Rozwiązanie rodem z zachodniej Europy już od dawna z powodzeniem funkcjonuje w Bukownie. To tzw. zewnętrzne siłownie, które umożliwiają ćwiczenia na świeżym powietrzu. W wielu krajach są niezwykle popularne, w Olkuskiem może pochwalić się nimi tylko gród nad Sztołą.
Siłownia „pod chmurką” została właśnie oddana do użytku obok boiska „Orlik” na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Można z niej korzystać codziennie, niezależnie od pory dnia i co najważniejsze – bezpłatnie.
Zamontowane urządzenia są całkowicie bezpieczne dla ćwiczących w każdym wieku, bowiem wykorzystują  ciężar ciała.

Znajdziemy tam takie urządzenia, jak: wioślarz, eliptyczny orbitrek, narciarz-surfer, huśtawka dla nóg, wyciskanie ciężaru nogami i krzesełko do wyciskania. Każde z urządzeń wyposażone jest w specjalną instrukcję, wyjaśniającą, jakie partie mięśni rozwija dane urządzenie oraz w jaki sposób należy z niego korzystać.
– Siłownia ta znakomicie komponuje się z zespołem boisk ze sztuczną nawierzchnią i stanowi kolejną ciekawą propozycję na korzystanie z bazy sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To już drugi taki obiekt w Bukownie, pierwszy stanął rok temu na placu przy ulicy Niepodległości. Z pewnością to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu z pożytkiem dla zdrowia. Siłownie mogą być także znakomitym uzupełnieniem spacerów, joggingu czy modnego ostatnio – nordic walking – zachęca sekretarz miasta Marcin Cockiewicz.
Siłownia „pod chmurką” to oferta dla osób w każdym wieku, jednak magistrat pomyślał także o sportowych atrakcjach dla młodzieży. To właśnie z myślą o niej powstało boisko do koszykówki ulicznej, czyli tzw. streetballa. Ma ono wymiary 9 na 9 metrów i wyposażone jest w jeden kosz. Plac pokryty jest specjalną syntetyczną nawierzchnią, spełniającą wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Chroni ona przed urazami, jakie mogą powstać podczas upadku i zapobiega poślizgnięciom. Boisko jest odporne na ścieranie i zmienne warunki atmosferyczne, łatwo utrzymać je w czystości.

{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze