Chciał przekupić policjantów
11 stycznia. Podwójne kłopoty będzie miał mieszkaniec Jeżówki, który został zatrzymany na drodze w rodzinnej wsi, gdy jechał autem kompletnie pijany. Mężczyzna miał w organizmie 3,3 promila alkoholu. Wpędził się w poważniejsze tarapaty, ponieważ usiłował przekupić interweniujących funkcjonariuszy, którym w zamian za odstąpienie od sporządzania dokumentacji wręczył 200 złotych. Mężczyzna odpowie teraz za popełnienie dwóch przestępstw – kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz próby przekupstwa policjantów.
Okradł znajomego
14 stycznia. Policjanci zatrzymali mieszkańca Jaroszowca, który dopuścił się kradzieży w domu przy ulicy Kolejowej w Jaroszowcu. W nocy, w mieszkaniu 63- letniego mężczyzny ukradł portfel z dowodem osobistym oraz pieniędzmi w kwocie 270 złotych. Funkcjonariusze odzyskali portfel z zawartością. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Promil za kółkiem
14 stycznia. Policjanci drogówki zatrzymali mieszkańca Zabagnia, który kierował motorowerem mając w organizmie prawie promil alkoholu. Jednocześnie kierował tym pojazdem pomimo prawomocnie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów jednośladowych. Mężczyzna odpowie za popełnienie dwóch przestępstw.    
Trzy auta zderzyły się na ,,krajówce”
16 stycznia. Do wypadku drogowego doszło na drodze krajowej w podolkuskim Kogutku. Kierująca oplem astrą mieszkanka Krakowa, na prostym, ale oblodzonym odcinku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym od strony Krakowa renaultem kangoo. Następnie opel uderzył w jadącego za renaultem volkswagena passata. Uczestnicy wypadku nie odnieśli poważnych obrażeń, wszyscy byli trzeźwi. Zdarzenie spowodowało jednak utrudnienia na drodze krajowej nr 94.
Pomalował szybę
17 stycznia. Patrol miejscowego komisariatu policji zatrzymał 23- letniego mieszkańca Bukowna, który pomalował farbą szybę wystawową sklepu przy ulicy Wyzwolenia w tym mieście. Teraz odpowie za popełnienie przestępstwa zniszczenia mienia o wartości 350 złotych.
Wtargnął pod auto
18 stycznia. Pieszy został ciężko ranny w wypadku, do jakiego doszło w Braciejówce. Kierująca seatem cordobą mieszkanka wsi potrąciła 49- letniego pieszego, również mieszkańca Braciejówki, który nagle wtargnął pod jadący pojazd. Kierująca była trzeźwa. Od pieszego pobrano krew do badań. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami: złamaniem kości czaszki oraz nogi trafił do szpitala w Olkuszu.
Szarpał się z policją
18 stycznia. Poważne kłopoty będzie miał 38-letni mieszkaniec Lasek, który wpadł w ręce mundurowych na ulicy Cegielskiej w tej miejscowości, gdy jechał samochodem po pijanemu. W organizmie mężczyzny wykryto 1,7 promila alkoholu. W trakcie kontroli drogowej doszło do szarpaniny z interweniującymi policjantami. Mężczyzna odpowie teraz za popełnienie dwóch przestępstw- kierowania w stanie nietrzeźwości oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Trafił do policyjnego aresztu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze