Olkusz Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Jak co roku przed świętami policjanci przyjmują więcej zgłoszeń o kradzieżach. Nietrudno się temu dziwić. Większość z nas myśli już o wypoczynku, wtedy to często tracimy naszą czujność, co doprowadza do wielu przykrych zdarzeń. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo własne i bliskich.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na kieszonkowców. Nie  brakuje ich w sklepach, na targowiskach, na ulicy, w autobusach czy tramwajach. Panujący w takich miejscach tłok jest okazją dla złodziei. Uważajmy na osoby, które podejrzanie się zachowują.  Często nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy obserwowani przez kieszonkowców, którzy czekają tylko na naszą nieuwagę. Wczoraj (29.11. br.) ofiarą kradzieży kieszonkowej padł 73-letni mieszkaniec Olkusz. Do kradzieży doszło w autobusie miejskim. Mężczyzna stracił portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Policjanci radzą jak nie stać się ofiarą kieszonkowców:

– Sprawdzaj, czy nie jesteś obserwowany w trakcie robienia zakupów, a w szczególności podczas wyjmowania i wkładania portfela.

– Wsiadając do autobusu lub do minibusu zachowaj  czujność, zwłaszcza gdy jest tłoczno.

– W zatłoczonych miejscach nie trzymaj telefonów komórkowych i wartościowych przedmiotów w kieszeniach zewnętrznych. Wystarczy chwila nieuwagi, by paść ofiarą przestępstwa.

– Nie noś portfela ani wartościowych rzeczy w tylnej kieszeni spodni, ani w reklamówce, bo łatwo ją przeciąć.

– Nie sprawdzaj co chwilę miejsca przechowywania portfela itp., takim zachowaniem można zwrócić uwagę kieszonkowca.

– Gotówkę noś w kilku różnych miejscach. Zwłaszcza jeśli wybierasz się w daleką podróż.

– Kobietom odradzamy przechowywania dużej ilości gotówki  w torebkach. Złodziej może przeciąć pasek lub torebkę, a potem spenetrować jej zawartość.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze