Po wakacyjnej przerwie do treningów wracają zawodniczki olkuskiego SPR-u. Dla „Lwic” skończył się okres beztroskich wakacji, a powraca czas ciężkich treningów, meczowych wyjazdów i walki o punkty.
Pierwszoligowy sezon rozpoczyna się co prawda dopiero na początku października, ale nie oznacza to, że do tej pory nasze zawodniczki będą próżnowały. Poniżej przedstawiamy sierpniowe plany treningowe olkuskiego Stowarzyszenia.

W dniach 1-10 VIII podopieczne trenera Zarzyckiego przebywać będą na obozie szkoleniowym w Kobylej Górze. Mało prawdopodobne jest, aby nasze zawodniczki miały okazję nacieszyć oczy pięknymi i malowniczymi krajobrazami tej wielkopolskiej wioski, gdyż głównymi atrakcjami ich „wycieczki” będą na pewno: hala sportowa i siłownia.
Po powrocie do Olkusza zawodniczki SPR-u trenować będą na obiektach olkuskiego MOSiR-u. W dniach 16-24 VIII do Olkusza zawita francuska drużyna Lomme Lille Metropole Handball i w tym czasie drużyny będą trenowały wspólnie, co na pewno przyniesie korzyść obu ekipom. Przyjazd ekipy znad Sekwany to początek współpracy między drużynami. „Trójkolorowe” obok treningów i rozgrywania meczów mają też w planach atrakcje turystyczne (zwiedzanie m.in.: Zakopanego i Krakowa). W czasie pobytu Francuzek w Srebrnym Mieście rozegrane zostaną dwa turnieje z udziałem obu ekip.
Najpierw, 18 VIII, odbędzie się druga część Memoriału im. Juliana Kazibuta. Współorganizatorem turnieju będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. W tym dniu w szranki staną zespoły KPR Ruch Chorzów, Lomme Lille i gospodynie – SPR Olkusz. Następnie 21 VIII rozegrany zostanie turniej o Puchar Starosty, a udział w turnieju wezmą drużyny: KSS Kielce, KS Zgoda Ruda Śl., Lomme Lille i „Strażniczki”.
Oba turnieje będą więc dla olkuskich kibiców okazją zobaczenia, jak na ponad miesiąc przed sezonem prezentują się „Srebrne Lwice”. Serdecznie zapraszamy!!! Źródło SPR Olkusz.
Dobrze zaplanowany okres przygotowawczy  pozwoli naszemu zespołowi dobrze przygotować się do nadchodzącego sezonu, w którym podejmiemy walkę o mistrzostwo I ligi kobiet. Współpraca z zespołem francuskim pozwoli na wymianę metod treningowych z drużyną kraju Mistrza Świata. Z kolei turnieje w tak mocno obsadzonym składzie będą znakomitą zaprawą przed rundą jesienną. Oprócz turniejów trener zaplanował również sparingi, wszystkie będą spotkaniami z zespołami ekstraklasowymi. Cieszymy się niezmiernie, że wracamy na olkuski parkiet. Prosimy wszystkich kibiców o liczne przybywanie na nasze spotkania i budowanie tej atmosfery, która panowała i towarzyszyła naszym poczynaniom przed remontem hali MOSiR-u – powiedziała nam dyrektor Klubu Katarzyna Polak.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o