Katowice

Kryminalni z Olkusza  zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który ukrywał się na terenie Czech przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany do odsiadki głównie za przestępstwa skarbowe  40 nakazami (w tym 6 listami gończymi) wydanymi  przez 28 sądów rejonowych.

52-latek unikając odsiadki  ukrywał  się przed wymiarem sprawiedliwości przebywał na terenie Czech, gdzie prowadził firmę. W Polsce był bowiem poszukiwany m.in. przez sądy rejonowe w Iławie, Łęczyccy, Oleśnicy, Rybniku, Wadowicach, Złotowie, Chrzanowie, Gliwicach,  Olkuszu  i inne sądy znajdujące się na terenie kraju. Za popełnione przestępstwa skarbowe sądy wymierzały 52-latkowi  kary po kilkadziesiąt dni pozbawienia wolności. Mężczyźnie grozi łącznie do 8 lat więzienia.

Kiedy 52-latek przyjechał do Polski w interesach, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wpadli na jego trop. We wtorek (13.12. br.) został zatrzymany gdy przebywał w jednej z firm znajdującej się  na terenie Katowic. Mężczyzna był zaskoczony „wizytą”  policjantów. Przewieziono go do olkuskiej komendy. Następnego dnia (14.12 br.) 52-latek trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi kolejne lata.

Przypominamy, że na stronie https://poszukiwani.policja.pl/pos/form/5,dok.html znajdują się dane osób poszukiwanych, wraz z ich wizerunkiem. W przypadku rozpoznania osoby poszukiwanej lub posiadania informacji o jej miejscu przebywania , o tym fakcie należy powiadomić policję, nr tel. 112. Takie zgłoszenia  mogą być anonimowe! 

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze