sport lekka1

Niezwykle udaną końcówkę roku mają za sobą lekkoatleci olkuskiego Kłosa. Juniorzy stawali na podium biegowego Grand Prix Czech, natomiast aż szóstka młodzików zyskała powołania do Kadry Małopolski.

Zanim z Krakowa dotarły dobre wieści na temat kwalifikacji młodych olkuszan do reprezentacji wojewódzkiej, z medalami zza naszej południowej granicy wrócili juniorzy Paweł Widłak oraz Justyna Pałka. Zawodnicy Kłosa zajęli kolejno drugie oraz trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej w finałowych zawodach Grand Prix Czech w biegach ulicznych. W tej samej grupie sporego pecha miała Kamila Barczyk, która na mecie zameldowała się jako czwarta. Mimo wszystko wyniki oraz czasy uzyskane przez olkuszan napawają optymizmem. Kłos w tej samej imprezie, z tym, że w kategorii OPEN, także miał swojego reprezentanta. Był nim Michał Górkiewicz. Podopieczny trenerki Czesławy Mentlewicz, mimo iż nie stanął na podium, to jednak w międzynarodowym gronie biegaczy na finiszu pojawił się jako dwunasty, co również należy rozpatrywać w kategorii dużego sukcesu.

Systematyczna praca przynosi efekty. Potwierdzają to choćby ostatnie wieści dotyczące powołania klubowej szóstki młodzików Kłosa do Wojewódzkiej Kadry Małopolskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki na rok 2016. Kwalifikację uzyskali: Mikołaj Królewicz (300 m przez płotki), Joanna Laga (sprint), Anna Cabaj (600 m), Natalia Kubańska (sprint), Aleksandra Ostachowska (biegi średnie) oraz Anna Kluczewska (sprint).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze