Warszawa

Z 4. miejscem z Warszawy wróciły podopieczne Moniki Pastwy, które w miniony weekend rywalizowały w ramach ogólnopolskiego turnieju „Łączy Nas Niepodległa”. W stolicy najlepiej wypadły Juniorki Młodsze Grunwaldu Ruda Śląska, które wygrały zmagania z kompletem zwycięstw.

W drodze losowania, jakie odbyło się dzień przed startem turnieju, Młode Lwice trafiły do jednej grupy z mistrzowskim Grunwaldem oraz Enea Orlętami Zwoleń. W pierwszym meczu olkuszanki 14:23 uległy Ślązaczkom, choć początek spotkania należał do nich. Do przerwy remis, a po zmianie stron Grunwald udowodnił, że do Warszawy przyjechał po tytuł. W drugiej próbie było już znacznie lepiej. SPR pokonał zespół ze Zwolenia 16:14 i dzięki temu zajął w grupie 2. miejsce, które uprawniało do gry w półfinale. W nim olkuszanki zmierzyły się z triumfatorkami drugiej grupy z Sianowa. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł UKS Morski, choć wynik 17:13 na korzyść drużyny z województwa zachodniopomorskiego wskazuje, że Młode Lwice mocno powalczyły, a do pełni szczęścia zabrakło niewiele. To wszystko jeśli chodzi o sobotnie granie przy Marymonckiej.

Drugiego dnia rywalizacji, a więc w niedzielę olkuszanki rozegrały tylko jedno spotkanie, ale za to decydujące o 3. miejscu w turnieju. I tym razem na parkiecie górą były przeciwniczki. Porażka 10:15 z Husarią Lubliniec sprawiła, że podopieczne trenerki Pastwy nie zmieściły się na podium, ostatecznie zawody kończąc tuż za nim.

Najskuteczniejszą zawodniczką SPR-u na przestrzeni dwóch dni była Zuzanna Pawłowska, autorka 14 trafień. Dzielnie wspierały Ją koleżanki: Kinga Petlic i Patrycja Łabuda (obie zdobyły po 12 goli). Mimo, że wyprawy do stolicy nie udało się zwieńczyć medalem, to jednak szkoleniowo turniej w stolicy wypadł wzorowo.

– Mieliśmy możliwość sprawdzenia się na tle rywalek z różnych stron Polski. To naprawdę był świetny turniej, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Wysoki i co ważne wyrównany poziom spotkań sprawił, że do samego końca ważyły się losy poszczególnych miejsc. Nam do podium trochę zabrakło, ale wierzę, że w przyszłym roku będzie lepiej – komentuje Monika Pastwa.

Turniej zgodnie z tym co padło na wstępie, wygrał Grunwald Ruda Śląska, który w finale pokonał UKS Morski Sianów. Brąz dla Lublińca, czwarte miejsce dla Olkusza, a stawkę imprezy uzupełniły drużyny ze Zwolenia i Radomia.

Skład: J. Czarnota, Bigaj – Z. Czarnota, Kania, Krężel, Król, Łabuda, Pawłowska, Petlic, Rasiak, Ślęzak, Węglarz.

Turniej „Łączy Nas Niepodległa” odbył się w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Od soboty do niedzieli na pięciu obiektach, w czterech kategoriach wiekowych rywalizowało aż 50 drużyn, czyli około 700 zawodniczek i zawodników.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze