Powiat

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie pojadą na wojewódzkie eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym do Mikluszowic. Z kolei Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu będzie reprezentować nasz powiat na turnieju motoryzacyjnym w Krakowie.

Jak co roku drużyny ze szkół podstawowych  musiały wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego ale i umiejętnością jazdy po torze przeszkód i wiedzą z pierwszej pomocy przedmedycznej. W  tym roku do powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zgłosiło się 13 drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu. Tradycyjnie już, część teoretyczna odbywała się w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Z kolei część praktyczna w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Turniej rozpoczął się 22 kwietnia 2022 roku o godzinie 9.   Uczestnicy  przystąpili do pisania testów wiedzy.  Egzamin składał się z pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. Potem zmagania przeniosły się na teren ośrodka sportowego. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne pokonując tor przeszkód. Kolejną konkurencją, do której przystąpili uczestnicy turnieju była pierwsza pomoc przedmedyczna.  Ratownicy medyczni z Nowego Szpitala w Olkuszu Karolina Jedynak, Mateusz Jedynak i Mariusz Krawczyk, egzaminowali uczniów z wiedzy i praktycznych umiejętności. Zadaniem drużyn było udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wyniku wypadku na hulajnodze, która uderzyła głową o kamień.  Po raz pierwszy w scence występowali dwaj mali pozoranci: Dawid i Weronika Jedynak, którzy dzielnie wcielili się w role poszkodowanych w wypadku osób.

Z kolei 25 kwietnia w auli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu 7 drużyn trzyosobowych ze szkół ponadpodstawowych przystąpiło do pisania testów teoretycznych obejmujących pytania z zakresu zasad i przepisów o ruchu drogowym, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz  prawidłowych zachowań na skrzyżowaniach. Powiat olkuski na Wojewódzkim Młodzieżowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, reprezentować będzie drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu. Warto podkreślić, że szkoła ta od lat przoduje w turnieju motoryzacyjnym i osiąga wysokie wyniki.

Wszystkim uczestnikom: uczniom oraz nauczycielom, serdecznie dziękujemy za udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, za przygotowanie i wielkie poświęcenie. Pani Dyrektor i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 5, Panu Dyrektorowi i pracownikom MOSiR, Prezesowi Nowego Szpitala w Olkuszu oraz ratownikom medycznym i wspaniałym pozorantom za współorganizowanie tego konkursu. 

 

Najlepszą drużyną  (grupa I w wieku 10-12 lat, rocznik 2010 i młodsi) w powiecie olkuskim okazali się być uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu

II miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie,

III miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu.

 Grupa starsza:

Najlepsza drużyna w powiecie olkuskim, która zajęła I miejsce to, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie, 

II miejsce Szkoła Podstawowa w Żuradzie,

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu

Laureatom konkursu życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich!

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze