woda 3

Mieszkańcy trzech gmin: Bukowna, Klucz i Olkusza w przyszłym roku będą mniej płacić za wodę i ścieki niż obecnie. Radni wymienionych samorządów uchwalili ostatnio dopłaty do stawek taryfowych.

Przypomnijmy, że stawki wynikające z taryfy na 2017 rok wynoszą: 6,16 zł netto za 1m3 wody i 8,98 zł netto za 1 m3 ścieków. Dopłaty z budżetów gmin powodują, że mieszkańcy płacą mniej za wodę i ścieki. Obowiązek dopłat od gmin wynika z zapisów porozumienia, jakie w 2012 roku zawarły gminy, PWiK oraz bank PEKAO S.A. – emitent obligacji, z których współfinansowana jest realizacja projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze – etap I”. W dokumencie tym zawarte jest zobowiązanie Wspólników do dokonania dopłat w wysokości co najmniej zapewniającej utrzymanie udziału kosztu usług wodno – kanalizacyjnych ponoszonego przez odbiorców usług na poziomie nie wyższym niż 3 procent ich dochodu.

W Olkuszu dopłaty wyniosą 0,82 zł netto za 1 m3 wody i 2,11 zł netto za 1m3 ścieków. Dzięki temu mieszkańcy będą płacić w przyszłym roku 5,34 zł netto za 1 m3 wody i 6,87 zł netto za 1 m3 ścieków.

Dopłaty w Bukownie ustalono na poziomie 0,82 zł netto do 1 m3 wody i 2,01 zł do 1 m3 ścieków. Dla mieszkańców oznacza to przyszłoroczne opłaty w wysokości: 5,34 zł netto za 1 m3 wody i 6,97 zł za 1m3 ścieków.

W Kluczach dopłata do 1 m3 wody to 1,48 zł netto, a do 1 m3 ścieków 1,05 zł netto. W ten sposób opłata za ścieki zostanie na dotychczasowym poziomie (7,93 zł za 1 m3), a opłata za wodę ulegnie obniżeniu do 4,68 zł z a 1 m3.

Radni gminy Bolesław będą procedować uchwałę o dopłatach w przyszłym tygodniu.

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Conchita WursthelloRadny GminnyMłodyRadny Miejski Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Conchita Wurst
Conchita Wurst

[quote name=”Radny Miejski”]Panie Redaktorze Krawczyk niech pan zatrudni profesjonalnych dziennikarzy to nie radni trzech gmin uchwalili dopłaty do wody tylko Radni Olkusza . Pani Wozniczko jest dziennikarzem stronniczym .[/quote]
Pani Wiolu jest taki jeden, który do wszystkiego się miesza, szpieguje, udaje „redaktorzynę” i znającego się na rolnictwie. A to w Mlodych a to w Pomorzany, a to w Zawadę , a to w Zederman. To jest choroba ludzi niespełnionych tzw. nieudaczników totalnych. Ten człowiek przy następnych wyborach zostanie przez wyborców wyautowany i z drugiego sortu trafi do trzeciego lub czwartego.

hello
hello

[quote name=”Radny Gminny”][quote name=”Radny Miejski”][/quote]

Musicie być Państwo Radni Miejscy okrutnie zakompleksieni na punkcie swojej „ważności”. Uwierzcie – i bez Was słońce rano wschodzi i wieczorem zachodzi – mimo, że Was o zdanie w tej sprawie nie pyta. Wesołych Świąt.[/quote]
Z mizerią intelektualną jest ich tylko pięciu. I to jeszcze w opozycji. I niech tam zostaną, ponieważ nikt z nimi nie chce się zadawać bo ta mizeria mogłaby się udzielić innym.

Radny Gminny
Radny Gminny

[quote name=”Radny Miejski”]Panie Redaktorze Krawczyk niech pan zatrudni profesjonalnych dziennikarzy to nie radni trzech gmin uchwalili dopłaty do wody tylko Radni Olkusza . Pani Wozniczko jest dziennikarzem stronniczym .[/quote]
Panie Redaktorze Krawczyk, powyższy wpis najlepiej i jednocześnie najsmutniej pokazuje mizerię intelektualną olkuskich radnych.

Czyżby nie matura, lecz chęć szczera(???) Bo wygląda na to, że Państwo olkuscy „Radni Miejscy” nie wiedzą co przegłosowali

Musicie być Państwo Radni Miejscy okrutnie zakompleksieni na punkcie swojej „ważności”. Uwierzcie – i bez Was słońce rano wschodzi i wieczorem zachodzi – mimo, że Was o zdanie w tej sprawie nie pyta. Wesołych Świąt.

Młody
Młody

„Tańsza woda …”

To oczywista bzdura i manipulacja, przecież wodociągi podały że cena metra sześciennego wody który w 2016 roku kosztował 6,33 zł wzrasta do 6,65 zł. Odbiorcy wody w Olkuszu tyle za nią płacić będą z tym że 5,34 na konto wodociągów a resztę dopłacaną przez gminę zapłacą i odczują w swoich np: podatkach, opłatach, dziurach w drogach, brakiem miejsc parkingowych, nauczyciele i urzędnicy w swoich wynagrodzeniach itp … w kwocie 0,82 zł która też trafi do wodociągów. Równocześnie takie decyzje właścicielskie akceptują tak głośno ostatnio opisywane nieuzasadnione przerosty kosztów w wodociągach …

Radny Miejski
Radny Miejski

Panie Redaktorze Krawczyk niech pan zatrudni profesjonalnych dziennikarzy to nie radni trzech gmin uchwalili dopłaty do wody tylko Radni Olkusza . Pani Wozniczko jest dziennikarzem stronniczym .

?
?

Ja już nic z tego wszystkiego nie rozumiem. Nasze wspólne dobro będzie nam sprzedawane taniej dlatego, że utrzymujący się z naszych przymusowych danin nasi wybrańcy część naszych przymusowych danin przeznaczą łaskawie na system dystrybucji naszego wspólnego dobra. Czy ktoś pomoże mi zrozumieć dlaczego wszyscy cieszymy się z tego absurdu? Mam też drugie pytanie: kosztem czego uszczęśliwią nas tak cudnie nasi wybrańcy, przypadkiem całkiem zapewne przy okazji nowej wersji obchodów Sol Invictius?