Powiat

07.05. br. na terenie powiatu olkuskiego doszło do kilku prób usiłowania oszustw metodą na wnuczka. W jednym przypadku przestępca osiągnął swój cel i wyłudził od mieszkanki powiatu olkuskiego 120 tysięcy złotych. Seniorka, z którą skontaktowała się fałszywa prokuratorka, straciła oszczędności swojego życia. Teraz sprawą zajmują się policjanci.

Do 74-latki zadzwoniła kobieta, która podawała się za prokuratorkę. Oszustka przekazała, że jej córka spowodowała wypadek, w którym poważnie ranna została młoda kobieta. Jednocześnie oświadczyła, że córka może uniknąć kary więzienia po wpłaceniu kaucji.  74-latka poprosiła o rozmowę z córką. Wówczas fałszywa prokurator przekazała kolejną oszustkę do telefonu, która potwierdziła przedstawioną wcześniej wersję.  Seniorka wierząc, że pomaga córce przekazała w swoim mieszkaniu obcemu mężczyźnie 120 tysięcy zł. Tym sposobem straciła dorobek swojego życia. Sprawa trafiła na Policję.

Od kilku lat policjanci prowadzą kampanię „Ostrzegamy seniorów przed oszustami”. Po raz kolejny przypominamy jak należy postąpić w podobnych sytuacjach:

Seniorze jeżeli dzwoni do Ciebie krewny lub osoba podszywająca się pod policjanta czy prokuratora i informuje Cię, że:

jest w trudnej sytuacji życiowej i potrzebuje pieniędzy;

uczestniczyła w wypadku drogowym;

prosi o pomoc finansową.

Rozłącz się – to może być oszust.

Zapamiętaj, bądź ostrożny w kontakcie z obcą osobą:

nie działaj w pośpiechu!

upewnij się, że dzwoniący to Twój krewny – zadzwoń pod numer jego telefonu i porozmawiaj z nim;

PAMIETAJMY TAKŻE, ŻE POLICJA NIGDY NIE ŻĄDA OD MIESZKANCÓW, CZY OSÓB POSTRONNYCH, PIENIEDZY. NIE PROSI RÓWNIEŻ O UDZIAŁ W DZIAŁANIACH POLICYJNYCH CZY OPERACYJNYCH AKCJACH.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy niezwłocznie powiadomić POLICJĘ,  dzwoniąc na numer alarmowy 112.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze