kronika policyjna

Kradzież portfela
9 stycznia w jednym z lokali gastronomicznych w Bolesławiu, nieustalony do obecnej chwili sprawca, wykorzystując nieuwagę mieszkańca Sosnowca, ukradł mu portfel z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bukowna.

Włamanie do samochodu

10 stycznia br. w Olkuszu na ul. Polnej, nieustalony sprawca włamał się volkswagena golfa, z którego ukradł dokumenty, radioodtwarzacz i CB radio. Właściciel pojazdu straty oszacował na około 450 zł. Włamywaczowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Skradzione samochody
10 stycznia na ul. Baczyńskiego i ul. Tuwima doszło do kradzieży dwóch samochodów: daewoo tico i fiata seicento. Jeden z pojazdów ze śladami włamania odnaleziono przy ul. Sosnowej. Funkcjonariusze ustalają okoliczności i sprawców tej kradzieży.

W pierwszych dniach stycznia 2015r olkuska Policja odnotowała kilka kradzieży telefonów komórkowych. Miały one miejsce na targowisku w Wolbromiu, w minibusie oraz w sklepie. Łupem złodziei padły zarówno nowe, jak i już kilkuletnie aparaty telefoniczne.

Policja radzi:

1. Nie noś telefonu w tylnej kieszeni spodni czy w plecaku, bo tym samym ułatwiasz pracę złodziejowi.

2. Unikaj pokazywania telefonu innym. „Nie baw się” też jego opcjami na ulicy czy w autobusie.

3. Nie pozostawiaj telefonu bez nadzoru, w miejscu widocznym, np. w samochodzie, czy na biurku w pracy, na stoliku w restauracji.

4. Jeśli dojdzie już do kradzieży, natychmiast powiadom o niej operatora. Zablokuje on twoje konto.

Przypominamy również, że kupując telefon komórkowy pochodzący z przestępstwa sami popełniamy przestępstwo. Dlatego też postarajmy się zrobić wszystko, aby potwierdzić legalność kupowanego telefonu. Najlepiej, gdy telefon jest sprzedawany w komplecie z oryginalnym pudełkiem. Na pudełku powinna być naklejka z numerem IMEI telefonu. Należy go porównać z numerem wyświetlonym przez aparat po wprowadzeniu kodu *#06#. Numer powinien być taki sam. Wskazanym byłoby, gdyby sprzedający przedstawił dokumenty i rachunek zakupu.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
iTi
iTi
9 lat temu

W Olkuszu to najlepiej nie mieć samochodu i telefonu bo ukradną,no i najlepiej mieszkać w ziemiance w lesie bo do domu też się włamią. 🙂 .Czekam na wieści kiedy zaczną kraść radiowozy policji.

PXT
PXT
9 lat temu

Jeśli łupem padają takie marki jak Tico i Seicento to oznaka, że nasze miasto rzeczywiście „spadło na psy”. Cierpki po plecach przechodzą gdy się pomyśli o przyszłości Olkusza, niezbyt świetlana się zapowiada.

...
...
9 lat temu

Mam dodatkowe pytanie. Co należy zrobić jeżeli policjant niszczy telefon, którego wbudowana kamerka posłużyła dla nagrania policjanta, podczas popełniania wykroczenia albo przestępstwa? Znam taki przypadek, kolega którego spotkał ten incydent, chcąc odebrać swoją własność wyrwaną mu z ręki, został dodatkowo oskarżony o naruszenie nietykalności policjanta. Teraz czeka go rozprawa w Sądzie. Policjant wyparł się w żywe oczy, że ma dowód rzeczowy, który wykradł mu z ręki za pomocą tzw środków przymusu bezpośredniego.