sport

Gmina Klucze ma zamiar wybudować halę sportową. Władze gminy chcą poznać zdanie mieszkańców w kwestii nowej inwestycji. Z końcem lutego ruszają konsultacje społeczne.

Hala ma się mieścić przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach. Z obiektu będą korzystać zarówno uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych, jak również mieszkańcy. Zgodnie z projektem na głównej sali sportowej na parterze o wymiarach 23 m x 42 m zaplanowano prowadzenie rozgrywek piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, a także zajęcia gimnastyczne i ogólnorozwojowe. Na sali po odpowiednim przystosowaniu chętni zagrają w futsal, tenisa czy badmintona. 

Na pietrze nowego obiektu ma mieścić się sala pomocnicza o wymiarach 10,70 m x 6,90 m do zajęć ruchowych, siłowych i rehabilitacyjnych. Zaplecze socjalne obejmie szatnie z natryskami, magazyn, gabinet lekarza. Obiekt zostanie wyposażony w windę przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych

Jak informuje gmina, korytarz piętra połączony będzie przestrzennie z salą poprzez widownię zaprojektowaną w formie trybun dwurzędowych na 138 miejsc siedzących. Korytarz przyległy do widowni pozwala zwiększyć tę ilość o dodatkowe 70-100 miejsc stojących. Pomiędzy halą a budynkiem szkoły powstanie łącznik.

Konsultacje zaplanowano w terminie od 26 lutego do 9 marca. Wtedy mieszkańcy obejrzą projekt budowlany wraz z projektem zagospodarowania terenu wokół planowanej hali sportowej. Wymienione projekty będą dostępne do wglądu w urzędzie oraz na stronie internetowej gminy.
– O terminach spotkań otwartych, na które zostaną zaproszeni mieszkańcy Gminy Klucze, poinformujemy na stronie internetowej. Zadecydujmy wspólnie o tym, jak będzie wyglądać hala i jej otoczenie – zachęca do udziału w konsultacjach wójt Norbert Bień.

Przewidziano dwa sposoby składania uwag i wniosków: w formie elektronicznej (na adres m.moron@gmina-klucze.pl) lub osobiście na Dzienniku Podawczym w siedzibie urzędu. Na stronie internetowej urzędu dostępny jest stosowny formularz do wypełnienia.

Fot. pixabay.com

 

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o