Gotkowice

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów doszło na trasie Olkusz-Kraków, w gm. Jerzmanowice- Przeginia. W wyniku tego zdarzenia zginął 39-latek i podróżujące z nim 1,5 roczne dziecko.

W dniu 09.06.2022 r. na drodze krajowej nr 94 na wysokości miejscowości Gotkowice doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 39-letni kierujący renaultem, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowo-bocznego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem marki Hyundai, a następnie do czołowego zderzenia z pojazdem ciężarowym marki Renault. Oba te pojazdy kierowane były przez 49-latków.

W wyniku tego zdarzenia, na skutek odniesionych obrażeń, pomimo reanimacji, zginął 39-letni kierujący renaultem i 1,5 roczne dziecko wspólnie z nim podróżujące. Kierowca hyundaia, w stanie przytomnym, został przewieziony do szpitala w celu dalszej diagnostyki, z kolei kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń.

Na miejscu czynności z udziałem prokuratora wykonywali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Komisariatu Policji w Krzeszowicach, pracował też biegły sądowy i zastępy straży pożarnej. Okoliczności wypadku  zostaną dokładnie zbadane w toku prowadzonego śledztwa.

Policjanci apelują do kierujących o ostrożność! Dbajcie o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajcie, że wolniejsza jazda umożliwia szybszą reakcję i skraca drogę hamowania pojazdu, co z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadków.

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
2 lat temu

Szybcy jesteście z informacją która ma prawie tydzień.