freestyle 1

Już 17 listopada w Olkuszu rozpoczną się Mistrzostwa Polski we freestyle football. Zawody potrwają dwa dni a swoje rozgrywki będą mieli osobno panowie, panie i młodzież do 18 roku życia (U18). W turnieju rozgrywanym w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Olkuszu tytułu będzie bronił Szymon Skalski.

Freestyle football to licząca zaledwie kilkanaście lat dyscyplina sportu polegająca na podbijaniu piłki i robieniu nią trików za pomocą wszystkich części ciała. Mieszkańcy Olkusza i osoby, które zdecydują się przyjechać wtedy do Srebrnego Miasta w województwie małopolskim, będą mieli okazję po raz drugi oglądać w akcji prawdziwych mistrzów tego sportu. Jednym z nich będzie wspomniany już Szymon Skalski, który wygrał w tym mieście również rok temu.

– Nastawienie takie jak zawsze, wejść i zrobić swoje. Jestem pewny swoich umiejętności i wiem że stać mnie na wygraną. Jest kilka osób przeciwko którym gra się niewygodnie, ale stoczyłem już pojedynki ze wszystkimi i wiem że niezachwiana wiara w siebie jest połową sukcesu. Wygrać Mistrzostwa Polski po 10 latach to wspaniałe uczucie, jestem z siebie dumny że przez tą dekadę cały czas progresuję. Nie śpieszy mi się do zakończenia kariery – powiedział popularny „Szymo”, który jednocześnie będzie miał szansę zdobyć trzeci tytuł mistrza Polski w karierze równo 10 lat po tym, jak wywalczył pierwszy. W 2007 roku został pierwszym w historii najlepszym zawodnikiem Polski po wygranej w zawodach w Zawierciu.

Równorzędnie z zawodami panów zostaną rozegrane: turniej kobiet i mistrzostwa dla zawodników U18. O ile pierwszy turniej zagościł na dobre w kalendarzu freestylerskich zawodów już wiele lat temu, o tyle rozgrywki dla młodszych graczy są nowością – do tej pory wszyscy musieli walczyć w jednych zawodach.

Na turniej zapraszają organizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Polska Federacja Football Freestyle. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że to nie pierwsza taka współpraca tych dwóch instytucji. W latach 2009-2011 do Olkusza freestylerzy przyjeżdżali na turniej, którego stawką było zdobycie Pucharu Polski.

Rafał Kobylarczyk – Polska Federacja Freestyle Football

freestyle plakat

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze