1

Wkrótce rozpocznie się gruntowna modernizacja ul. Wiejskiej w Bukownie. Inwestycja powinna być gotowa do połowy września.

Roboty wykona wyłoniona w przetargu firma Drogomex Sp. z o. o. z Pruszkowa, która zaproponowała 2. 025. 476,82 złote brutto i siedmioletni okres gwarancji.

Na remont miasto pozyskało dotację z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” w wysokości 50 proc. kosztów realizacji zadania. – Dzięki temu dofinansowaniu zrealizowany zostanie znacznie szerszy zakres prac remontowych niż gdyby to zadanie było realizowane wyłącznie ze środków budżetu miasta – informuje burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski.

2

Pierwszy etap prac, na odcinku od wjazdu do Boru Biskupiego do nieruchomości o numerze 50 obejmuje: budowę kanalizacji deszczowej w celu odwodnienia jezdni, wykonanie nowej nawierzchni jezdni z asfaltobetonu na podbudowie tłuczniowej, montaż krawężników drogowych i ścieków przykrawężnikowych, przebudowę istniejących skrzyżowań z ul. Wiejską, przebudowę zjazdów indywidualnych o nawierzchni brukowej, wykonanie utwardzonych poboczy. Na drodze pojawią się wyspowe progi zwalniające, nowa wiata przystankowa oraz aktywne przejścia dla pieszych.

3

W drugim etapie, od końca etapu pierwszego do skrzyżowania koło Remizy OSP w Borze Biskupim zaplanowano położenie nowej nakładki z asfaltobetonu, utwardzenie poboczy oraz przebudowę zjazdów do posesji o nawierzchni brukowej. Około 250-metrowy odcinek ul. Wiejskiej został przez miasto wyremontowany już wcześniej, więc przy okazji obecnej modernizacji zostaną tam tylko utwardzone pobocza.

– W związku z realizacją tej inwestycji z pewnością powstaną utrudnienia w ruchu drogowym, za co Mieszkańców Boru Biskupiego serdecznie przepraszamy – dodaje Mirosław Gajdziszewski.

Jak informuje urząd, termin zakończenia robót nie może przekroczyć 15 września 2018 roku.

Fot. UM Bukowno

4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
4 lat temu

A ul. Mostowa kiedy będzie doprowadzona do stanu używalności?? Albo zaorana…