Z powodu epidemii wiele okolicznych przedsiębiorstw przeżywa trudne chwile. Nie brakuje jednak i takich firm, które mają siły i wolę aby aktywnie wspierać podmioty stojące na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Jedną z nich jest spółka Velvet CARE. Kluczewski producent wyrobów higienicznych od początku kryzysu wspiera służbę zdrowia i lokalną społeczność.

Aktualna sytuacja w polskiej służbie zdrowia przypomina wojnę. Na wojnie liczy się zaś każda pomoc. Dlatego coraz więcej lokalnych firm wspiera służbę zdrowia i personel medyczny z naszego regionu w walce z epidemią koronawirusa. Jednym z takich przedsiębiorstw jest spółka Velvet CARE, która przekaże pieniądze na zakup respiratora dla Szpitala w Olkuszu.

Zasada zbiórki w firmie była prosta – za każdą wpłaconą złotówkę przez pracowników Velvet CARE, Zarząd firmy dopłacił kolejne 3 zł. Tym sposobem, w tydzień udało się zebrać dokładnie 105 800 zł, które zostaną przekazane na zakup respiratora dla olkuskiego szpitala. W zbiórkę zaangażowało się 317 pracowników oraz członkowie Rady Nadzorczej spółki.

Zakup respiratora to akcja realizowana w ścisłej współpracy z Powiatem Olkuskim, a jej szczegóły na bieżąco koordynowane są przez Zarząd spółki i olkuskiego Starostę. Nie są to jednak jedyne działania, realizowane przez producenta artykułów higienicznych z Klucz. Na przestrzeni ostatnich dni firma przekazała nieodpłatnie do pobliskich szpitali: ręczniki i papier toaletowy oraz chusteczki uniwersalne marki Velvet. Do tej pory przekazanych zostało 56 palet produktów. Trafiły one do 7 placówek w regionie.

– Od początku marca jako społeczeństwo żyjemy w nowych okolicznościach i wszyscy codzienne stajemy w obliczu trudnych sytuacji i decyzji. Nasi pracownicy, rozumiejąc szczególne znaczenie jakie mają dziś produkty higieniczne, pracują nieprzerwanie, za co należą się im słowa podziękowania i ogromny szacunek. Na początku miesiąca uruchomiliśmy pomoc dla szpitali zakaźnych zlokalizowanych w części województw śląskiego i małopolskiego. Pracownicy Velvet CARE zorganizowali ponadto zbiórkę pieniędzy na zakup respiratora dla szpitala w Olkuszu. Uznaliśmy, że powinniśmy i chcemy zrobić jeszcze więcej – mówi Artur Pielak, Prezes Zarządu Velvet CARE Sp. z o.o. w Kluczach.

Velvet CARE wraz z firmą „EEVI” z Klucz biorą również udział w produkcji maseczek na potrzeby Gminy Klucze. Spółka planuje też w przyszłym tygodniu włączyć się do akcji pomocy szpitalnym oddziałom zakaźnym w ramach programu #dobropowraca.  Inicjatywa ma na celu zaopatrzenie w pakiety z produktami pierwszej potrzeby pacjentów pozostających w ścisłej izolacji z dziesięciu placówek lecznictwa zamkniętego.

– Postanowiliśmy tymczasowo wstrzymać działania marketingowe dla marki Velvet i środki z niej przeznaczyć na kolejne akcje wsparcia dla potrzebujących. Intencja niesienia pomocy połączyła nas z firmą Angelini Pharma, producentem Tantum Verde.  – dodaje Artur Pielak.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o