Rekrutacja do Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego rozpoczęta!
Podrapać nosorożca za uchem…, napisać swoje imię po Japońsku…, zatańczyć z gwiazdami…, mieć niebo na wyciągnięcie ręki…., zaprzyjaźnić się z robotem…., przymierzyć hełm strażacki sprzed 100 lat…, malować na szkle… Tego między innymi mogli spróbować Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego w roku akademickim 2009/2010. Ale to oczywiście nie wszystko….
Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy (DUD) zainaugurował swoją działalność w październiku 2009r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Przez cały rok niemal 300 Studentów uczestniczyło w wykładach z różnych dziedzin nauki. Młodzi Słuchacze grali na instrumentach perkusyjnych, poznali urodzonych morderców… czyli rośliny mięsożerne, sprawdzili, czy rzeczywiście lokomotywa musi mieć koła, poznali początki Państwa Polskiego „baśniowe” początki. Oprócz wykładów Studenci uczestniczyli w fakultatywnych warsztatach przeznaczonych dla małych grup.
Respektując twierdzenie „Nie sama nauką student żyje” dla Słuchaczy DUD-u zorganizowano również bezpłatne przedstawienie teatralne „Sznurkowe Skrzaty”, które zaprezentował teatr „Wielkie Koło”. Studenci wzięli również udział w konkursie na zdjęcie zimowe, w którym można było wygrać wiele nagród, m.in. bilety do kina Helios, Centrum Rozrywkowego Filip i Maja w Dąbrowie Górniczej oraz pizzerii Dominium.
Celem inicjatywy jest przede wszystkim umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku 7-12 lat, rozbudzenie aktywności poznawczej, przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.
Większość zajęć odbywa się w nowoczesnych, multimedialnych salach dydaktycznych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Niektóre z warsztatów, przygotowanych przez instytucje współpracujące (m.in. Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej, Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, Planetarium i Obserwatorium im. M. Kopernika w Chorzowie, Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej), odbywają się w siedzibie tychże instytucji.
Zajęcia prowadzone są przez wybitnych specjalistów i praktyków, mających doświadczenie w edukacji dzieci, potrafiących zafascynować nauką, przekazać wiedzę w sposób przystępny i zrozumiały.
Każdy student Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego otrzymuje indeks, do którego zbiera zaliczenia. Na zakończenie roku akademickiego Studenci nagradzani są dyplomem.
Rodzice Studentów również mogą wziąć udział w specjalnie dla nich zorganizowanych bezpłatnych wykładach, m.in. Problemy wychowania, czyli jak przygotować się do okresu dojrzewania dzieci  oraz Co o szkole wiedzieć należy?
O popularności Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego świadczy liczba zainteresowanych. Przez cały rok do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zgłaszają się Rodzice, którzy chcą zapisać swoje pociechy na zajęcia w ramach DUD-u.
Rekrutacja do Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego na rok akademicki 2010/2011 trwa!
Jak się zapisać? Wystarczy wejść na stronę www.dud.edu.pl, w zakładce rejestracja i opłaty pobrać deklarację uczestnictwa, wypełnić ją i przesłać na adres mailowy dud@wsb.edu.pl oraz na podany numer konta bankowego uiścić opłatę roczną w kwocie 150zł.
Kto może zostać Studentem? Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy nie prowadzi żadnej selekcji uczestników. Drzwi Uczelni stoją otworem dla wszystkich dzieci w wieku od 7 do 12 lat, ciekawych świata, niebojących się zadawać pytań i poszukiwać rozwiązań dla swoich wątpliwości.

Podrapać nosorożca za uchem…, napisać swoje imię po japońsku…, zatańczyć z gwiazdami…, mieć niebo na wyciągnięcie ręki…., zaprzyjaźnić się z robotem…., przymierzyć hełm strażacki sprzed 100 lat…, malować na szkle… Tego między innymi mogli spróbować studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego w roku akademickim 2009/2010. Ale to oczywiście nie wszystko….
Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy (DUD) zainaugurował swoją działalność w październiku 2009 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Przez cały rok niemal 300 studentów uczestniczyło w wykładach z różnych dziedzin nauki. Młodzi słuchacze grali na instrumentach perkusyjnych, poznali urodzonych morderców…, czyli rośliny mięsożerne, sprawdzili, czy rzeczywiście lokomotywa musi mieć koła, poznali początki państwa polskiego – baśniowe początki. Oprócz wykładów studenci uczestniczyli w fakultatywnych warsztatach przeznaczonych dla małych grup.

Popierając twierdzenie, że „nie sama nauką student żyje”, dla słuchaczy DUD-u zorganizowano również bezpłatne przedstawienie teatralne „Sznurkowe skrzaty”, które zaprezentował teatr „Wielkie Koło”. Studenci wzięli również udział w konkursie na zdjęcie zimowe, w którym można było wygrać wiele nagród, m.in. bilety do kina Helios, Centrum Rozrywkowego Filip i Maja w Dąbrowie Górniczej oraz pizzerii Dominium. 
Celem inicjatywy jest przede wszystkim umożliwienie rozwoju twórczego i intelektualnego dzieci w wieku 7-12 lat, rozbudzenie aktywności poznawczej, przekazanie wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin nauki. 
Większość zajęć odbywa się w nowoczesnych, multimedialnych salach dydaktycznych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Niektóre z warsztatów przygotowanych przez instytucje współpracujące (m.in. Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej, Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, Planetarium i Obserwatorium im. M. Kopernika w Chorzowie, Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej), odbywają się w siedzibie tychże instytucji.
Zajęcia prowadzone są przez wybitnych specjalistów i praktyków, mających doświadczenie w edukacji dzieci, potrafiących zafascynować nauką, przekazać wiedzę w sposób przystępny i zrozumiały. 
Każdy student Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego otrzymuje indeks, do którego zbiera zaliczenia. Na zakończenie roku akademickiego studenci otrzymują dyplom.
Rodzice studentów również mogą wziąć udział w specjalnie dla nich zorganizowanych bezpłatnych wykładach, m.in. takich: Problemy wychowania, czyli jak przygotować się do okresu dojrzewania dzieci  oraz Co o szkole wiedzieć należy?
O popularności Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego świadczy liczba zainteresowanych. Przez cały rok do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zgłaszają się rodzice, którzy chcą zapisać swoje pociechy na zajęcia DUD-u. 
Rekrutacja do Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego na rok akademicki 2010/2011 trwa!

Jak się zapisać?

Wystarczy wejść na stronę www.dud.edu.pl, w zakładce rejestracja i opłaty pobrać deklarację uczestnictwa, wypełnić ją i przesłać na adres mailowy dud@wsb.edu.pl oraz na podany numer konta bankowego uiścić opłatę roczną w kwocie 150 zł.
Kto może zostać studentem? Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy nie prowadzi żadnej selekcji uczestników. Drzwi uczelni stoją otworem przed wszystkimi dziećmi w wieku od 7 do 12 lat, ciekawymi świata, niebojącymi się zadawać pytań i poszukiwać rozwiązań swoich wątpliwości. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze