Powiat

Intensywne opady śniegu, które miały miejsce w miniony weekend spowodowały wiele utrudnień w ruchu drogowym. Drogi były śliskie i miejscami oblodzone. W tym czasie na terenie powiatu olkuskiego doszło do 9 kolizji drogowych. Policjanci otrzymywali także zgłoszenia o utrudnieniach, samochody  „lądowały” w rowach.

Padający śnieg doprowadził do  trudnych warunków nie tylko na jezdniach, ale też na chodnikach i drogach rowerowych. Śliskie nawierzchnie powodowały, że nie wszystkie samochody radziły sobie w takich warunkach. Szczególnie widoczne to było na wzniesieniach.  W miniony weekend policja odnotowała 15 interwencji, które dotyczyły pojazdów w rowie, utrudnień a także kolizji drogowych. Głównymi przyczynami tych zdarzeń drogowych było m.in. najechanie na tył pojazdu poprzedzającego i niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

Kierujący zwracali się również z prośbą o przekazanie do służb informacji o nieodśnieżonych drogach. Choć główne ulice oraz drogi powiatowe były na bieżąco odśnieżane i posypywane, to pomimo ciągle padającego śniegu, drogi szybko pokrywała nowa warstwa śniegu, która znacznie utrudniała poruszanie się zarówno kierującym, jak i  pieszym.

Kalendarzowa zima dopiero przed nami. Dlatego zwracamy się z apelem do kierowców aby odpowiednio przygotowywali się do podróży (ogumienie, oświetlenie pojazdu, wyposażenie w zimowy płyn do spryskiwaczy, sprawne hamulce) a także zachowali rozwagę na drodze i bezwzględne stosowali się do obowiązujących przepisów i warunków panujących na drodze. Zaplanujmy wyjazdy trochę wcześniej – pośpiech na drodze nie jest wskazany. Jedźmy powoli i bezpiecznie do celu.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze