Olkusz

Jak każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia, również i w tym, Zespół Szkół Specjalnych zaprosił Władze Olkusza, Rodziców i Opiekunów na spotkanie świąteczne w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Tegorocznym Jasełkom przyświecała gwiazda prowadząca ich „W poszukiwaniu wiary, nadziei i miłości”. Międzypokoleniowa podróż z Maryją i Józefem uświadomiła nam najważniejsze przesłanie, że na każdym etapie życia, musimy kierować się wiarą, nadzieją i miłością, by na świecie rządziło dobro. Od pokoleń ta prawda się nie zmienia.

Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały wzruszające widowisko. Cały ogrom pracy, którą włożono w stworzenie tego muzyczno – recytatorskiego przedstawienia, został doceniony przez zgromadzoną publiczność. Wspólne poszukiwanie dobra i przeżywanie jego tajemnicy, złączyło i małych i dużych, tych starszych i całkiem jeszcze młodych. Po występie, już w świątecznym nastroju, wszyscy spotkali się przy wspólnym stole, dzieląc się życzliwością i dobrym słowem.

W tym roku, Jasełkom towarzyszył Kiermasz Bożonarodzeniowy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowali przepiękne ozdoby świąteczne, które zachwycały pomysłowością.

Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Olkuskiego. Odwiedziło nas wielu wspaniałych gości, m.in.: Wojewoda Małopolski, Starosta Powiatu Olkuskiego, władze lokalne, dyrektorzy szkół, placówek, nasi przyjaciele. Składamy szczególne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Szczególne podziękowania kierujemy do Przyjaciół ZSS, którzy co roku wspierają nasze działania. Dziękujemy Redakcji Przeglądu Olkuskiego za współpracę medialną oraz sponsorom: Państwu A.J. Kasztennym, Panu G. Tomsi, Panu M. Mackowi, Firmie Złoty Róg, właścicielom Domu Seniora „Leśna Polana”, właścicielom Firmy TIK BUD, Firmie TOMCOTTON z Tomaszowa Mazowieckiego, Panu G. Przetakiewiczowi.

Wiara, że razem możemy przezwyciężyć każde zło, Nadzieja, że dzięki ludziom dobrej woli świat przetrwa i stanie się lepszy, piękniejszy oraz Miłość, którą mamy w sobie by dzielić się z innymi, niech pozwolą nam przeżywać Święta Bożego Narodzenia w ciepłej, spokojnej, rodzinnej atmosferze, pełnej życzliwości i zrozumienia.

Organizatorzy Jasełek: K. Mirek, N. Grzebinoga, K. Piekoszewska, S. Grossmann, A. Kłapcińska, A. Walencik.

Kiermasz: S. Grossmann, A. Kłapcińska

Organizacja poczęstunku: K. Balicka, E. Krzysztoforska

Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze