Brak miejsc parkingowych to zmora nie tylko olkuskich kierowców. Niebawem w mieście parkingów będzie nieco więcej. Na razie miejsca postojowe budowane są na Osiedlu Młodych.
– Już w ubiegłym roku przedstawiłem koncepcję wybudowania nowych miejsc postojowych przy Sosnowej. Wybudowane tam w latach poprzednich miejsca nie wystarczają dla wciaż wzrastającej liczby samochodów. Nie zamyka to potrzeb, jakie w tej materii istnieją na Osiedlu Młodych. Obecnie staram się o wybudowanie takich miejsc przy ul. Orzeszkowej oraz położenia na uliczce dojazdowej do bloków nr 1, 3 i 5 dywanika asfaltowego – mówi radny miejski Andrzej Drapacz.
Kierowcy, głównie na osiedlach, parkują niemal w każdym możliwym miejscu, często na chodnikach czy trawnikach. Z drugiej strony trudno im się dziwić, bo miejsc do tego wyznaczonych wciąż brakuje, nie powstają one tak szybko, jak przybywa samochodów. W ubiegłym roku przy ul. Tuiwma powstało ponad dwadzieścia miejsc postojowych, wyłożonych ażurową kratką. Teraz budowane są kolejne przy. ul. Sonsowej – w kierunku Tuwima.
Z zaparkowaniem samochodu będzie też niebawem łatwiej w innych częściach miasta. Obecnie w magistracie wyłaniani są wykonawcy modernizacji kilku dróg w centrum. Wszędzie tam, przy okazji remontów, planuje się również budowę zatok parkingowych lub miejsc postojowych. Takowe powstaną przy ul. Kruszcowej, Strzelców Olkuskich, Bylicy oraz Świętokrzyskiej. – Miejsca postojowe są potrzebne dosłownie wszędzie, ale nie jesteśmy w stanie wykonywać takich inwestycji jednocześnie w każdym miejscu, gdzie jest na to zapotrzebowanie. Problem z parkingami jest rozwiązywany systematycznie, w każdej części miasta. Wykorzystujemy każdą okazję, gdzie tylko można utworzyć choćby o kilka więcej miejsc postojowych. Na przykład na ul. Skalskiej kierowcy często parkowali na trawnikach. Z uwagi na bardzo szeroki pas zieleni, sąsiadujący z osiedlowymi uliczkami, w tym miejscu zagospodarowaliśmy część terenu na kilka miejsc parkingowych. Podobnie stało się przy okazji modernizacji ul. Mickiewicza czy na ul. Szpitalnej, gdzie powstał drugi poziom parkingu – mówi rzecznik olkuskiego magistratu Jarosław Medyński.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o