W związku z wystąpieniem zachorowań na COVID-19 w środowisku szkolnym w gminie Wolbrom Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu oraz władze samorządowe Gminy Wolbrom i kierownictwo poszczególnych placówek wprowadziły określone przepisami procedury. Osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2 zostały poddane izolacji, a osoby, które miały bliski kontakt z chorymi – kwarantannie.

Miejscem, gdzie konieczne było wdrożenie największej liczby procedur był Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Pod Lasem 1, gdzie na kwarantannę skierowano uczniów trzech klas siódmych: 7a, 7b i 7c wraz z osobami współzamieszkującymi oraz sekretarkę szkoły. Jak poinformowała wicedyrektor placówki Barbara Wróbel „dla uczniów pozostających na kwarantannie w dniach od 2 do 9 października zostanie zorganizowane nauczanie zdalne. Pozostali uczniowie przychodzą na zajęcia stacjonarne do szkoły”.

Jak zostaliśmy poinformowani, przypadki przebywania na kwarantannie niektórych nauczycieli związane są z tym, że są oni członkami rodzin uczniów poddanych podobnym ograniczeniom, jako osoby współzamieszkujące.

Burmistrz MiG Wolbrom w komunikacie z 1 października z godz. 14.43, oprócz podstawowych informacji o bieżącej sytuacji w szkołach, poinformował również, że uwagi na zaistniałą sytuację, z jego polecenia, wszystkie cztery szkoły oraz UMiG w godzinach wieczornych zostaną poddane profesjonalnej dezynfekcji. Jednocześnie zaapelował o przestrzeganie ogólnych zaleceń – maseczki, dystans, rękawiczki i czujność oraz o zachowanie spokoju.

fot.pixabay.com

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
mike Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mike
Zaufany czytelnik
mike

Maseczki i te dystanse nie mają poparcia w przepisach prawa póki co.
Najważniejsza jest czujność bo ten wirus może na nas nagle zza rogu wyskoczyć.