wolni od azbestu

Mieszkańcy gminy Klucze, którzy chcą wymienić pokrycia dachowe zawierające azbest, nie muszą ponosić kosztów ich usunięcia i wywozu. Warunkiem jest złożenie stosownego wniosku do miejscowego urzędu, w terminie do 15. grudnia.

Gmina Klucze uczestniczy w projekcie „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego”, realizowanym w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Jak czytamy na stronie kluczewskiego magistratu, udział w przedsięwzięciu zapewnia gminie refundację kosztów związanych z demontażem pokrycia dachowego zawierającego azbest, odbiorem (załadunkiem, transportem, rozładunkiem) oraz deponowaniem odpadów zawierających azbest na składowisku odpadów niebezpiecznych.

Najubożsi mieszkańcy mogą liczyć na dodatkowe wsparcie. Projekt przewiduje możliwość przyznania im standardowej blachy stalowej na wykonanie nowego pokrycia dachowego (bez kosztów montażu oraz zakupu dodatkowych elementów, jak np. rynny czy okucia kominowe).

Formularze można odebrać w urzędzie gminy lub pobrać ze strony internetowej magistratu (www.gmina-klucze.pl).

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Gospodarki i Rozwoju Urzędu Gmin Klucze (tel.32/ 642 85 08 wew. 57) w godz. pracy urzędu: pon. od 8.00 do 16.00, wt.- pt. od 7.30 do 15.30.

 

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
IxiknnmieszkaniecMłodyleov Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
leov
leov

Przy okazji przypomnę, że na osiedlu 1000lecia w Olkuszu, boczne ściany wielu bloków, wciąż są pokryte azbestowymi płytami, które ulegając erozji, emitują rakotwórczy pył. Do jego wdychania zmuszeni są mieszkańcy.

Młody
Młody

[quote name=”leov”]Przy okazji przypomnę, że na osiedlu 1000lecia w Olkuszu, boczne ściany wielu bloków, wciąż są pokryte azbestowymi płytami, które ulegając erozji, emitują rakotwórczy pył. Do jego wdychania zmuszeni są mieszkańcy.[/quote]

Prezes OSM jest niezatapialny i najmądrzejszy niczym Prezes Trybunału Konstytucyjnego i to on pewnie dożywotnio będzie decydował co dla mieszkańców osiedli jest szkodliwe a co najlepiej służy ich zdrowiu …

mieszkaniec
mieszkaniec

A Gmina Olkusz co ma do zaoferowania swoim mieszkańcom w tej materii?

nn
nn

[quote name=”mieszkaniec”]A Gmina Olkusz co ma do zaoferowania swoim mieszkańcom w tej materii?[/quote] ło rety – to ty sie w PO musisz pytać o te sprawy ? wejdź na strone internetową UMiG

Ixik
Ixik

[quote name=”mieszkaniec”]A Gmina Olkusz co ma do zaoferowania swoim mieszkańcom w tej materii?[/quote]
Modlitwę za zdrowie?