Olkusz

Olkuski Klub Sportowy “Słowik” to funkcjonująca już od przeszło dziesięciu lat największa akademia piłkarska w powiecie olkuskim, gdzie, razem z drużyną Seniorów, na co dzień trenuje blisko 200 młodych adeptów i adeptek futbolu. 10 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się natomiast pierwsza w historii klubu Gala Świąteczna: Zarząd OKS-u zorganizował ją w celu podziękowania sponsorom i partnerom za wsparcie, a podopiecznym klubu za ciężką pracę i osiągnięcia w minionym sezonie. Podziękowania wręczał prezes “Słowika” Jan Sarecki, a wśród uhonorowanych znalazł się m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, który pogratulował wyboru nowemu Zarządowi i życzył dalszych sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Sobotnia uroczystość była także okazją do rozdania nagród drużynom, które wzięły udział w Turnieju o Puchar Prezesa: wewnętrznej zabawie OKS-u, w której udział wzięły chociażby drużyny sztabu trenerskiego czy rodziców.

Ważnym punktem gali było ponadto uhonorowanie poprzedniego zarządu “Słowika”: założyciela klubu i aktualnego prezesa honorowego Rafała Pięty, wiceprezesa Andrzeja Maksymowicza, ustępującej skarbnik Anny Tylec-Pięty, ustępującej sekretarz Pauliny Tylec oraz członkini zarządu Edyty Flacht. Oficjalnie przedstawiony został również nowy zarząd w składzie: prezes Jan Sarecki, sekretarz Miłosz Pałka oraz skarbnik Tomasz Czarnota. Następnie, głos zabrał Rafał Pięta, który podsumował swoją przygodę w klubie: “Warto było i łezka kręci się w oku, bo jesteście Wy, którzy jesteście owocem ciężkiej pracy, mojej, mojej rodziny i przyjaciół. Wy, piłkarze Słowika, zawsze pracowaliście na treningach jak najciężej się da, by później jak najlepiej zagrać w meczach. My z kolei pracowaliśmy na to, żebyście w ogóle mogli trenować. Teraz chodzi o to, żeby to, co stworzyliśmy przez minione trzynaście lat, dalej było owocem naszej pracy i Waszych wysiłków”.

W przerwie między wręczaniem nagród a dalszymi podziękowaniami Maciej Kryska zaprezentował na dodatek swoje umiejętności we freestyle football i krótkim przemówieniem zachęcił wszystkich do podążania za marzeniami.

Część oficjalna Gali zakończyła się z kolei wyczekiwanym przez najmłodszych rozdaniem prezentów za ciężką pracę na treningach i osiągnięcia sportowe w minionym sezonie. Ostatnim akcentem uroczystości był natomiast koncert zespołu Te Deum, po którym wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Warto zaznaczyć, że w bieżącym sezonie Srebrne Miasto w Lidze Małopolskiej reprezentują aż trzy zespoły z trzech różnych roczników OKS-u „Słowik” – tak wysoko żadna z olkuskich drużyn nie grała od kilkunastu lat. Na dodatek, w październiku 10-latkowie Żółto-Niebieskich wygrali Małopolski MiniMundial, pisząc tym samym nową historię całej olkuskiej piłki młodzieżowej, gdyż do tej pory nikt nie mógł się jeszcze pochwalić wojewódzkim czempionatem, a chętnych było przecież wielu. W planach klubu jest ponadto rozbudowa struktur m.in. o drużyny dziewcząt oraz systematyczne pięcie się w hierarchii dorosłego zespołu.

Mikołaj

OKS “Słowik” to funkcjonująca od dziesięciu lat akademia piłkarska szkoląca prawie dwustu młodych piłkarzy. 10 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się pierwsza w historii Świąteczna gala klubu OKS “Słowik”. Zarząd zorganizował ją w celu podziękowania sponsorom i partnerom klubu za wsparcie oraz podopiecznym klubu za ciężką pracę i osiągnięcia w minionym sezonie.
Zdjęcia: Mikołaj
« 1 z 3 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze