Wolbrom

Od 23 maja 2024 r. na ul. Mariackiej i Miechowskiej w Wolbromiu obowiązuje ograniczenie ruchu ciężkich pojazdów pow. 3,5 tony. Ciężarówki, z wyłączeniem pojazdów dopuszczonych specjalnym wyjątkiem, pojadą nową obwodnicą. Niestety, do czasu wybudowania ostatniej części obwodnicy, część z nich obciąży dodatkowo centrum miasta z drugiej strony.

Nowa organizacja ruchu dla najcięższych pojazdów, pozwalająca na wyprowadzenie ciężarówek z części centrum miasta w kierunku Miechowa jest możliwa dzięki powstaniu obwodnicy. Niestety, ruch od strony Miechowa w kierunku Pilicy zostanie skierowany obwodnicą przez ul. Skalską, Krakowską, Rynek i Żwirki i Wigury, co dodatkowo obciąży i tak już i tak mocno rozjeżdżone ciężarówkami drogi w ścisłym centrum, ponieważ Wolbrom wciąż może tylko pomarzyć o zamknięciu ringu wokół miasta. Co prawda przed wyborami pojawiła się informacja, że w budżecie województwa małopolskiego zabezpieczono środki na projekt ostatniej części wolbromskiej obwodnicy, ale od projektu, który już został zlecony, do realizacji jeszcze daleka droga…

Nowe zasady jazdy przez część miasta nie dotyczą komunikacji zbiorowej, służb komunalnych, mieszkańców oraz firm znajdujących się w strefie oddziaływania zakazu na ul. Miechowskiej – od skrzyżowania z ul. Mariacką i Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Cmentarną oraz ul. Mariackiej – od skrzyżowania z ul. Nową do skrzyżowania z Miechowską i Piłsudskiego, a także dodatkowo na całej długości ul. Łukasińskiego – od ronda Władysława Wołkowskiego (przy kapliczce) do skrzyżowania z ul. 1 Maja.

Kierowcy, którzy stale jeżdżą trasą z Miechowa w kierunku Olkusza i Pilicy oraz w odwrotnym kierunku powinni uważnie obserwować znaki i nie jeździć „na pamięć”.

Dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców będzie oddanie do użytku budowanego obecnie chodnika dla pieszych przy ul. Miechowskiej, na 570 m odcinku od początku cmentarza do ul. Cegielnianej i inteligentne przejście dla pieszych, którzy będą chcieli bezpiecznie przejść przez jezdnię od strony sklepu w kierunku osiedla. W ramach tego samego zadania będzie wkrótce remontowana nawierzchnia ul. Miechowskiej na tym samym odcinku, co budowany chodnik. Jak informuje inwestor, czyli Gmina Wolbrom, nowej nawierzchni na odcinku o długości 809,40 m na ul. Miechowskiej możemy spodziewać w połowie czerwca, a zakończenia całości inwestycji w sierpniu.

Wykonawcą zadania, którego koszt wynosi 1.345.900,00 zł. jest firma STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o.o. z Wrocławia. Inwestycja uzyskała wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 80 % kosztów zadania.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze