Pod koniec sierpnia w Kielcach rozegrano finał Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych. Wcześniej odbywały się eliminacje wojewódzkie. Wówczas miejscem zmagań Małopolan był stadion w Kluczach. W kieleckich finałach najlepiej spisali się piłkarze z Klucz.

W zespole GLKS Przemsza Klucze zagrali najlepsi – Tomasz Draba, Damian Mucha, Grzegorz Majcherkiewicz, Marcin Łaksa, Filip Wołkiewicz oraz Maciej Musiał. Ten ostatni zawodnik okazał się najlepszym strzelcem zespołu. Drużyna z Klucz pewnie wywalczyła pierwsze miejsce w grupie, pokonując zespoły z województw: warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i pomorskiego. W ćwierćfinale wygrali z drużyną z woj. świętokrzyskiego 4-0. W meczu o finał przegrali 5-3 z drużyną z woj. zachodniopomorskiego, w grze o brązowy medal po remisie 1-1 rywale Przemszy zdobyli bramkę w doliczonym czasie gry, a z piłkarzami z woj. mazowieckiego przegrali w rzutach karnych.
Koszykarze grający od egidą LKS-u „Kłos” Olkusz odpadli już na etapie gier grupowych. Zagrali w składzie: Paweł Mączka, Łukasz Wiercioch, Tomasz Sitko i Marek Wadas.
W Kielcach rywalizowali także lekkoatleci. W biegach na 400 m najszybszy z nich był Michał Górkiewicz (53,47 s), na 800 m Grzegorz Majcherkiewicz uzyskał rezultat 2:01,21 s, a na 1500 m Artur Januszek 4:33,33 s. W biegu przez płotki na 400 m Przemysław Cieśla osiągnął czas 59,90 s.  
– Nasi sportowcy bardzo dobrze się spisali, zwłaszcza piłkarze, biorąc pod uwagę wysoki szczebel rozgrywek. W finałach walczyli przecież najlepsi lzs-owcy w kraju – uważa Janusz Mentlewicz, prezes „Kłosa” Olkusz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze