dom seniora caritas 28

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Wyspecjalizowana kadra oraz nowocześnie wyposażone sale już od listopada tego roku będą do dyspozycji mieszkańców powyżej 60 roku życia w Dziennym Domu Seniora w Olkuszu. Na jego wyposażenie oraz prowadzenie Gmina Olkusz otrzymała dofinansowanie ze środków Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W wyniku otwartego konkursu ofert zadanie to powierzone zostało do realizacji Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

– Mamy wiele pomysłów na prowadzenie działań aktywizujących naszych mieszkańców – zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Szczególnie cieszy, gdy na ich realizację udaje nam się pozyskiwać dofinansowanie. Ośrodek wsparcia dziennego jest idealną propozycją dla tych Seniorów, którzy na co dzień mogą czuć się osamotnieni, poszukiwać pomocy w bieżących problemach, czy też chcących poszerzać swoje zainteresowania – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

W poniedziałek 23 lipca burmistrz Roman Piaśnik i dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Tomasz Folga podpisali umowę na wyposażenie oraz prowadzenie Dziennego Domu Senior+ dla 30 osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Zgodnie z jej zapisami, do końca października Caritas wyposaży obiekt przy ul. Żuradzkiej 16 w urządzenia i meble niezbędne do prowadzenia placówki ze świetlicą, salą multimedialną, kuchnią, pokojem zabiegowo-pielęgniarskim, szatnią, pomieszczeniami do terapii indywidualnej i poradnictwa oraz zwiększenia i utrzymania aktywności ruchowej – rehabilitacją, odpoczynku, a także pralnią i suszarnią.

dom seniora caritas 7

– Jest to pierwsza taka inicjatywa w Olkuszu i bardzo się cieszę, że udało się nam ją doprowadzić do szczęśliwego „początku”. Caritas na ten cel pozyskała i wydatkowała prawie 500 000 zł. Nie byłoby to możliwe bez naszych przyjaciół: Fundacji TIMKEN, Caritas Polska, PPUH DOLOMIT, Grupie Sylikaty Sp. z o.o. czy Superdrew z Olkusza. Dzienny Dom dla Osób Starszych będzie wyjątkowym miejscem dla osób w wieku 60+, pragnących spędzić czas w przyjaznym towarzystwie oraz spokojnych warunkach umożliwiających relaks, rozwój i wsparcie – komentuje ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej, który – przy okazji podpisania umowy – zaprezentował pomieszczenia gotowe do umeblowania na potrzeby powstającego Dziennego Domu Senior+.

dom seniora caritas 13

W ramach programu od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 uczestnicy będą mogli liczyć na opiekę i wsparcie personelu oraz innych specjalistów, pomoc w czynnościach dnia codziennego, gorący posiłek, różnorodne programy aktywizacji ruchowej i umysłowej oraz możliwość udziału w spotkaniach integracyjnych. Już teraz wiadomo też, że zajęcia będą obejmowały organizację wyjazdów o charakterze kulturalnym oraz udział we wspólnych uroczystościach okolicznościowych, w tym urodzinach czy wigilii.

dom seniora caritas 19

Rekrutacją do Dziennego Domu Senior+ zajmie się Ośrodek Pomocy Społecznej w Olkuszu. Rozpocznie się ona po wakacjach. Gmina Olkusz otrzymała na to zadanie wsparcie w wysokości 80 000 zł, które pozwoli na zakup niezbędnego wyposażenia. 20 000 zł wkładu własnego pokrywa budżet Gminy Olkusz. Ośrodek mieścić się będzie w budynku przy ul. Żuradzkiej 16, który gmina Olkusz oddała Caritas w użyczenie.

UMiG Olkusz

dom seniora caritas 18

dom seniora caritas 21

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Do autochtonLokkooraulDo  autochtonautochton Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Do autochton
Do autochton

[quote name=”autochton”][quote name=”Do autochton”][quote name=”autochton”]Romek, a ten „wyroślak” obok Ciebie to tak „wyrósł” na tym „caritasowskim chlebku” ?? Zawsze było wiadomo, ze wszelkie dotacje „dotują” najbardziej tych, którzy nimi zarządzają !! A emeryci ?? „pies z emerytami, skoro pan dyrektor tak dorodnie się upasł !! Czy emerytom będzie tam wolno włączyć tvn-24 ?? Czy tylko reżimową „kurwizję” ??[/quote]Ksiądz z Caritasu jest wysokiego wzrostu ale w pasie nie ma więcej jak 86 cm jest wysportowany i w portkach też ma więcej. Nasz burmistrz jest o wiele grubszy od księdza z Caritasu i w portkach mniej.[/quote]A skąd ty wiesz, co oni mają… Czytaj więcej »

autochton
autochton

[quote name=”raul”][quote name=”autochton”]Romek, a ten „wyroślak” obok Ciebie to tak „wyrósł” na tym „caritasowskim chlebku” ?? Zawsze było wiadomo, ze wszelkie dotacje „dotują” najbardziej tych, którzy nimi zarządzają !! A emeryci ?? „pies z emerytami, skoro pan dyrektor tak dorodnie się upasł !! Czy emerytom będzie tam wolno włączyć tvn-24 ?? Czy tylko reżimową „kurwizję” ??[/quote]Tylko ” reżimową ” , w której będą nadawać lokalne programy o czerwonych sprzedawczykach , którzy służyli mordercom Polaków , ich dzieciach i wnukach pasących się od 60 lat na majątku narodowym i udających elitę . Boisz się ? Żartowałem.Choć w Olkuszu mogłoby być bardzo… Czytaj więcej »

autochton
autochton

[quote name=”Do autochton”][quote name=”autochton”]Romek, a ten „wyroślak” obok Ciebie to tak „wyrósł” na tym „caritasowskim chlebku” ?? Zawsze było wiadomo, ze wszelkie dotacje „dotują” najbardziej tych, którzy nimi zarządzają !! A emeryci ?? „pies z emerytami, skoro pan dyrektor tak dorodnie się upasł !! Czy emerytom będzie tam wolno włączyć tvn-24 ?? Czy tylko reżimową „kurwizję” ??[/quote]Ksiądz z Caritasu jest wysokiego wzrostu ale w pasie nie ma więcej jak 86 cm jest wysportowany i w portkach też ma więcej. Nasz burmistrz jest o wiele grubszy od księdza z Caritasu i w portkach mniej.[/quote]A skąd ty wiesz, co oni mają „w… Czytaj więcej »

Lokkoo
Lokkoo

Czy Pani Burmistrz Krok startowała w poprzednich wyborach z listy Platformy Obywatelskiej?

raul
raul

[quote name=”autochton”]Romek, a ten „wyroślak” obok Ciebie to tak „wyrósł” na tym „caritasowskim chlebku” ?? Zawsze było wiadomo, ze wszelkie dotacje „dotują” najbardziej tych, którzy nimi zarządzają !! A emeryci ?? „pies z emerytami, skoro pan dyrektor tak dorodnie się upasł !! Czy emerytom będzie tam wolno włączyć tvn-24 ?? Czy tylko reżimową „kurwizję” ??[/quote]Tylko ” reżimową ” , w której będą nadawać lokalne programy o czerwonych sprzedawczykach , którzy służyli mordercom Polaków , ich dzieciach i wnukach pasących się od 60 lat na majątku narodowym i udających elitę . Boisz się ? Żartowałem.Choć w Olkuszu mogłoby być bardzo ciekawie… Czytaj więcej »

Do  autochton
Do autochton

[quote name=”autochton”]Romek, a ten „wyroślak” obok Ciebie to tak „wyrósł” na tym „caritasowskim chlebku” ?? Zawsze było wiadomo, ze wszelkie dotacje „dotują” najbardziej tych, którzy nimi zarządzają !! A emeryci ?? „pies z emerytami, skoro pan dyrektor tak dorodnie się upasł !! Czy emerytom będzie tam wolno włączyć tvn-24 ?? Czy tylko reżimową „kurwizję” ??[/quote]
Ksiądz z Caritasu jest wysokiego wzrostu ale w pasie nie ma więcej jak 86 cm jest wysportowany i w portkach też ma więcej. Nasz burmistrz jest o wiele grubszy od księdza z Caritasu i w portkach mniej.

autochton
autochton

Romek, a ten „wyroślak” obok Ciebie to tak „wyrósł” na tym „caritasowskim chlebku” ?? Zawsze było wiadomo, ze wszelkie dotacje „dotują” najbardziej tych, którzy nimi zarządzają !! A emeryci ?? „pies z emerytami, skoro pan dyrektor tak dorodnie się upasł !! Czy emerytom będzie tam wolno włączyć tvn-24 ?? Czy tylko reżimową „kurwizję” ??