Olkusz

Za nami dramatyczny początek 2023 roku: w sylwestrową noc olkuscy strażacy zostali bowiem wezwani do pożaru domu przy ul. Sobieskiego, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba. Z kolei w Nowy Rok, wraz z policjantami, strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny w jednym z bloków przy ul. Sławkowskiej. Gdyby tego było mało, kilka godzin później mundurowi musieli zmierzyć się ponadto z pożarem opustoszałego budynku byłego dworca PKS.

W sylwestrowy wieczór, około godziny 20:00, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ul. Sobieskiego w Olkuszu. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej, okazało się, że ogniem objęte jest pomieszczenie na parterze domu jednorodzinnego: „Przed przyjazdem straży pożarnej z budynku ewakuowano 1 osobę. Niestety, w trakcie likwidacji pożaru, w pomieszczeniu objętym ogniem strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny” – informują przedstawiciele KP PSP w Olkuszu.

W Nowy Rok, około godziny 15:00, na prośbę funkcjonariuszy Policji, strażacy podjęli natomiast interwencję w jednym z mieszkań przy ulicy Sławkowskiej. Po wejściu do mieszkania, znaleziono w nim zwłoki 48-letniego mężczyzny. Policja ustala obecnie okoliczności jego zgonu.

Jeszcze tego samego dnia, około godziny 22:00, strażacy zostali ponadto poinformowani o pożarze dworca PKS przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Na miejsce zadysponowano 16 zastępów straży pożarnej z terenu całego powiatu. Po dotarciu na miejsce, strażacy zastali czarne kłęby dymu unoszące się nad płonącym budynkiem. Akcja gaśnicza trwała całą noc, ale, na szczęście, w tym przypadku obyło się bez ofiar: „W trakcie pożaru doszło do zawalenia się drewnianego dachu dworca. W wyniku akcji gaśniczej, uratowano znaczącej wartości mienie w postaci blisko sąsiadujących budynków” – komentują przedstawiciele olkuskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej. W walce z żywiołem brało łącznie udział 58 strażaków.

fot. KP PSP Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze