Gdy w połowie września w w Miejskim Przedszkolu w Bukownie wykryto ognisko koronawirusa, zmieniono organizację pracy w Urzędzie Miejskim. Teraz magistrat przywraca bezpośrednią obsługę, ale z ograniczeniami. Zmiany zaczną obowiązywać od poniedziałku, 5 października.

Interesanci będą przyjmowani w poniedziałki w godz. 8.00-16.00, a w pozostałe dni robocze w godz. 7.00-15.00.

Jakie ograniczenia obowiązują? Pisma w formie papierowej można składać do skrzynki na korespondencję, umieszczonej przy drzwiach wejściowych do urzędu. W budynku będą funkcjonować stanowiska do bezpośredniej obsługi interesantów. Sześć z nich ulokowano na parterze: Elektroniczne Biuro Podawcze, kasa (pokój nr 3 w godz. 9.30-13.30), podatki (pokój nr 10) oraz trzy punkty do obsługi pozostałych spraw (na korytarzu). W tym samym czasie w jednym pomieszczeniu może przebywać jeden interesant na jedno stanowisko obsługi.

W Urzędzie Stanu Cywilnego na tzw. niskim parterze (z wejściem od strony ulicy Urzędowej) mają być dwa stanowiska. NA ceremonii zawarcia związku małżeńskiego może być obecnych do 8 osób (oprócz kierownika USC).

– Na terenie urzędu obowiązuje interesantów nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego. Nakaz ten obowiązuje również pracowników urzędu w trakcie wykonywania bezpośredniej obsługi interesantów. Zaleca się używanie przez interesantów środków do dezynfekcji rąk po wejściu i przed opuszczeniem budynku urzędu – przypomina burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski.

fot.freepik.com 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze