wybierzmy zmiany
wybierzmy zmiany
5 lat temu

[quote name=”wyurtiuy”][quote name=”lolo”].[/quote]

chrum chrum jestem tlustym prosiakiem chrum

wyurtiuy
wyurtiuy
5 lat temu

[quote name=”lolo”]A może jeszcze naszym radnym szkolenie wyjazdowe kilkudniowe zafundować?! W głowach się przewraca. Niech się zainteresują problemami we własnych okręgach i dają pomysły jak je rozwiązywać bo inaczej za dwa lata wyborcy rozwiążą im problem …[/quote]
Pisiorkowi poulišci wylecą jak z procy.

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lat temu

[quote name=”lolo”]A może jeszcze naszym radnym szkolenie wyjazdowe kilkudniowe zafundować?! W głowach się przewraca. Niech się zainteresują problemami we własnych okręgach i dają pomysły jak je rozwiązywać bo inaczej za dwa lata wyborcy rozwiążą im problem …[/quote]
Może by tak w Urzędzie własne pieniądze wydawali na zbytki, anie podatników….

lolo
lolo
5 lat temu

A może jeszcze naszym radnym szkolenie wyjazdowe kilkudniowe zafundować?! W głowach się przewraca. Niech się zainteresują problemami we własnych okręgach i dają pomysły jak je rozwiązywać bo inaczej za dwa lata wyborcy rozwiążą im problem …

Antoni S.
Antoni S.
5 lat temu

Ja również optuję za wyposażeniem radnych w tablety, pod warunkiem jednak, że dostęp mieć będą jedynie do ekranu powitalnego z wyświetlającą się sentencją: „Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie.” Gdy już każdy z nich będzie potrafił powtórzyć ją z pamięci przed głosowaniem lub debatą, ostatecznie można by im odblokować pozostałe funkcje.

Sami
Sami
5 lat temu

[quote name=”Olek40%”]Podpisaliby umowę chociaż z jakimś polskim elektromarketem typu Media Expert i wtedy kasa zostaje w PL. Co do oszczędzania drzew to jestem na tak.[/quote]
Dobrze prawisz kolego. Normalnie jade tu wszystkich w necie, bo głupoty piszą, ale tez jestem proeko i wole tablety i ebooki niz papier i marnotrawstwo. Tak samo jestem ekonomicznym patriotą czyli patrze u kogo kupuję.

Olek40%
Olek40%
5 lat temu

Podpisaliby umowę chociaż z jakimś polskim elektromarketem typu Media Expert i wtedy kasa zostaje w PL. Co do oszczędzania drzew to jestem na tak.

theon
theon
5 lat temu

jak któryś radny uważa że mu tablet w pracy pomoże, to niech sobie go kupi

Olkuszanin224
Olkuszanin224
5 lat temu

Wyjaśnijcie proszę: był projekt sieci tras rowerowych powiatowych czyli gminy tworzą trasy łączące między sobą, tylko Olkusz zadecydował o swoim autorskim projekcie i braku współpracy z innymi gminami. Z tych środków chce zrobić trasę (uwaga) od skrzyżowania pod McDonald przez Nullo po kladkę. Z innej puli chce wydać na trasę rowerową od kładki do basenu MOSiR. Czy to ma sens? Czy przez przypadek jak jedziemy od skrzyżowania pod McDonald do basenu MOSiR to nie prościej jest Kościuszki? Kto podejmuje takie „trafne” decyzje w mieście?

Młody
Młody
5 lat temu

„Na razie kwestia zakupu tabletów pozostaje nierozstrzygnięta”

Jak to nierozstrzygnięta, ta część radnych która chce otrzymywać materiały w wersji tylko elektronicznej powinna otrzymać tablet a reszta analfabetów komputerowych materiały w wersji tylko papierowej oczywiście bez tabletu …

przecież tablet to już odległa historia, dzisiaj to radni powinni otrzymać okulary VR aby po ich założeniu widzieć przyszłość Olkusza jaką burmistrz ma zamiar budować w wymiarze co najmniej 3D a może nawet już w cyberprzestrzeni czterowymiarowej …

Ecik
Ecik
5 lat temu

Poszedłbym dalej P burmistrzu. Kupiłbym każdemu radnemu samochód służbowy i załatwiłbym im darmowy postój tym samochodem na terenie całego woj. małopolskiego lub zwrot opłat za parkowanie. Kto nie prawa jazdy przydzieliłbym mu służbowego kierowcę. A co? Nie należy się? Przecież Olkusz jest mlekiem i miodem płynący. Wszyscy Olkuszanie dzięki dobrym rajcom mają dobrze płatną robotę w Olkuszu, mile spędzają wolny czas w ośrodkach kultury czy sportowych, nic im do szczęścia nie brakuje.

Olkuszanin223
Olkuszanin223
5 lat temu

Ta pani wiceburmistrz to jest jedno wielkie nieporozumienie. Ona za naczelnika sobie nie radziła a co dopiero teraz na takim krzesełku. Panie Burmistrzu kogoś Pan powołał na to stanowisko tylko wstyd Panu przynosi. Nigdzie Pan jej nie wysyłaj aby Pana reprezentowała zwłaszcza na zewnątrz budynku UMiG bo wiochę robi straszną (w budynku UMiG też). Jak to miasto ma się rozwijać i prowadzić inwestycje pod ułomnym kierownictwem pani wiceburmistrz. I zrób Pan jej zakaz przychodzenia na sesje i komisje tak będzie lepiej dla wszystkich.

Olkuszanin222
Olkuszanin222
5 lat temu

W temacie tabletów: ile czytacie książek w wersji elektronicznej? Wymaga to samozaparcia i chęci. A kartki można rozłożyć obok siebie. Faktem jest że da się zorganizować dobrze dokumenty elektroniczne ale można to zrobić też na laptopie czy telefonie komórkowym. Przecież radni mogą korzystać ze swojego sprzętu i nie potrzebują tabletów. Jakoś telefony używają prywatne, internet w domu również prywatny.

Panie Burmistrzu, zamiast tabletów niech pan sprawi aby bezpośredni współpracownicy, czytaj pani wiceburmistrz przychodziła przygotowana na komisję i rzeczowo potrafiła odpowiadać na postawione pytania radnych. Przepraszam ale wyglądało to jakby kompletnie nie wiedziała o czym mówi. Próba dopytania po komisji o szczegóły skończyła się ucieczką po schodach i oczywiście brakiem odpowiedzi na elementarne pytania wchodzące w jej zakres obowiązków.

Obiektywny
Obiektywny
5 lat temu

Panie Burmistrzu niech Pan nie kupuje im żadnych tabletów. Starsi poważni Radni potrafią przeczytać dokumentację w wersji papierowej a ci młodzi nieodpowiedzialni radni będą traktować tablety jak mikołajkowo-świąteczne zabawki i zamiast korzystać z nich tylko do celów pracy radnego będą na nich się zabawiać a i tak nie będą wiedzieli o co chodzi w tych elektronicznych dokumentach. Czy nie lepiej wysłać tych młodych i awanturnych radnych na kurs czytania ze zrozumieniem tekstu oraz dobrego i kulturalnego zachowania zakończony egzaminem? I jeszcze prośba do tych młodych radnych: może by tak kultura radnego wymaga, abyście na ulicy powiedzieli „dzień dobry” mieszkańcom Olkusza, których znacie i którzy na was głosowali a nie nosili głowy w chmurach bo jesteście „radnymi” miasta i gminy Olkusz i to Olkuszanie was wybrali – panie nauczycielu pana też się to dotyczy.

Byle tak dalej
Byle tak dalej
5 lat temu

Przede wszystkim to radni powinni się przygotowywać do swojej pracy a nie przychodzić i oczami wywijać. Jest naprawdę grupka, która czyta korespondencję na sesję lub przychodzi na inne komisje. Poza tym czy to tablet, czy komórka czy laptop – grunt to chcieć czytać. Zdecydowana większość to populisci. Odnośnie pomysłu burmistrza i zakupu tabletów: panie władco tymczasowy z Olkusza! Co z tego, że będą tablety? Jeżeli radni głosują a dopiero po głosowaniu otrzymują materiały, z którymi powinni być zapoznani wcześniej, przed głosowaniem. Przypomnę, tak było w sprawie głosowania nad remontem starego starostwa. Przecież radni musieli głosować a dopiero parę dni później otrzymali stosowne dokumenty. Inny przykład takiego postępowania: konsultacje dot. rewitalizacji i przez przypadek (chyba) dostępny gotowy już projekt z podanymi kwotami i punktami z rewitalizacji. Po co były konsultacje skoro już był znany końcowy wynik? Ale tak to się właśnie tutaj postępuje, drogi władco.

Media Expert
Media Expert
5 lat temu

Jak na dzisiejsze czasy, już dawno powinni mieć takie zabawki.
Widocznie u p. Burmistrza był przedstawiciel Media Expert z świąteczną ofertą promocyjną i włodarz chce błysnąć elokwencją oraz pokazać zaangażowanie w pracy.

pavv
pavv
5 lat temu

Tylko w wersji elektronicznej, ale TYLKO e-mailem. Wyposażyć stoły w gniazdka i niech se swój sprzęt podpinają.