jpii_zima1

Na przełomie marca i kwietnia będzie wiadomo, kto wykona dalszą część pierwszego etapu przebudowy ul. Jana Pawła II. Władze miasta właśnie ogłosiły przetarg na remont kanalizacji deszczowej.

Zakres prac modernizacyjnych na całej długości ulicy jest ogromny, dlatego też podzielono go na etapy. To jedyna szansa, by ta jedna z najbardziej dziurawych dróg w mieście zyskała nowe oblicze. Latem ubiegłego roku wyremontowano łącznik ul. Jana Pawła II  od strony ul. Sosnowej. W ramach modernizacji wykonano nową podbudowę jezdni i nawierzchnię z asfaltu betonowego oraz chodniki z kostki brukowej po obydwu stronach drogi. Teraz nadszedł czas na kanalizację. W pierwszej kolejności roboty będą prowadzone na odcinku od piaskownika w rejonie ul. Legionów Polskich do ul. Sosnowej.

Problem z właściwym odwodnieniem jest największą „zmorą” mieszkańców. Studzienki kanalizacyjne nie są w stanie przyjąć całej wody podczas intensywnych opadów, czego efektem są wybite włazy kanalizacyjne i zalane posesje. Tragicznie prezentuje się również asfalt – ilość dziur sprawia, że trudno tam jeździć nawet slalomem.  

W tegorocznym budżecie na remont ul. Jana Pawła II zapisano kwotę 1 mln złotych. W Wieloletniej Prognozie Finansowej założono, że kolejne etapy prac w 2013 roku kosztować będą 4 mln 400 tys. złotych. Poza przebudową kanalizacji deszczowej na ul. Jana Pawła II wyremontowana będzie jezdnia oraz chodniki i zjazdy. Całości dopełni nowe oświetlenie uliczne oraz poprawiona sieć teletechniczna.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
A_kysz
A_kysz
12 lat temu

Zastanawiam się czy autorka artykułu remoncie ulicy Jana Pawła II pisząc o wiośnie jako terminie rozpoczęcia remontu [b]świadomie nie podała roku, którego ta wiosna ma dotyczyć[/b]. Już trzy lata temu w okolicach Nowego Roku niedorzecznik prasowy olkuskiego magistratu zaklinał się, że remont tej ulicy ruszy z następna wiosną. W wypowiedzi niedorzecznika jedyną prawdą był fakt nadejścia wiosny.

ohun
ohun
12 lat temu

Po co wam drogi,jak będziecie mieć super rynek.

PIPI
PIPI
12 lat temu

[quote name=”krycha”]ciekawa jestem kiedy w końcu ktoś się pochyli nad ulicą Długą… pierwsze dni wiosny odsłoniły olbrzymie dziury … nie da się przejechać samochodem by nie wpaść w którąś![/quote]
Krycha, a znasz Ty takiego gościa co to zwą go Dudkiewicz, idż do niego, albo zadzwoń i powiedz mu co o nim myślisz. Zresztą on do Ciebie przyjdzie jesienią 2014 roku kiedy będą wybory, wówczas możesz mu pokazać palec środkowy.

Młody
Młody
12 lat temu

„W Wieloletniej Prognozie Finansowej założono, że kolejne etapy prac w 2013 …” Cztery lata na jedną ulice i za lat 500 wszyskie w Olkuszu będą wyremontowane …

krycha
krycha
12 lat temu

ciekawa jestem kiedy w końcu ktoś się pochyli nad ulicą Długą… pierwsze dni wiosny odsłoniły olbrzymie dziury … nie da się przejechać samochodem by nie wpaść w którąś!

news
news
12 lat temu

Tu się buduje gmina ma pieniądze a już powiat nie ma pieniędzy na remonty dróg.A niby drogi powiatowe są ważniejsze niż gminne.Miejmy tylko nadzieję ze te pieniądze nie będą wyrzucone w błoto .