bukowno nawadnianie muraw sportowych

W ubiegłym roku gruntowną modernizację przeszła płyta boiska treningowego ośrodka sportowego w Bukownie. Zainstalowano wówczas system automatycznego nawadniania oraz ułożono na boisku nową nawierzchnię z trawy rolowanej. W tym roku intensywne prace pielęgnacyjne przeprowadzono na płycie głównej stadionu.

Zamontowano system automatycznego nawadniania PERROT. Składa się on z 10 zraszaczy bocznych Perrot Triton-L WVAC oraz 2 zraszaczy środkowych Perrot Triton-L TCVAC. Ta konfiguracja zapewnia kompletny i optymalny sposób nawodnienia całej płyty boiska.

Dookoła płyty boiska zainstalowana została całkiem nowa podziemna sieć wodociągowa tworząca, pierścień z rur polietylenowych. Pierścień ten został połączony z lokalną stacją pomp. Wykonano też przyłącze sprężonego powietrza, umożliwiające opróżnienie całej instalacji z wody przed okresem zimowym. Pracą całego systemu steruje programator Perrot WaterControl S.C.12, posiadający możliwość dowolnego programowania czasu pracy zraszaczy. Instalacja została też wyposażona w czujnik deszczu, który powoduje automatyczne wyłączenie instalacji w przypadku wystąpienia naturalnych opadów o wymaganej dawce.

Zabudowano także na boisku nowe bramki, a w miejscach największej degradacji nawierzchni dokonano też lokalnie wymiany trawy na nową trasę „z rolki”. Całość uzupełnia kolejna partia 500 szt. nowych siedzisk wymienionych na głównej trybunie stadionu.

Z roku na rok obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odzyskują swój dawny blask. Dom Turysty Tramp, basen, korty tenisowe, boiska główne i boczne i cała okoliczna infrastruktura zmieniły się nie do poznania. Na najbliższe lata najbardziej ambitnym wyzwaniem pozostanie modernizacja hali sportowej. Miasto wpisało jednak to zadanie do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bukowno na lata 2016-2023 i planuje pozyskać na jego realizację środki zewnętrzne.

UM Bukowno

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
4 lat temu

.