Chechło, Klucze

Wczoraj (08.04. br.) policjanci z Komisariatu Policji w Kluczach trzykrotnie interweniowali w sprawie odnalezionych niewybuchów. Interwencje policji miały miejsce w Chechle i Kluczach. Pociski artyleryjskie o różnej wielkości od 10 do 30 cm pochodziły najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. W związku z licznymi zgłoszeniami o odnalezionych niewybuchach policja apeluje o rozwagę i zachowanie szczególnych środków ostrożności.

Pierwsze zgłoszenie o niewybuchu przyjęto około godziny 15.30. Pocisk został znaleziony w Chechle przy punkcie widokowym Dąbrówka w rejonie masywu leśnego. Kolejne na ulicy Rodackiej w Chechle w pobliżu opuszczonej posesji. Trzecie zgłoszenie w Kluczach przy punkcie widokowym niedaleko masywu leśnego. Przechodzień odnalazł kilka sztuk pocisków artyleryjskich pochodzących z czasów II wojny światowej. Miejsca znalezisk zostały zabezpieczone przez policjantów przed dostępem osób postronnych. O zdarzeniu powiadomiono saperów w celu neutralizacji pocisków.

Olkuska Policja zwraca uwagę, aby kategorycznie samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk. Kiedy odnajdziemy pocisk pod żadnym pozorem nie zmieniamy jego położenia, nie dotykamy ani rozbrajamy go. Nie wolno również odkopywać pocisków czy wrzucać ich do ogniska. Niezachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa, niewłaściwe postępowanie ze znaleziskiem i brak świadomości o niebezpieczeństwie może prowadzić do nieszczęścia a nawet śmierci. Dlatego też takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a zwłaszcza dzieci. Należy niezwłocznie o tym fakcie powiadomić służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Osoby przekazujące zgłoszenie/zawiadomienie powinny podać dyżurnemu:

– opis przedmiotu (długość, średnica);

– dokładne miejsce i data wykrycia;

– dane osoby, która wykryła niewybuch i może wskazać dokładne miejsce jego położenia.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze