ślubowanie

Dnia 30 października 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Do grona uczniów dołączyło 32 pierwszoklasistów.

Program artystyczny nawiązywał do tradycji patriotycznych oraz ludowych, co pozwoliło na przypomnienie piękna, które tkwi w korzeniach polskiej kultury. Występy pierwszoklasistów przybrały różnorodną postać. Recytacje wierszy opisujących szkolne przygody oraz piękno polskiej natury, śpiew ludowych piosenek, a także choreografie tradycyjnych tańców uświetniły uroczystość. W klimacie występów uczniów utrzymane zostały również stroje dzieci, które idealnie wkomponowały się w nastrój i stały się dopełnieniem artystycznego przekazu.

 

Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się do sumiennego wykonywania swoich obowiązków, a następnie zostali włączeni do „braci uczniowskiej” przez obrzęd pasowania na ucznia. Uroczystemu ślubowaniu towarzyszył również akcent związany z prowadzoną w szkole akcją „Odblaskowa Szkoła”, gdyż wraz z symbolicznymi upominkami dzieci otrzymały odblaski. Celem akcji jest zwiększanie świadomości uczestników ruchu drogowego o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz pozostawania widocznym w trakcie poruszania się po ulicach.

SP Witeradów

ślubowanie1

ślubowanie2

ślubowanie3

ślubowanie4

ślubowanie5

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kordian akermański
kordian akermański
8 lat temu

Szkoła z ambicjami , dobrze oceniana przez rodziców .
Dlaczego jednak bezmyślnie ( a może jednak z wyboru) angażuje się w bieżącą kampanię wyborów prezydenckich w Polsce?
Jeśli z wyboru to ten wybór ma manifestować przekonania polityczne Pani Dyrektor?
Pytanie moje dotyczy wożenia dzieci do i ze szkoły zielonym autobusem oklejonym uśmiechniętą twarzą kandydata Dudy? Witeradów popiera Dudę? Szkoła popiera Dudę? Pani Dyrektor popiera? a może przewoźnik? a skoro przewoźnik to niech przestanie wozić nasze dzieci.
Te plakaty powinny być zdjęte natychmiast. Pan Duda nie jest patronem tej szkoły ,tylko Juliusz Słowacki który z tego co wiem nie należał do PiSu.