Od września na terenie całej gminy Bolesław ruszy akcja deratyzacyjna. Obowiązek wyłożenia trutek na szczury mają wszyscy właściciele, administratorzy, zarządcy i najemcy zarówno budynków mieszkalnych, jak i użytkowych: produkcyjnych, handlowych, usługowych oraz gospodarstw rolnych. Deratyzację należy przeprowadzić od 1 do 30 września. Osoby zobowiązane do deratyzacji powinny zakupić truciznę na własny koszt. Bardzo istotne, by stosowane środki trujące przeciwko szczurom były używane zgodnie z instrukcją znajdującą się na opakowaniach. Należy pamiętać o środkach ostrożności: nie wolno dotykać trucizny gołymi rękami, a podczas jej rozkładania nie wolno jeść, pić czy palić.

Miejsce wyłożenia trutki musi być zabezpieczone przed  dziećmi i zwierzętami domowymi i oznaczone kartką z napisem: Uwaga! Trucizna! Po rozłożeniu specyfiku należy spalić puste opakowanie i umyć dokładnie ręce wodą z mydłem.
Przez cały okres przeprowadzania deratyzacji należy zachować szczególną ostrożność w rejonie wyłożenia środków zwalczających gryzonie. Padłe gryzonie należy spalić lub zakopać na głębokości 1 m, w odległości 20 m od źródeł wody do picia.

Źródło: www.gminaboleslaw.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze